1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Problemy z wydrukiem wiadomosci w nowym Firefox

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika robipol, 17 Lipiec 2015.

  1. robipol

    robipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    2
    Witam,
    Jak w temacie problem dotyczy drukowania wiadomosci w nowym Firefox a mianowicie drukuje tak mala czcionka, ze w zasadzie cala wiadomosc miesci sie na polowie kartki a4. Do niedawana uzywalem Chrome i nie bylo takiego problemu wiec sadze, ze to wina integracji z nowa przegladarka. Prosze o pomoc w tej sprawie. Oczywiscie dotyczy to nowej poczty, w starej odslonie nie sprawdzalem.
    pozdrawiam

    sample.jpg
     
    Last edited by a moderator: 17 Lipiec 2015
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @robipol : Witaj na forum! Zauważyłem, że podałeś konto e-mail z naszej sieci i zatwierdziłem Twoje konto na forum bez oczekiwania na potwierdzenie na adresu e-mail.

    Testuję właśnie najnowszą przeglądarkę firefox i na podglądzie wydruku wszystko wygląda ok (tzn wiadomość zajmuje ok 3/4 strony). Sprawdziłem funkcję "Drukuj" w Nowej Poczcie home.pl. Testy wykonałem na podobnym powiadomieniu co na zrzucie ekranu, tzn. wysłanym przez mechanizm forum, ale dotyczącym kolejnej odpowiedzi w subskrybowanym temacie. Jak będę rano w biurze to sprawdzę wydruki wiadomości wysyłanych z forum na najpopularniejszych przeglądarkach i odezwę się w temacie ;)
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @robipol Ja bym jednak prosił o doprecyzowanie, co masz na myśli pisząc o małej czcionce wydruku. Wg. screena który dodałeś, nie ma tu nic odbiegającego od normy. Dokładnie taki sami widok występuje u mnie, na FF, Opera, Chrome. Niektóre elementy wiadomości są mniejszą inne większą czcionką.

    Chyba, że podgląd jest ok, a sam wydruk jest jeszcze inny. Ale to Mariusz sprawdzi, ja bez drukarki pozostaję :)
     
  4. robipol

    robipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    2
    @Grzesiek Mala czcionka mam na mysli font wielkosci 4-5 przy standardowej czcionce 10-12.

    @Mariusz Dziekuje, jesli chodzi o podglad wydruku to u mnie tez jest calkiem normalny dopiero po wydruku wszystko sie minimalizuje.
    Wracajac do Firefox, kiedys uzywalem starego i tego z pewnoscia nie bylo.

    Jedna rzecz ktora rowniez zauwazylem to jesli wydruk jest kilkustronicowy na podgladzie wydruku nie ma mozliwosci zobaczenia tego by np wydrukowac tylko jedna strone z kilku poniewaz automatycznie wyskakuja opcje drukowania ktore blokuja jakikolwiek wglad w podglad. Z tym jednak sobie poradzilem w taki sposob, ze po anulowaniu drukowania mamy mozliwosc wgladu w podglad wydruku ale operacje wyduku trzeba powtorzyc od nowa. Ten mankament rowniez wystepowal w starej wersji Firefox z nowa wersja poczty. W Chrome wszystko bylo w porzadku.

    pozdrawiam
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Przed chwilą sprawdziłem wydruk wiadomości i wydrukowała się całkowicie poprawnie.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Udało mi się sprawdzić wydruk wiadomości e-mail w Nowej Poczcie home.pl (była to automatyczna wiadomość wysłana z forum, informująca o pojawieniu się nowej odpowiedzi w temacie). Wydruki zostały wykonane na przeglądarkach: Firefox, Chrome, Opera oraz Internet Explorer. Testy wydruków zostały wykonane na domyślnych ustawieniach przeglądarki oraz drukowania.

    W przypadku przeglądarek Firefox, Chrome oraz Internet Explorer wydruki wyglądają niemal identycznie i są według mnie czytelne. Nie przyczepiłbym się do nich :)

    W przypadku przeglądarki Opera wydruk jest trochę mniejszy. Jest trochę mniejsza czcionka, ale na pewno nie jest to font wielkości 4-5.

    Nie udało mi się zreplikować sytuacji z tak małą czcionką. Mogę tylko zasugerować sprawdzenie ustawień wydruku, może w tym miejscu uda Ci się zwiększyć rozmiar czcionki na większy w Twoim wydruku.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli przy podglądzie wydruku wybierzesz dopasowanie do szerokości wydruku nie ma opcji aby wydrukowało źle o ile nie zmieniłeś nic w preferencjach drukowania.
    Sprawdziłem i mała czcionka drukuje się jedynie jeśli wybierzmy mniejszy procent powiększenia, przypuszczam, że masz ustawione 30%, wtedy jest czcionka podobnej wielkości do tej co podałeś.
    W Firefoxie naciśnij Alt, wybierz menu Plik następnie Ustawienia strony i zobacz jak tam masz ustawione.
     
  8. robipol

    robipol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    2
    @TheL Dziekuje
    problem tkwil w skali ustawienia strony w Firefox mialem tylko 55%. Niestety nie ma mozliwosci zmiany ustawien wydruku strony gdzie indziej jak tylko przez Alt +Plik Teraz juz wszystko czytelnie sie drukuje i nie potrzebuje lupy :D

    pozdrawiam
     
    Grzesiek i Mariusz lubią to.

Poleć forum znajomym