1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

home.pl Aktualizacja Nowej Poczty home.pl

Dyskusja w 'Aktualności i komunikaty' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 22 Marzec 2016.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja przed chwilą kilka razy przelogowywałem się na różne konta i .... loguję się po raz kolejny myślę co jest okno z listą maili mi się takie wąskie zrobiło, że widziałem tylko pierwszą literę nadawcy tytułu i wielką pełną datę :D owszem po chwili sobie zrobiłem większe to okno, ale chwila pomyślenia była konieczna :D
     
  2. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Na Waszym FB widzę, że "pasek żałobny" jak go określono :) nie tylko mnie nie przypadł do gustu.Nie chodzi o sam pasek, o to czy wygląda tak czy inaczej ale o miejsce jakie zajmuje - stracone - zupełnie niepotrzebnie. Ten pasek nie wnosi nic istotnego do działania aplikacji poza zabraniem przestrzeni na działanie programu.
    Przestrzeni która jest niezwykle cenna i której brakowało a teraz brak jeszcze bardziej.

    Jest jednak pomysł na szybkie naprawienie i poprawę nastrojów użytkowników - 15 minut pracy programisty.
    Zróbcie ten pasek zwijany w górę (ukrywany) - na niższym pasku po lewej niech pojawia się wtedy ikona strzałki w dół która ponownie rozwinie (odkryje) ten pasek.
    Przycisk (wyłączenie zasilania :) ) aby był zawsze widoczny bardziej pasuje obok przycisku menu po prawej.
    No i oczywiście zwinięcie musi być pamiętane po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu (raz zwinięty pozostaje zwinięty).

    Bo tak naprawdę co miał wnieść ten pasek ? Logo po prawej - to każdy wie gdzie się zalogował i w jakiej firmie. Jak koniecznie potrzeba logo to bardziej pasuje na pasku niżej przed Portal - znikające w pierwszej kolejności przy zawężaniu RWD.
    Przycisk zasilania - bardziej pasuje przy przycisku menu.
    Nazwa zalogowanego użytkownika - jest dużo miejsca na pasku niżej - przy zawężaniu RWD można tą nazwę wogóle ukryć - to nie jest przecież najważniejsze :)
    O no i okazało się że pasek jest już pusty :) to co innego wnosi ? :)

    :)
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Verix.pl Pasek żałobny można zmienić ustawiając inny motyw niż domyślny. Polecam szafirowy :) Sam pasek musi jednak zostać, gdyż będzie on pełnić ważną funkcję w przyszłości. Zresztą pełni on także ważną funkcję teraz - pozwala na wyświetlanie zalogowanego użytkownika :) Nie mogliśmy tej informacji przenieść tak jak sugerujesz na niższy pasek z powodów technicznych.

    EDIT

    Dostałem właśnie informację, że domyślny motyw zostanie pozbawiony żałobnego klimatu :) Będzie fajnie (widziałem już próbki). Kolejna spora zaleta nowej poczty - szybkość wprowadzania zmian x10 szybciej niż w starej!
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli komuś "przeszkadza" kolor belki, belki nawigacji, to ja osobiście polecam skorzystać z opcji Motyw z wysokim kontrastem, który eliminuje kilka elementów graficznych.
    Ustawienia --> Ustawienia podstawowe i pod polem wyboru szablonu.
     
  5. demol

    demol Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Hej,
    w sekcji pisania nowych maili i tak nie działa dodawanie adresu z książki adresowej tak jak było w starej poczcie przez kliknięcie "Do". Tylko trzeba na około (albo pamiętać część nazwy z książki adresowej).
    W sumie też dalej brakuje informacji w folderach po lewej (książka odbiorcza itp.) ile jest maili nieprzeczytanych z ilu (np. 1/12). Tak zauważyłem że to działa po "najechaniu" na folder.. no ale trzeba najechać i nie widać tego wprost.

