1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Jakie inne aplikacje Webmail polecilibyście do obsługi poczty e-mail?

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika Mariusz, 8 Czerwiec 2016.

  1. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Cześć!

    Mam do was jedno małe pytanie. Jeśli korzystaliście kiedyś z innych aplikacji typu Webmail, czyli takich do obsługi poczty e-mail znajdującej się na serwerze pocztowym, to jakie z nich byście polecili innym? Pytanie kieruję również do użytkowników, którzy korzystali z takich aplikacji na serwerach poza home.pl. Zdaję sobie sprawę, że każda aplikacja typu Webmail ma swoje "plusy dodatnie" i "plusy ujemne" - ale jako alternatywę, to którą aplikację byście wybrali do polecenia innym?

    Webmail według definicji Wikipedii (która według mnie jest dość trafna) jest to aplikacja internetowa pozwalająca użytkownikom korzystać z usług poczty elektronicznej, przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej w roli klienta poczty elektronicznej. Przykładowe najpopularniejsze aplikacje Webmail to: RoundCube, Atmail, Krozilo, Horde, NeoMail, NOCC, OpenWebmail, Outlook Web Access, Postaci Webmail, SquirrelMail, SqWebMail, UebiMiau.

    Czy są na sali użytkownicy, którzy instalowali, korzystali lub nawet sprawdzali przez chwilę wymienione powyżej lub inne aplikacje Webmail? Proszę o podzielenie się opinią :)
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    RoundCube działa u mnie na Waszych serwerach już długo bez jakiejkolwiek awarii, testowałem już chyba wszystkie klienty i ten jest najszybszy i najwygodniejszy w obsłudze, wada to coś czego nie mogę znaleźć czyli oznacz wszystkie jako przeczytane :) Wad innych nie widzę. Wiewiórka też jest dobra ale ekstremalnie prosta, nie ma szybszego klienta niż ona, ale nie każdemu przypadnie do gustu, również idealnie pracuje na Waszych serwerach.
     
    ZbigJ lubi to.
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Ja na swoim VPSie korzystam często z Afterlogic Lite Webmail - http://www.afterlogic.com/webmail-client.

    Zalety?
    - leciutki
    - ładny
    - RWD
    - dołączony do Pleska, wystarczy uruchomić autoinstalator + podstawowa konfiguracja i po 5 minutach działa
    - ma wszystko czego potrzebuję :)

    Wady?
    - nie nadaje się do zadań czysto biznesowych (kalendarze, zadania, kolaboracj tylko w pakietach PRO które są drogie)
    - mimo, że producent informuje że skórka jest "easy to customize" to tak nie jest :)
    - nazwa Lite jest umieszczona nie bez powodu - ten webmail jest naprawdę podstawowy i służy tylko do wysyłania/odbierania poczty :)

    Korzystam też z Roundcube i też jest ok, ale moim zdaniem brakuje mu większego wsparcia społeczności - nie ma ciekawych templatek (a te które są - kosztują kilkadziesiąt dolarów za sztukę), wydaje się od podanego przez ze mnie Afterlogica mniej przejrzysty.

    Tak czy siak - oba są zdatne do użycia.

    Ale wiadomo - poczta.home.pl forever <3 :)
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Adam templatkę do rc łatwo zrobić :) na upartego to można go zrobić identycznie jak poczta.home.pl :) ale oryginalny jest ładniejszy :)
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @TheL Moim zdaniem gdyby było tak łatwo to templatek RC byłoby tyle ile szablonów do Wordpressa :)
     
  6. antyhelion

    antyhelion Nowicjusz

    Wiadomości:
    20
    Docenione treści:
    13
    @Mariusz Osobiście - na co dzień - oprócz Gmail i ProtonMail, korzystam z Alto Mail (https://altomail.com), bardzo ładny webmail z możliwością odkładania maili na później (snoozed), podziałem na kategorie, obsługą zewnętrznych kont IMAP, możliwością ustawienia podpisu do każdego konta itd. Dodatkowo jest również dedykowana apka mobilna, więc wszystko jest dobrze zsynchronizowane. Oczywiście nie można tego zainstalować na własnym serwerze, a szkoda, ale rzucam jako ciekawostkę :)

    Do webmaila instalowanego korzystam z RainLoop Webmail (http://www.rainloop.net/). Możliwość dodawania zewnętrznych kont IMAP, podpisy, kontakty i inne fajne funkcjonalności. Nie jest mega rozbudowany, ale do podstawowego użytkowania, świetny i szybki.
     
    Mariusz lubi to.
  7. americanhorrorstory

    americanhorrorstory Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam, chciałem się zapytać (wiem, że od 2 lat nikt na to nie dopowiedział) czy znacie jakieś aplikacje internetowe, które są webmailami? Musi mieć opcję gdzie można dodawać konta z zewnętrznych domen (np. interia.pl), żeby dało się zainstalować przez stronę, nie chcę takich, które trzeba instalować przez SSH, Composer itp.
     
  8. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Na dedykach i vps nie korzystam z klientów email. Wyłącznie z Thunderbird na komputerach. Kiedyś korzystałem z RoundCube oraz Squiremail ale ani mi ani pracownikom nie przypadły one do gustu. W dzisiejszych czasach tez jak ktoś ma potrzebę dostępu do poczty spoza komputera to i tak instaluje sobie klienta na smartfonie i z niego korzysta,
     

Poleć forum znajomym