1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE ClickShop + WFMag - aplikacja ClickStudio

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika med-bud, 15 Luty 2017.

  1. med-bud

    med-bud Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Niby banalny temat ale stoje w tym miejscu i ani kroklu dalej...
    Wszytsko nowe aktualne... WFMag 8.21.0 sprzed paru dni, clickshop nowiutki...
    no i potrzebny connector - clickstudio
    i tu zonk: java 7 lub nizej...
    odinstalowanie aktualnej java 8, szukamy 7-ki, 6-tki...
    kilka instalacji i deistalacji...
    bo pojawia sie problem przy probie instalacji clickstudio - chce wersje java min 1.6 (7-ka) a jak klikne tak pobierz to chce pobierac 8-ke gdzie nie da sie zmniejszyc poziomu zabezpieczen do medium.
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A nie instalujesz czasem tylko wersji 64-bitowej Javy na systemie 64-bit? O ile pamiętam powinna być tez wersja 32-bitowa zainstalowana. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.
     
  3. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Może nie pomogę ale dla mnie dziwne to trochę że program magazynowy potrzebuje jakieś dodatkowe cuda aby łączyć się ze sklepem. Przecież to generuje dodatkowe komplikacje. Ja osobiście używam innego oprogramowania ale mój program łączy się bezpośrednio poprzez adres API clickshopa. Wystarczy wpisać login i hasło do praw administratora w sklepie.

    Proponuje dobierać oprogramowanie magazynowe pod to z czym ma pracować bo potem powstają takie kwiatki które ciężko przeskoczyć. Unikać pośredników bo jak siądzie komunikacja na programie pośredniczącym to masz znowu problem bo aplikacje z czasem mogą przestać być kompatybilne.

    Mając bezpośrednią komunikację unikniemy problemów bo aktualizacja spoczywa na firmie tworzącej oprogramowanie magazynowe.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Napiszę tylko, że home.pl nie wspiera już aplikacji Click Studio od dłuższego czasu. Najczęściej sugerujemy korzystanie z innych zewnętrznych aplikacji, które umożliwiają połączenie z Click Shopem (np. poprzez API tak jak wspomniał @papux). Mogę tylko potwierdzić, że słyszałem o problemach z JAVĄ 8, która nie umożliwia zmiany poziomu zabezpieczeń (co jest przyczyną kłopotów). Nie będę sugerował zmiany wersji JAVA wstecz, bo to nie jest dobre rozwiązanie.

    @papux z jakiego oprogramowania korzystasz podczas łączenia się z Click Shopem? Proszę podaj nazwę, może uzytkownik @med-bud również bedzie mógł skorzystać z tego samego oprogramowania.
     
  5. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie bo kolega już ma wcale nie tani program. Ja korzystam z FIS SYSTEM MAGAZYNOWY. Pełna synchronizacja z clicksho, shooper, presta. Bezpośrednia.
    stany magazynowe
    ceny
    metatagi
    opisy
    zdjęcia
    zamuwienia
    faktóry

    właściwie każda funkcja działa bezpośrednio z API waszego sklepu. Nie ma tu żadnych pośredników bo to powoduje wiele problemów.
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Dla testów pobrałem ClickStudio i udało mi się je odpalić na Windows 10 x64. Tylko mam zainstalowane wersje 32- i 64- bitowe wersje Javy 8 (Update 112).
    Oczywiście pojawiło mi się info o poziomie zabezpieczeń, ale wystarczyło wpisać adres http://studio.clickshop.pl na listę wyjątków w zakładce Security i potem zaakceptować wyjątek przy uruchomieniu ClickStudio.
     
  7. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dodaliśmy przed weekendem taki komunikat przy artykułach pomocy odnośnie aplikacji Click Studio:
    Dodatkowo dodaliśmy link, który kieruje do forum.home.pl, aby inni użytkownicy również mogli poczytać o innych proponowanych przez nas i innych użytkowników rozwiązaniach.
     
  9. wues

    wues Pomocnik

    Wiadomości:
    120
    Docenione treści:
    4
    Mogę prosić o link do tych do tych proponowanych rozwiązań?
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  11. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @wues możesz spróbować W2S od e-mo masz tam integrację produktową w obie strony oraz okres testowy 30-dniowy po kontakcie z ich supportem :)
     

Poleć forum znajomym