1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jak skonfigurować Google Analitycs, żeby uniknąć wejść z robotów, spamów itp?

Dyskusja w 'Firma w Internecie' rozpoczęta przez użytkownika Robson, 21 Czerwiec 2015.

  1. Robson

    Robson Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam stronę w Home tj. Clickweb Basic, oczywiście chciałem monitorować statystykę,

    skorzystałem z Google Analitycs, dodałem określony kod i się zaczęło:

    po 30-100 wejść dziennie z całego świata, ale większość to roboty itp generujące ilość odwiedzin, a przy okazji wpływające na duży współczynnik odrzuceń ok 85% - czyli lipa.

    Wiem, że to temat niezwiązany bezpośrednio z produktami Home.pl ale pomóżcie proszę - chodzi o szybką i sprawną konfigurację GA, żeby nie było tego zafałszowania statystyki.

    Pozdrawiam,
    Robson.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Po stronie ClickWeb trudno będzie w tej chwili "wyciąć" ruch, nie mniej zgłosiłem to zapytanie do menadżerów produktu. Zobaczymy co oni na to. Click Web nie posiada dostępu do serwera FTP ze względu na strukturę i założenia całego produktu, dlatego dodanie plików filtrujących ruch będzie utrudnione.

    W temacie Google Analytics ---> Widok statystyk --> Dostosowanie --> Nowy raport niestandardowy. Tam znajdziesz też informacje o możliwości dodania filtrów.

    @Mariusz może chcesz coś dodać w temacie samego Google Analytics?
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tylko pamiętajmy, że część z tych robotów (dość duża część) to roboty indeksujące, można by było dodać do htaccess (jeśli by była możliwość jego edycji) kilka regułek które taki ruch by odrzuciły jednak wg mnie jest to strzelanie sobie w stopę.
     
  4. Robson

    Robson Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    1) Prowadze tez inną stronę, ale tam równocześnie nie ma profilu na google+ na którym zamieszczam linki do strony, czy ten wypaczony ruch moze być związany z google+?
    2) Myśle żeby zrezygnować z Google Analityc, na rzecz np. Stat4u, ale to bedzie możliwe dopiero jak w styczniu przedłużę usługę o szerszy pakiet z edycją html, niż ten zamknięty szablon Clickweb Basic, macie wiedze jaka jest rożnica w cenie i nazwa wariantu bardziej profesjonalnego wariantu.
    Pozdrawiam. Robson.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie rezygnuj z Google bo statystyki są o wiele lepsze niż stat4u (o wiele dokładniejsze)
    Tobie potrzeba chyba najzwyklejszego serwera www :D
     
  6. Robson

    Robson Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Wg uznania. Na stat4.. mam na innej stronie w tygodniu średnio 2 spamy natomiast na GA średnio 60 dziennie, nie no nie ma różnicy, ok Korei po US szukasz swoich wejść - wypas jak ch....a.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Oczywiście powstaje pytanie, czy chcesz mieć statystyki dokładne i realne czy takie "mniej więcej" mam na stronach po kilka statystyk uruchomionych i szczerze mówiąc niektóre z nich są delikatnie mówiąc niewiarygodne :)
    Polecam po testować kilka systemów jak również narzędzia typu PIWIK i wysunąć własne wnioski.
     
  8. Robson

    Robson Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Ok przy Waszej pomocy Stat4U dodałem na stronę i tą chwile GA wykazuje ponad 17 spamów z US, a Stat4u tego nie pokazuje.
    Mam troszkę problem z pozycjonowaniem loga Stat.. nie chce wnikać w wygenerowany i w wklejony do Body kod, nie znam się na tym.
    PIWIK na Clickweb Basic nie odpalę, brak bazy, nie powygrywam katalogu z plikami, ale cóż nie Wszystko za te pieniędze można mieć.
    W GA analiza online jest jednak nie zastąpiona - fakt. Tak jak piszecie trzeba mieć z 2 statystyki i z każdej coś wybrać.
    Dziękuję i Pozdrawiam.
     
  9. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    poniżej kod jaki należy wkleić w .htaccess. Co prawda nie wycina wszystkiego ale te najbardziej uciąąliwe owszem. Przejrzyj sobie tylko listę, czy nie ma tam czegoś czego blokować nie chcesz jak np. roboty majestic, czy ahrefs :)
     

    Załączone pliki:

  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ale powstaje pytanie, po co to robić? :) można o wiele więcej tylko to jest skórka za wyprawkę :) równie dobrze można zrobić Deny From All i w statystykach będzie czysto :)
     
  11. Robson

    Robson Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję, pewnie wypróbuje te usawienia GA, ale powiem Ci, że od czasu jak dodalem zwykly stat4u na strone nie zagladam na GA.
     
  12. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Wiesz idąc tym tokiem rozumowania to można powiedzieć, po co filtrować spam jak można zablokować całą skrzynkę pocztową ?:)
     

Poleć forum znajomym