1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE wyświetlanie produktu tylko w podkategorii

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika damian_sedlaczek, 16 Czerwiec 2017.

  1. damian_sedlaczek

    damian_sedlaczek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Cześć.
    czy można ustawić tak, że jeśli produkt jest przypisany tylko do podkategorii to wyświetla się tylko w podkategorii i nie widać go w głównej kategorii?
    W tej chwili po kliknięciu na główną kategorię menu wyświetlają się wszystkie produkty w jednym worku.

    Na zrzucie jest pokazany przykład: Klej budowlany wyświetla się w głównej kategorii 'Ciepłe podkłady'. W panelu przypisany jest tylko do podkategorii.

    Wiem, że sklep ma taki mechanizm (bo na zakładce Dane podstawowe->Lokalizacja jest pełna ścieżka Ciepłe podkłady-Akcesoria), ale czy da się to jakoś zmienić?

    Od razu zaznaczam, że na liście głównej kategorii chcę aby wyświetlały się tylko te produkty które mają zaznaczoną kat. główną i podkat.
     

    Załączone pliki:

    • zrzut.jpg
      zrzut.jpg
      Rozmiar pliku:
      101,1 KB
      Wyświetleń:
      664
    • zrzut-2.jpg
      zrzut-2.jpg
      Rozmiar pliku:
      36,7 KB
      Wyświetleń:
      631
    Trzy Marchewki lubi to.
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dobre pytanie: FEEDBACK-1162 wystawiam je dalej do sprawdzenia, ja takiej opcji nie widzę ale faktycznie może ona być przydatna, chociaż to chyba pierwszy raz jak ktoś pyta o to w tym kierunku. Raczej zmieniłbym priorytet wyświetlania i wywalił produkt dalej ale jednak zostawił. No ale poczekajmy.
     
  3. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    A czy można ustawić tak aby na głównej stronie żaden produkt się nie pokazywał , bo obecnie musi być minimum 1 ?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A czy przypadkiem w ustawieniach produktu nie jest włączone jego wyświetlanie na stronie głównej?
     
    Tomek333 lubi to.
  5. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Grzesiek Chodziło o zaznaczenie produktu poleconego, problem rozwiązany.
    Brak opcji odznaczenia poleconego produktu we wszystkich na raz.
     
    Ostatnia modyfikacja: 21 Czerwiec 2017
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W edycji produktu pole Produkt polecany - przestaw na nie.
     
  7. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
  8. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Niestety, oprawa i modyfikacja graficzna to nie moja działka.
     
  9. damian_sedlaczek

    damian_sedlaczek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    proszę o wydzielenie pozostałych postów, ponieważ wątek dotyczy innej kwestii.

    @Grzesiek dzięki za odpowiedź. jak będzie jakiś feedback to proszę o informację. Początkowo tez myślałem o priorytetach ale mam za dużo produktów w każdej kategorii
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Poszła sugestia, póki co nic innego rozwiązania brak. Czekamy.
     
  11. vonmlody

    vonmlody Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Podbijam temat.

    Według mnie także powinna być taka opcja, żeby dane produkty wyświetlały się tylko w danej podkategorii. Mam produkty dodatkowe do niektórych urządzeń których za cholerę nie chcę wrzucać do osobnej kategorii. Ale teraz klient przeglądając sklep widzi i urządzenia i dodatki.
     
  12. ziolowaapteka

    ziolowaapteka Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    4
    Sugestia rok wisi i oczywiście nic się nie zmieniło. Czy tak trudno wdrożyć tą opcję? Przecież produkt powinien się wyświetlać TYLKO w zaznaczonych kategoriach. Skoro nie ma zaznaczenia to wyświetlanie go także w nadrzędnej, nieodhaczonej w panelu na karcie produktu kategorii jest błędem, który powinien być dawno naprawiony.
     
    Trzy Marchewki lubi to.
  13. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @ziolowaapteka uzyskaliśmy informację z działu rozwoju aplikacji, iż sugestia została odrzucona. Powodem jest mała ilość zgłoszeń osób, którym taka funkcjonalność przeszkadza. Otrzymaliśmy tylko 5 zgłoszenia dotyczących poprawienia tej funkcjonalności.
     
  14. ziolowaapteka

    ziolowaapteka Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    4
    Cytując klasyka:

    it's not a bug, it's a feature

    Szkoda, bo wdrożenie tego chyba nie byłoby trudne (nie wystarczyłoby doprecyzowanie zapytania do bazy danych?)
    Podejrzewam, że ten błąd przeszkadza jednak większej ilości użytkowników, szczególnie, gdy ma się w sklepie dużo produktów i podkategorii i chce się utrzymać jako taki porządek.

    Uprzejmie proszę o ponowne rozważenie wprowadzenia tej poprawki.
     
    Trzy Marchewki lubi to.
  15. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    W tej sprawie napisałem tekst, który skasowałem dlatego, że było w nim za dużo żółci.
    Powiem tylko jedno - faktycznie byłaby to BARDZO PRZYDATNA funkcja.
    Przychylam się do wniosku kolegi @ziolowaapteka i pozdrawiam przodowników pracy w dziesięciolecie sklepów online w home.pl.
     
    ziolowaapteka lubi to.
  16. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
  17. vonmlody

    vonmlody Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Gratulacje! rok czekania na nawet nie funcjonalność a głupie poprawienie błędu i ODRZUCONE? i jeszcze hasełko że tylko 5 osób to chciało, a co z pozostałymi? czy Wy myślicie że ktoś kto widzi już taki temat na forum (prawie 2500 wyświetleń wątku) będzie Was dodatkowo o to prosił????

    Ja sam czekam na wiele rozwiązań o których czytałem w innych wątkach, ale z poszanowania swojego i waszego czasu nie duplikuję treści prosząc dokładnie o to samo.

    Jak Wam mało zgłoszeń o problemy i prośby napływa to zróbcie ankietę, dopisujcie każdy nowy wątek do ogarnięcia, a my użytkownicy (i PŁATNICY!) będziemy głosować co robić w pierwszej kolejności. Boże, to takie proste, dlaczego nie jestem jakimś menadżerem od spraw ogarniania problemów w home.pl?
     
    ziolowaapteka lubi to.
  18. swiat-sprzatania.pl

    swiat-sprzatania.pl Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Firma SEO napisała do mnie, abym nie duplikował produktów z podkategorii w kategorii głównej. Ale właśnie się dowiedziałem czytając tutaj, że nie można z tym nic zrobić. Bez sensu, że w kategorii głównej są wszystkie produkty z podkategorii. Przychylam się do wniosku o wprowadzenie poprawki. A nie ma to wpływu na pozycjonowanie ? Dla google się to jakoś nie duplikuje ?
     
  19. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Dla googla to nie ma znaczenia. Ich algorytm w obrębie strony indeksuje tylko unikalne linki.
     

Poleć forum znajomym