1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pełna bezwzględna ścieżka do skryptu na serwerze

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 23 Listopad 2015.

  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Hejka,
    Muszę podać w skrypcie pełną bezwzględną ścieżkę do folderu na serwerze i mam problem jak ona powinna wyglądać.

    Jeśli nazwa usługi to np serwer.home.pl to jak powinna wyglądać dla pliku umieszczonego w katalogu
    serwer.home.pl/costam/costam/costam/ ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    serwer.home.pl kieruje na katalog główny, root
    jeśli na serwerze FTP widzisz katalog /public_html oraz /backup to wszystkie katalogi które mają być dostępne w sieci, umieszczasz w /public_html

    Jako adres podajesz mimo wszystko serwer.home.pl/nazwa_katalogu/nazwa_pliku (z pominięciem /public_html)
    analogicznie możesz podawać adres lokalnie, /nazwa_katalogu/nazwa_pliku (pomijając zawsze /public_html, w którym to po prostu umieszczasz zasoby).
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jeśli masz domenę z separacją to często pomaga samo / i jest to najwygodniejsze
    bezwzględna ścieżka to nie to co po http, tylko fizyczna ścieżka na serwerze dokładnie tak jak napisałem bez podawania serwerxxx itd.
    aby sprawdzić ścieżkę bezwzględną zrób sobie plik o dowolnej nazwie i końcówce .php
    i daj mu w środku
    Kod:
    <?php echo $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']; ?>
    
    i wrzuć go na serwer, po podanej ścieżce dopisz tylko katalogi i tyle.
    możesz mieć np ścieżkę bezwzględną: /autoinstalator/joomla itd
     
    Ostatnia modyfikacja: 23 Listopad 2015
    jakubgalinski i yakusa lubią to.
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @yakusa @TheL fajna metoda podana przez użytkownika Thel

    Mam wrażenie, że nie do końca zrozumieliśmy Twoje zapytanie za pierwszym razem. Dobrze, że Thel trzyma rękę na pulsie :)!
     

Poleć forum znajomym