1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Allegro - parę pytań dotyczących integracji Click Shop z Allegro

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 19 Luty 2016.

  1. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    *1 Witam, jeżeli założyłem sklep na allegro mogę dodawać z mojego sklepu z szablonu na sklep allegro ?
    Wczesniej dodawałem produkty na 14 dni z mojego sklepu.
    Teraz nie mogę dodać na 30 dni

    *2 Czy autimatycznie stan w skepie na allegro ( ilość wystawionych sztuk) będzie sie zminiał gdy w moim sklepie internetowym ktoś kupi ten produkt,
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    1) Jeśli masz na Allegro założony profil "sklepowy" to po stronie Click Shop wybierz ten szablon i zaznacz stosowną opcję - wówczas będziesz mógł wystawić produkty na dłużej (Konfiguracja -> Integracje -> Systemy aukcyjne -> Ustawienia integracji -> Profile aukcji -> Akcje (Edytuj) -> Ustawienia aukcji -> Format oferty: Sklep (bez licytacji).
    2) Tak - jeśli wystawisz produkt na Allegro poprzez Click Shop (wykorzystując integrację).
     
    pavali i Mariusz lubią to.
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W ramach uzupełnienia dla innych użytkowników: integracja allegro oraz zakres jej działania, zależny jest od typu posiadanej usługi:

    allegro1.png

    Warto też pamiętać że w ustawieniach Allegro (ustawienia integracji) jest możliwość pobrania zarówno kategorii Allegro jak i kategorii sklepu Allegro, a więc kategorii utworzonych bezpośrednio przez Ciebie w swoim profilu Allegro.
     
  4. loreska

    loreska Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam czy aby zintegrować sklep z allegro muszę posiadać sklep allegro czy wystarczy zwykłe konto allegro ?
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Wystarczy zwykłe konto Allegro.

    TapTap z I5
     
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Apropo odpowiedzi
    "2) Tak - jeśli wystawisz produkt na Allegro poprzez Click Shop (wykorzystując integrację)."

    Po jakim czasie sklep clickshop aktualizuje stany magazynowe na Allegro?

    Mam zintegrowany program magazynowy sklepu stacjonarnego z clickshop a clickshop z allegro.

    Sprzedałem produkt w sklepie stacjonarnym. Program magazynowy zaktualizował stan clickshopa ale podpiętej aukcji pod ten produkt już nie a przynajmniej od godziny nic się nie zmienia.

    Teraz w sklepie stacjonarnym stan jest OK, w clickshop jest OK, Allegro ma nadstan
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Sierpień 2016
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Skonsultowałem ten temat i otrzymałem potwierdzenie, że stan magazynowy zostanie zaktualizowany tylko w jedną stronę - a mianowicie, gdy zostanie coś sprzedane na allegro, wtedy zostanie zaktualizowany stan magazynowy w sklepie Click Shop. Na tę chwilę nie działa jeszcze aktualizacja stanów magazynowych w wystawionych aukcjach allegro (gdy klient kupi w Click Shop, stan magazynowy w aukcji nie zostanie poprawiony).

    Podsumowując:
    • gdy klient kupi w sklepie Click Shop - stan magazynowy na aukcji w Allegro nie zostanie zaktualizowany.
    • gdy klient kupi w aukcji na Allegro (wystawionej przez integrację) - to stan magazynowy w sklepie Click Shop zostanie zaktualizowany.

    Myślimy i pracujemy nad tym, aby usprawnić tę integrację w tą drugą stronę. Damy znać na forum, gdy będziemy mieli jakieś informacje z tym związane.
     
  8. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Ciekawe, zawsze myślałem, że to działa :).

    Pozostaje "ręczna" aktualizacja aukcji. Być może ona "poprawia" stan magazynowy. Wiadomo jednak, że przy większej ilości produktów to nie będzie sensowne rozwiązanie.
     
  9. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Puki co muszę ręcznie po sprzedaży edytować aukcje co jest strasznie niewygodne mając zintegrowane trzy systemy w jeden system magazynowy.
    Powiem wam że się robi kocioł przy wystawionych ponad 1500 aukcji.

