1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Wystawianie produktów z kilkoma wariantami na Allegro przez Click Shop

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 26 Lipiec 2015.

  1. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Witam, pytanie dot. produktów oferowanych na allegro .
    Nie mam jeszcze intergracji bo się zastanawiam lecz aby zwiekszyc sprzedaż bede musial raczej ją zrobic.

    Czy jezeli mam jeden produkt w czterech wersjach po jednej sztuce to wrzucam to w jedna akucje bo po co dawac 4 osobne aukce po jednej sztuce i placic dodatkowo. I tu moje pytanie jak sobie radzicie z tym ze np, mam jedna koszulke o rozmiarze M na allegro i ktos zamowi ( przez napisanie mi mejla, że wybiera z aukcji koszulke z tym wlasnie rozmiarem,) i jednoczesnie inny klient wejdzie przez sklep i takze ja zamowi. Jak to dograc.
    klient zaplaci przelew zanim odczytam meila i inny takze przez sklep to zamowi,
    Jak sobie z tym radzicie drodzy sprzedwacy.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli chodzi o 2 część pytania to nie bardzo ją rozumiem, jednak odnośnie pierwszej części z doświadczenia wiem, że wystawianie przedmiotów pojedynczo daje lepsze efekty między innymi dlatego że:
    1. Wystawiasz więcej aukcji = większa szansa, że potencjalny klient znajdzie właśnie Twoją (jeśli nie przypasuje mu rozmiar, ma napisaną w aukcji informację iż inne rozmiary znajdzie na innych aukcjach, wtedy pokazuje sobie wszystkie aukcje użytkownika i wybiera odpowiednią)
    2. Jest mniej problemów z wysyłkami, ludzie potrafią być tak problematyczni, że ciężko się nawet z nimi komunikować, zobaczysz to po kilku negatywach jak zamówią co innego, a będą pisali, że chcieli coś innego mimo, że Ty nawet tego nie będziesz wiedział :)
    Przy dużej sprzedaży koszty aukcji są całkowicie niezauważalne :D
     
    pavali lubi to.
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sytuacja z wariantami przy aukcjach jest nadal nie do końca dostępna w serwisie Allegro. Otóż (z tego co pamiętam) tylko niektóre kategorie w serwisie Allegro pozwalają na wystawianie aukcji z wariantami (np. chyba kategorie "Obuwie" pozwalała na takie aukcje). Podsumowując, tylko niektóre kategorie w Allegro umożliwiają dodanie wariantów produktów (np. inne kolory, rozmiary).

    W sprawie aktualizacji stanów magazynowych w sklepie Click Shop, jeśli zostanie sprzedany jakikolwiek produkt za pośrednictwem aukcji wystawionej przez Click Shop, to stan magazynowy zostanie również zaktualizowany w Twoim sklepie. Jeśli natomiast klient samodzielnie napisał do Ciebie na maila podając inny wariant (np. inny rozmiar), stan magazynowy w takich sytuacjach powinieneś już zmodyfikować samodzielnie przez Panel sklepu.
     
  4. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    W takim razie musze pojedynczo aukcje wystawiac z jednym rozmiarem
    dziekuje za odpowiedzi
     

Poleć forum znajomym