1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Instalacja dblink dla PostgreSQL

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika antyhelion, 11 Październik 2016.

  1. antyhelion

    antyhelion Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    13
    Za 2 tygodnie kończy mi się okres abonamentowy w Kei.pl, więc - mając wszystkie domeny tutaj w home.pl - stwierdziłem, iż przeniosę się tutaj również z serwerem, aby mieć wszystko u jednego dostawcy. Wczoraj naczytałem się w Sieci opinii o wielu problemach z Pomocą Techniczną, ale niezrażony tym faktem stwierdziłem, że zaryzykuję... i zacząłem przeprowadzkę...

    Korzystam z baz danych PostgreSQL we wszystkich swoich serwisach, a ilość tych baz, to 17, więc wszystkie je założyłem tutaj na serwerze, aby rozpocząć wgrywanie kopii danych z baz Kei.

    I zaczęły się schody... ponieważ brakuje rozszerzenia/funkcji "dblink" dla PostgreSQL w home.pl. W Kei.pl również go nie było, więc napisałem do BOK prośbę o instalację tego do wszystkich swoich baz... po mniej niż 15 minutach (dosłownie), wszystko było zrobione. I to na najtańszym hostingu w Kei. Żadnych problemów.

    Tutaj poprosiłem wczoraj (wczoraj!) o godz. 18:00 o instalację "dblink", po 24h otrzymałem odpowiedź:

    "Przykro mi, ale takie konfiguracje nie są wspierane przez home.pl. Zmiany, modyfikację należy przeprowadzić we własnym zakresie."

    Ja się pytam: jak nie są wspierane? Absolutnie podstawowa funkcjonalność PostgreSQL nie jest wspierana? Mam wprowadzić modyfikacje baz danych we własnym zakresie bez praw dostępu administratora? Jak? Przecież to jakieś żarty są :)
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    a to takie subtelne poczucie humoru Adminów home.pl ;)
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @antyhelion @LorK

    dblink pozwala wykonać np. zagnieżdżoną operację select, pobierając dane z innej bazy danych (nawet zewnętrznej bazy).

    1. Nasze serwery nie umożliwiają korzystania z dblink.
    2. Dlaczego? Główną przyczyną jest taka sytuacja, gdzie umożliwimy łączenie do zewnętrznej bazy danych dblinkiem, ale w jakiejś innej aplikacji nie będzie już możliwe wskazywanie zewnętrznych baz. Byłoby to krótko mówiąc niekonsekwentne z naszej strony.

    Można powiedzieć, że jest to jakaś forma możliwości korzystania z zewnętrznych baz danych - na serwerach współdzielonych w home.pl nie jest to możliwe.
     

Poleć forum znajomym