    Dalej "ptaszkuje" pierwszą wiadomość w skrzynce odbiorczej po zalogowaniu się.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    i nie działa uzupełnianie adresu po wpisaniu nawet dużego jego kawałka
     
  7. dsg.data

    dsg.data Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    No, ale jest nowa technologia! Szkoda ze nie działa tak jak poprzednia, ma ograniczone funkcje, jest dużo wolniejsza, mniej czytelna, ładuje jedynie 1/10 wiadomości w porównaniu ze starą. Najważniejsze że podoba się pracownikom home.pl i jest zgodna z nowymi trendami.
    Proponuję dodać jeszcze szeroki bardzo potrzebny w przyszłości pasek i ograniczyć liczbę widocznych wiadomości do dziesieciu, to znacznie ograniczy zbędny ruch na serwerach, a i interfejs będzie bardziej zbliżony do smartfona a te przecież są chyba najbardziej trendy.
    Ale i tak jest super! Trzymam kciuki i czekam na nowe pomysły.
    Ps
    Czy jest coś w nowej poczcie co działa lepiej niż w starej? No oczywiscie poza lepsza technologią. Nie chodzi mi o pulpit, kalendarz, zadania, czy wygląd bo to rzecz gustu - chodzi mi o sam interfejs klienta pocztowego. Jest coś, jakakolwiek funkcja, fragment kodu, cokolwiek na plus, może coś przeoczyłem co w codziennym zwykłym korzystaniu z poczty jest wygodniejsze lub szybsze?
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    co jest lepszego w nowej? prócz kilku błędów i nadal wolniejszego działania? BEZPIECZEŃSTWO i WSPARCIE. Stara poczta lubiana przez wszystkich to już niestety archaizm, wbrew pozorom nawet Wiewiórkowy klient pocztowy jest od niej nowocześniejszy. Czy nam się to podoba czy nie niestety ale musimy zaakceptować zmiany. Czy wszystkim użytkownikom W7 i W8 podoba się W10? NIE, ale wszyscy prędzej czy później go dostaną nawet jeśli tego chcieć nie będą co zresztą zapowiedział MS.
    Ładują się wszystkie wiadomości jeśli jedziemy paskiem do dołu, do tego już się przyzwyczaiłem i to jest właśnie to. Używaliśmy starej poczty przez wiele lat i tak nam weszła w krew, że teraz ciężko jest się nam przestawić na nową. Podobnie było Z przechodzeniem z Windowsa XP na powiedzmy 7 (pomijam wszelkie VISTY i inne) Wszyscy marudzili długi czas, każdy narzekał, a co było potem przy przechodzeniu na kolejne wersje systemu? Każdy twierdził, że XP był najlepszym systemem. To, że poczta ma jeszcze sporo rzeczy do poprawy to wiemy, kwestia zgłoszenia wszystkich i oczekiwania na ich poprawę. Jestem pewien, że za jakiś czas wszyscy będą mówili, że poczta jest OK. Sam już prawie nie korzystam z alternatywnych klientów webowych bo choćby wygodniej mi jest wpisać poczta.home.pl niż poczta.mojadomena.pl :D
     
