1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Tłumaczenie adresów IP w statystykach

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika schlesiener, 1 Wrzesień 2016.

  1. schlesiener

    schlesiener Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    2
    Od dwóch-trzech dni przestało działać tłumaczenie adresów IP na nazwy domenowe w logach/statystykach, pojawia się wszędzie [adres niezarejestrowany].
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @schlesiener dziękuję za zgłoszenie, przekazałem je do odpowiednich osób w celu weryfikacji (QA-29599). Jak tylko uzyskam jakieś info zwrotne, to dam znać w tym temacie na forum.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @schlesiener potwierdzam, że tłumaczenie adresów IP zostało wyłączone z uwagi na zaplanowane prace administracyjne, które będą powiązane z systemem statystyk. Mogę powiedzieć, że zaplanowane prace administracyjne wymagają samych adresów IP zamiast nazwy hosta w logach.

    Czy informacje o hostach dla adresów IP są Ci obecnie potrzebne (niezbędne) w statystykach oglądalności?
     
  4. schlesiener

    schlesiener Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    2
    @Mariusz niezbędne nie są :) Była to jednak pomocna funkcja do szybkiej identyfikacji hałaśliwych botów czy ogólnie do oceny skąd idzie więcej ruchu. Zauważyłem, że pojawiły się jakieś JSON-y w katalogach z logami, czy po zakończeniu Waszych prac tłumaczenie adresów IP zostanie przywrócone?
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @schlesiener wysłałem zapytanie do kierownika produktu, który zajmuje się wspomnianymi pracami. Powinienem otrzymać odpowiedź do jutra, proszę o cierpliwość, odezwę się w tym temacie.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @schlesiener mam niestety smutną wiadomość, że tłumaczenie IP na nazwy hostów nie wróci. Jest to podyktowane pewnymi pracami nad statystykami oglądalności, których wyniki będą widoczną niebawem dla wszystkich.

    Wyciągnięcie takich danych będzie możliwe po złożeniu odpowiedniego zgłoszenia w Biurze Obsługi Klienta w ramach Profesjonalnych usług IT - https://home.pl/uslugiit#logs
     

Poleć forum znajomym