1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja Problem z podpieciem domeny do hostingu cba

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika czaku131, 30 Czerwiec 2015.

  1. czaku131

    czaku131 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam problem, kupiłem domenę na home.pl i chce ją podłączyć do mojej strony www na hostingu cba. Wpisałem serwery dns ale gdy wchodzę na stronę to pisze że brak strony o podanym adresie. Czyli chyba coś źle przypisałem. Możecie mi wytłumaczyć krok po kroku jak to wszystko wpisać bo z faq-u sie nie mogę wyznać.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A u nas pojawia się strona z grami :)

    Po kolei: przekierowanie na zewnętrzne serwery DNS zostało wykonane poprawnie, jeśli po ich wpisaniu zmiany zostały zapisane. Odpytanie serwerów także zwraca informację, że jest ok, ale... pamiętaj, że sam proces odświeżania serwerów DNS może trwać nawet do 30h.

    Serwery DNS zlokalizowane są na całym świecie i stopniowo propagują informację o zmianach. Jeśli połączysz się/dostawca sieci przekieruje Cie przez serwer odświeżony, widzisz efekty swojej pracy, jeśli nie... czekasz.

    serwery nazw:
    ns1.cba.pl. [95.211.144.65]
    ns2.cba.pl. [95.211.144.67]
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Coś mi się wydaję, że @czaku131 za wcześniej wysłał zapytanie ;)

    Każda zmiana wpisów w strefie domeny jest zauważalna dopiero po pewnym czasie. Dzieje się tak, ponieważ serwery DNS muszą zaktualizować informacje na temat domeny, iż od tej chwili żądania dostępu do określonej domeny mają być kierowane w inne miejsce.

    Informacje na temat ustawień domeny muszą zostać zaktualizowane na dużej ilości serwerów DNS, z tego powodu trwa to od kilku, do kilkudziesięciu godzin (maksymalnie 30h). Czas odświeżania informacji o funkcjonowaniu domeny nazywany jest czasem propagacji domeny. W praktyce czas propagacji domeny, potrzebny do rozprzestrzenienia się domeny jest znacznie krótszy – około kilku godzin, ale zdarzają się wyjątki trwające dłużej.
     
  4. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Jednym z rozwiązań jest podpięcie domenę pod darmowe Cloudflare.
    Wówczas zmiana hostingu odbywa się bez czekania na propagację DNS.

    --- Komentarz home.pl ---

    Model działania usług Cloudflare przewiduje lokalizację serwerów dostawcy hostingu w wielu miejscach na świecie. Dzięki odpowiedniej konfiguracji i rozwiązaniom technicznym, propagacja DNS nie występuje, gdyż w zależności od lokalizacji odwiedzającego stronę, jest on łączony bezpośrednio z serwerem odpowiadającym jego regionowi. W ten sposób użytkownicy nie muszą czekać na odświeżenie rozrzuconych po świecie serwerów DNS. Tyle w ogólnym skrócie.

    Warto jednak pamiętać, że jest to zupełnie inny model świadczenia usług, niż prezentowana oferta home.pl
     
    Last edited by a moderator: 17 Lipiec 2015
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    cloudflare ma swoje plusy i minusy, wg mnie więcej minusów.
     
  6. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    jesteś jednym z nielicznych, którzy tam widzą jakieś minusy
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    no nie do końca jednym z nielicznych :) gdybym z nim był większość znajomych miałaby tą usługę, a jednak mimo znajomości ich usług nikt się do tego nie przekonał.
     
  8. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    dzięki cloudflare mam:
    - ochronę na ataki, każdy hosting przy ataku cię pogoni lub obetnie dostep polowy swiata
    - jeżeli hosting zaczyna kuleć, przestaje odpowiadać, bo experymentowalem z tanimi:
    np. gbzl.pl, elektroda.eu, sixwishlist.com, w ciągu paru minut już byłem spowrotem na starym dobrym linuxpl.com
    - oszczędza transfer, co przy aktualnych bezlimitowych wszędzie, nie jest już tak istotną zaletą
    - oszczędza serwer, dzięki cache jest mniej zapytań do serwera, szczególnie przy statycznych bibliotekach (*.js)
    - przyspiesza ładowanie stron, użytkownik łączy się z każdego kraju z bliskim sobie serwerem, ping też lepszy
    - wszelkie zmiany w dns są rozwiązywane wewnętrznie, więc nigdy już nie czekamy na dnsy
    - naturalnie ma kilka elementów które robią więcej szkody niż pożytku, ale ja je wyłączam (autominify, rocketloader)

    o konfiguracji napisałem tutaj
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Lipiec 2015
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Widzisz to nas różni. Ty używasz hosting ów dziwnych firm i masz z nimi problem. Ja korzystam z usług home.pl od wielu lat i z wielu usług i jakoś problemów nie mam. Jeśli skrypty na serwerze masz bezpieczne to nie masz się o co martwić. Sorry ale za duże mam doświadczenie z serwerami aby potwierdzić Twoje teorie. Zadam Ci jedno pytanie. W tym Cloud masz swój unikalny ip dla domeny?
     
  10. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    nie mam problemow z linuxpl, testowałem sobie darmówki i nie wyszło
    hosting za więcej niż 50zł rocznie, żal... xD
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TheL oraz @zlotowinfo w tym temacie także proszę Was o zakończenie dyskusji. Jeśli chcecie, przenieście wątek do kategorii Hyde Park, założymy temat dot. firm, które chciałby by być jak home.pl :) i tam być może dołączą też inni.

    Forum dedykowane jest dyskusjom dot. działania, konfiguracji i obsługi usług home.pl. Miło przeczytać o innych rozwiązaniach, które można wykorzystać, pozostając nadal z nami, ale spieranie się o to co jest lepsze... przecież nie mogę na każdym kroku tłumaczyć od nowa, że my! ;)
     

Poleć forum znajomym