1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Kolejność podkategorii w menu Click Web

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Ughil, 18 Sierpień 2016.

  1. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdziłem i faktycznie nie ma możliwości zmiany kolejności tych podstron w kreatorze Click Web. Może korzystamy z nieodpowiedniego modułu... sprawdzam Twoje zgłoszenie ze specjalistami od kreatora (numer: QA-28846), gdy otrzymam odpowiedź, dam znać w tym temacie
     
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Rzeczywiście - jeśli idzie o podstrony utworzone za pośrednictwem "Folderu" nie ma żadnego "suwaka", aby w ciągu 2 sekund przesunąć jedną podstronę w górę, a drugą podstronę w dół. Mechanizm kreatora zachowuje się bowiem następująco:

    Podstrony w danym folderze układa chronologicznie. Podstrona utworzona najwcześniej znajduje się na samej górze (domyślnie z folderem zawsze tworzona jest pierwsza strona o nazwie "index"). Jeśli utworzysz kolejną podstronę - będzie na liście druga od góry. Jeśli utworzysz kolejną - będzie trzecia od góry.

    Jeśli usuniesz drugą podstronę, a dodasz kolejną ---> ta kolejna i tak powędruje na sam dół.

    -----

    Rozwiązanie "ręczne", ale wymagające jedynie 2-3 minut (przy kilku podstronach) jest następujące:

    1) Klikasz na podstronę, która ma być wyświetlana jako pierwsza od góry (zostanie podkreślona na pomarańczowo).
    2) Przechodzisz do góry i wybierasz ---> "Dodaj nową stronę / folder".
    3) Tytuł strony wklepujesz analogiczny, typ strony (WAŻNE) wybierasz Skopiuj, Lokalizację wybierasz, jaką trzeba.
    4) Duplikat podstrony wędruje na sam dół listy

    5) Wybierasz kolejną podstronę, którą chciałbyś wyświetlać jako drugą od góry. Powtarzasz czynności 1-4. Ta podstrona wyląduje na samym dole listy (czyli będzie nad nią pierwszy duplikat).

    Przy pięciu podstronach 5 razy kopiujesz, co trzeba. "Nowe" podstrony ułożą się we właściwy sposób. "Stare" podstrony po prostu skasuj. Nie da się jedynie skasować tego "index-u", o którym wspomniałem u góry. Klikasz na edycję i wybierasz "Ukryty w nawigacji".

    Gotowe.
     
    Ughil i Mariusz lubią to.
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil otrzymałem potwierdzenie od kierownika produktu, że mamy to już od dłuższego czasu zgłoszone i będzie poprawione przy jednej z kolejnych wersji kreatora Click Web. Na chwilę obecną musiałbyś skrzystać z niestandardowej możliwości jaką zaproponował @Stau

    Nie jestem w stanie napisać jakichkolwiek terminów, kiedy dokładnie aktualizacja nastąpi i wprowadzimy możliwość zmiany kolejności podkategorii w tym module. Można się przygotować, że nastąpi to nawet na przestrzeni kilku miesięcy.
     
  5. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    Dzięki Panowie, zadziałało. Przy okazji wiem jak zrobić normalne linki bo główny w folderze zawsze jest /index a to kiepsko wygląda.

    @Mariusz Może wiesz czy będzie możliwość zagnieżdżania elementów menu, bo aktualnie nie można robić podkatalogów.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil rozumiem, że chcesz zaproponować dodanie możliwości tworzenia kolejnych poziomów podkategorii w menu? Czyli: 1. pozycja pierwsza 2. podkategoria 3. podkategoria podkategorii itd?
     
  7. Ughil

    Ughil Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    2
    @Mariusz tak. Jeżeli już pracuja nad zmianami w menu to przydałaby się taka opcja.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Ughil dodałem Twoją sugestię do zgłoszenia. Ustawiam temat jako rozwiązany z uwagi na to, że udało Ci się ustawić kolejność podstron za pomocą alternatywnego sposobu.
     

Poleć forum znajomym