1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Kod rabatowy a promocja

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika bellita, 3 Listopad 2018.

  1. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Witam, Regularnie robie promocje na produkty. Ostatnio w jednej z gazet pojawił się tez kod rabatowy dla czytelników. Myślałem ze jak wszędzie promocje sie nie łączą a tu niespodzianka. Klienci którzy używaja kodu rabatowego dostaja rabat od ceny promocyjnej a nie ceny wyjsciowej. Mam sugestie zeby to zmienic
     
  2. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Miałem podobny problem, wyłączyłem możliwość użycia kodu rabatowego dla produktu w promocji. Kod rabatowy był bardziej korzystny, musiałem brakujące kilka procent doliczać ręcznie. Może w Twoim przypadku pomoże wybranie w Marketing > Rabaty > Nie zezwalaj na zniżki dla produktów w promocji.
     
  3. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Hej, Przyznam ze nie mam tu opcji Marketing > Rabaty > Nie zezwalaj na zniżki dla produktów w promocji. Moze dlatego ze promocja jest na produkty a nie indywidualna dla klienta
     
  4. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    Mała poprawka Konfiguracja > Marketing > Rabaty > Nie zezwalaj na zniżki dla produktów w promocji
     
  5. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Dzieki! Faktycznie sa tu takie opcje nawet jest lepsza: Łaczenie zniżek w koszyku -> Nie lacz znizek. Zaznaczylem to i nadal mi laczy te znizki :). I jeszcze w dodatku jest tu pole "Jednorazowy rabat dla nowych klientow" ktore nie moze byc 0. A ja nie chce tego ustawiac. Zeby przetestowac laczenie znizek dalem tu 0,1% i teraz nie moge tego cofnac. Dramat jakis
     
  6. chorg

    chorg Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    9
    I mnie "łączenie" i "nie łączenie" działa tak samo. A jednorazowy rabat skasuj - zero to nie to samo co nic :)
     
  7. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Dzieki za odpowiedz z jednorazowym rabatem. Dzieki temu zostal tylko problem ze łączy rabaty mimo zaznaczonej opcji zeby tego nie robil
     
  8. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @bellita sprawdź w konfiguracja->marketing->rabaty nie masz uruchomionej zgody na rabatowanie produktów w promocji.
     
  9. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Ale ja chce skorzystac z opcji NIe lacz znizek -> wybierz najwyzsza z mozliwych. Czyli jak mam promocje -10% a ktos ma kupon na -15% to dostaje znizke -15%. Teraz jak wlacze "nie zezwalaj na znizki dla produktów w promocji" to klient dostaje -10%. W dodatku przy uzyciu kuponu dostaje komunikat ze kupon jest nieaktywny lub zostal juz uzyty co wprowadza w blad.
     
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @bellita jest jeszcze 1 opcja na samej górze tycząca się tylko produktów w promocji
     
  11. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    @LukaszC O jaka opcje ci chodzi bo ja powyzej "nie zezwalaj na znizki dla produktow w promocji" niczego wiecej nie widze. Problem opisalem w poprzednim poscie. Bardzo prosze o przeczytanie ze zrozumieniem jak cos jest niejasne to wytlumacze

    Ale ja chce skorzystac z opcji NIe lacz znizek -> wybierz najwyzsza z mozliwych. Czyli jak mam promocje -10% a ktos ma kupon na -15% to dostaje znizke -15%. Teraz jak wlacze "nie zezwalaj na znizki dla produktów w promocji" to klient dostaje -10%. W dodatku przy uzyciu kuponu dostaje komunikat ze kupon jest nieaktywny lub zostal juz uzyty co wprowadza w blad.
     
  12. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @bellita obecnie jak ustawiasz zezwalaj na rabatowanie produktów w promocji jest brana pod uwagę cena promocyjna, a nie łączenie zniżek obejmuje elementy takie jak:
    - kupon rabatowy,
    - zniżki indywidualne,
    - progi rabatowe
    Obecnie wystawiłem zgłoszenie do działu rozwoju aplikacji czy mamy możliwość wprowadzenia poprawki na zliczanie ceny standardowej z promocji.
    Proszę o cierpliwość jak tylko otrzymam informację zwrotną od razu poinformuję tutaj :)
     
    bellita lubi to.
  13. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Czy udalo sie cos ustalic? Przyznam ze jest ciezko wspolpracowac z gazetami czy influencerami, ktorym trzeba zagwarantowac odpowiednia znizke. Chodzi o to zeby jezeli kod promocyjny daje wieksza znizke niz promocja w sklepie to klient dostaje wieksza znizke.
     
  14. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @bellita niestety nie mam jeszcze informacji, kiedy mechanizm promocji zostanie poprawiony u nas.
    Obecnie funkcjonalność nie łączenia zniżek działa poprawnie w celu poprawienie komunikatu alerta w momencie jak promocja jest wyższa niż kupon zrobisz to w Konfiguracja->Ustawienia regionalne->Języki->Frazy językowe
     
  15. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Dzien dobry, czy dzieja sie Jakes prace w tym temacie czy został pominięty? Dla przypomnienia chodzi o to zeby jezeli kod promocyjny daje wieksza znizke niz promocja w sklepie to klient dostaje wieksza znizke, a nie jak jest teraz że nie dostaje zniżki na produkty w promocji albo dostaje znizke na promocje + kod rabatowy
     
  16. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Sprawdzę zgłoszenie dotyczącego zmiany systemu promocji i odezwę się jutro.
     
  17. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Zgłoszenie posiada status w realizacji, więc sugestia nie została zapomniana. Jak tylko otrzymamy informacje na temat wdrożenia nowego mechanizmu promocji i kuponów promocyjnych poinformujemy klientów o tym w komunikatach na pomoc.home.pl
     
  18. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Czy pojawiła sie moze jakas data, kiedy ta zmiana zostanie zaimplementowana?
     
  19. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @PaulinaZ temat jeszcze analizowany przez Łukasza, czy może wiecie o jakiś zmianach w tym zakresie?
     
  20. bellita

    bellita Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Czy udalo sie cos ustalic?
     
    chorg lubi to.

Poleć forum znajomym