    Co ciekawe konkurencja ma już integracje dwukierunkową i zapewne jak w ciągu roku nie pojawi się w clickshopie będę musiał przenieść swój sklep do konkurencji.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-743 wrzucam do sugestii, ale zakładam że na pewno było to zgłaszane. Nic więcej Ci teraz nie odpiszę poza tym że poczekajmy na komentarz opiekunów produktu.
     
  11. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Czy coś zmieniło się w powyższej kwestii - dwukierunkowej synchronizacji stanów mag.?

    A dodatkowe pytanie, czy i jak można zmapować kategorię sklepu z kategoriami Allegro? NIe mogę tego znaleźć, a bez tego to jakoś nie widzę szybkiego tworzenia aukcji...
     
  12. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Trochę fantazyjne marzenie choć sam liczyłem że tak to działa :)
    Temat już poruszałem prawie 2 lata temu, a skoro tak długo się on przewija to raczej takiej integracji nie będzie.

    Możesz podpiąć poszczególne produkty pod daną aukcje w opcjach produktu.


    Osobiście proponuje się zaopatrzyć w oprogramowanie zewnętrzne (magazynowe) które prowadzi synchronizację ze wszystkim z zewnątrz wtedy masz pewność że program kontroluje stany niezależnie od stanów na serwisach internetowych.
     
  13. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    A możesz trochę rozwinąć temat? Nie mam doświadczenia z łączeniem Clickshopa z Allegro.
    Używam także S2S tylko zastanawiam się jak prawidłowo skonfigurować szablon Allegro w S2S. I w tym wypadku, cała korespondencja z klientami idzie przez Allegro...

    A co do wprowadzania nowych funkcjonalności lub poprawiania istniejących, to home.pl nie ma za dobrej opinii. W tym względzie zastanawiam się co ja tutaj robię...? :)
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W ramach ticketa FEEDBACK-743 mogę tylko napisać, że wprowadzenie dwukierunkowej integracji z Allegro jest w planach u dostawcy, ale nie jesteśmy w stanie podać potencjalnego terminu wdrożenia. Jest na to jeszcze za wcześnie. Może to jeszcze chwile potrwać.
     
  15. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @Mariusz z tego co @papux napisał, wynika że to już zajmuje dość długi czas. A jest to raczej kluczowa funkcjonalność przy większej ilości aukcji. Czy po takim czasie, można to potraktować priorytetowo? Plus dołożenie mapowania kategorii :)
     
  16. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Ostatnia modyfikacja: 8 Lipiec 2017
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Słoik w ramach otwartego zgłoszenia o numerze FEEDBACK-743, ponowiłem zapytanie do kierownika produktu w sprawie wprowadzenia/poprawienia dwukierunkowej integracji allegro w Click Shop.
     
  18. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @Mariusz dzięki.
    Czy można uzyskać jakieś ramy czasowe? Jeżeli to będzie zrealizowane za 3 m-ce lub pół roku to albo zmieniam sklep (licencja wygasa pod koniec lipca i rozważam shopera :)), lub szukam alternatywnego rozwiązania (np. s2s)...
     
  19. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Odnośnie alternatywnego rozwiązania, czy ktoś używa baselinkera i może pochwalić się wrażeniami??
     
  20. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Podany link do zewnętrznej dokumentacji opisuje dokładnie taką integrację, jaką w sklepach Click Shop mamy obecnie. Dwustronna integracja, tzn.:
    • mogę wystawić ze sklepu na Allegro aukcję,
    • mogę pobrać zamówienia z Allegro do sklepu.
    Temat związany z aktualizacją stanów magazynowych na Allegro po zakupie w sklepie oraz innych opcji zgłaszanych w tym temacie jest nadal są w trakcie realizacji. Nie mogę podać żadnych ram czasowych. Jest na to jeszcze za wcześnie. Może to jeszcze chwile potrwać.
     

Poleć forum znajomym