  9. dsg.data

    dsg.data Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Ogólniki.
    Nie podałeś żadnej funkcji która byłaby poprawioną a która mógłbym sprawdzić.
    Czy jest bezpieczniej? Nie wiem. Smiem wątpić jak widzę ilę błędów ma ta poczta i ciągle ja poprawiają.
    Lepsze wsparcie? Nie wiem ja nie odczuwam. Na wszelki zarzuty dostaje odpowiedź ze tamta była przezytkiem nie miała perspektyw i z braku innych argumentów w końcu blokuje mi się możliwość pisania na forum.
    Więc słabo oceniam wsparcie.
    Celny argument z w98 i wxp, ale tylko pozornie. Ludzie marudzili bo nie podobało się to, tamto, ale obiektywnie poza błędami system był lepszy, miał więcej funkcji, i każdy następny miał więcej możliwości.
    Tu sytuacja jest zgoła odwrotna.
    Pod pretekstem bezpieczeństwa, technologii i rozwijania poczty ograniczono jej większość funkcji.
    A jaki związek z bezpieczeństwem ma wyszukiwarka, a jaki związek z bezpieczeństwem ma ograniczanie liczby widocznych wiadomości. Wielkości czcionki czy głupiej informacji o wielkości maila.
    Bzdury panie kolego.
    Wprowadzają nie przygotowany interfejs i przez rok będą go poprawiać aby dojść do poziomu starej poczty.
    W analogii do zmiany windowsow, mogę przyjąć wytłumaczenie prędkości działania, związanej z wielkością aplikacji złożoności kodów i chwilowo niewydolność łączy, ale wspomniane przeze mnie funkcje i czytelność interfejsu, nie świadczy o podniesieniu bezpieczenstwa, a o nieudolnosci programistów a to bezpieczeństwu nie wróży dobrze.
    A zdania "wygodniej mi jest wpisać poczta.home.pl niż poczta.mojadomena.pl" przepraszam, ale nie rozumiem, co masz na myśli?
    ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Marzec 2016
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @dsg.data dziękuję po raz kolejny za Twoje uwagi i sugestię, zostaną one przekazane do odpowiedniego działu naszej firmy, który zajmuje się zgłoszeniami zewnętrznymi oraz Nową Pocztą.
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tu sytuacja jest analogiczna z 98 i XP i XP oraz 7 Doskonale pamiętam jak to wyglądało.
    Jakoś mi wyszukiwarka działa całkowicie poprawnie, w starej poczcie nie działała tak jak powinna. Dodatkowo tu mogę poszukać po wielu argumentach i realnie działa to lepiej.
    Czegoś nie rozumiem, jakie ograniczenie liczby wiadomości? w poprzedniej miałeś to samo od 25 do 250 wiadomości na stronie, tu masz dynamicznie wyświetlane kolejne, działa to szybciej niż wczytanie przeładowanie listy wiadomości. Wielkość czcionki jeśli nie pasuje to przecież istnieje CTRL + CTRL - i po sprawie.
    Czy jak ktoś zbuduje Ci idealnie dom a ktoś inny pomaluje ściany na nie podobający Ci się kolor to uznasz, że masz dom źle wybudowany?
    Tu jest podobnie, programiści swoje, a znając życie jest ktoś od wyglądu kto to spina :D
    Nie wygląd świadczy o bezpieczeństwie, a zastosowana technologia, tu mówimy o technologii której używają wszyscy, w starej poczcie jak nazwa wskazuje była używa stara technologia. Nie będę się tu wdawał w szczegóły bo temat znam nieco bardziej, jednak uruchomienie nowej poczty było wręcz koniecznością.

    Autouzupełnianie maili działa, ale należy zaznaczyć Automatycznie gromadź kontakty w folderze "Zgromadzone adresy" podczas wysyłania wiadomości w ustawieniach po chwili zbiorą się dane :D czyli ten problem rozwiązany.
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ta dyskusja nie ma większego sensu, dsg.data zwrócił uwagę na pewne braki i wątpliwości dot. działania Nowej Poczty. Jak wspomniałem zostało to przekazane do odpowiednich osób, osób odpowiedzialnych za ten produkt. Nie mniej kolejny raz powtarzam, o czym także wspominaliście: to nie są mechanizmy które powinno się porównywać bo fizycznie dzieli je ogromna przepaść technologiczna. I tak z jednej strony mamy prosty, wydajny, szybki interfejs Starej Poczty, którego rozwój został wstrzymany kilka lat temu, z drugiej strony nowy mechanizm, z ogromnym zapleczem możliwości, rozbudowanym interfejsem, przed którym wszystko stoi otworem.

    Windows XP oraz Windows 10 dzieli też przepaść, chociaż oba systemy (jeden nadal, drugi już) cieszą się ogromną popularnością. Ale czy porównywanie ich ma jakikolwiek sens? A rozmawiamy o kliencie Webowym, kliencie poczty.

    Uruchomienie Nowej Poczty, powinno odbyć się faktycznie nie 1,5 roku temu a kilka lat wcześniej, gdy tego typu technologia była już obecna. Nie mniej klient poczty był jeszcze wtedy aktualizowany i rozwijany, jednak zmienia się technologia, oczekiwania rynku, bezpieczeństwo jak i trendy projektowania systemów. A za rozwojem systemów idzie rozwój maszyn (lub odwrotnie, wraz z rozwojem maszyn, technologii, idzie rozwój systemów).

    Dziękuję za dyskusję. Zamykam temat.

    Jeśli chcielibyście zgłosić uwagi, sugestie lub zadać pytania dot. działania i obsługi Nowej Poczty, zapraszam do odpowiedniej kategorii.
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Marzec 2016
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym