1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

home.pl Aktualizacja Nowej Poczty home.pl

Dyskusja w 'Aktualności i komunikaty' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 22 Marzec 2016.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Aktualizacja Nowej Poczty home.pl 23/24.03.2016
    Informujemy, że w nocy z środy 23 marca na czwartek 24 marca 2016 roku, około godziny 1:00 w nocy, wprowadzona zostanie aktualizacja dla systemu poczty dostępnego pod adresem www.poczta.home.plNowa Poczta home.pl

    W trakcie prac mogą występować chwilowe przerwy w dostępie do poczty – dotyczy to tylko wersji klienta poczty w przeglądarce. Obsługa poczty za pomocą protokołów POP3/IMAP/SMTP będzie nieprzerwana, np. za pomocą programów do obsługi poczty e-mail typu Outlook, Thunderbird. Zaistniała sytuacja wynikać będzie z restartowania serwerów aplikacyjnych.

    Aktualizacja wnosi zmiany w wyglądzie, obsłudze oraz działaniu wybranych mechanizmów, zwiększając funkcjonalność narzędzi. Jednocześnie uwzględnia ona większość zgłoszonych błędów i sugestii dot. działania i obsługi aplikacji. Z chwilą wdrożenia aktualizacji, na stronie Centrum Pomocy, w kategoriach dedykowanych Nowej Poczcie home.pl, udostępnione zostaną także zaktualizowane artykuły pomocy, wyjaśniające obsługę i działanie Nowej Poczty home.pl.

    W przypadku zaobserwowania niedogodności w działaniu usług, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta. Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie wprowadzanych zmian oraz konfiguracji i obsługi usług home.pl, zapraszamy także do korzystania z forum dyskusyjnego.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jakie zmiany wprowadzi nowa wersja aplikacji?

    - nowy ekran tworzenia wiadomości

    - system drag'n'drop w książce adresowej - adresy odbiorców możecie zamieścić w wiadomości poprzez przeciągnięcie ich z książki adresowej

    - belka z nazwą zalogowanego użytkownika - na chwilę obecną będzie to nazwa systemowa, w kolejnych tygodniach wprowadzimy pełny adres email

    - nowa struktura dla sekcji Ustawienia - pogrupowaliśmy opcje tak, aby konfiguracja była znacznie szybsza

    - aplikacja została zoptymalizowana dla użytkowników przeglądarki Microsoft Edge

    - poprawiliśmy zarządzanie własnymi folderami

    - OX Drive - abonenci usługi Cloud Email Xchange otrzymają wiele nowych opcji m.in. tryb gościa (udostępniania materiałów w trybie czasowym dla osób spoza organizacji), menadżer plików i integracja z OneDrive, Google Drive, Dropbox i Box (swobodne przemieszczanie danych między aplikacjami w chmurze), nowe możliwości w edytorze Text i Spreadsheet (tworzenie stopek/nagłówków, kreator funkcji)

    - opcja POMOC - łatwiejszy dostęp do artykułów z naszej dokumentacji technicznej

    Błędy, błędy, błędy...łącznie udało się usunąć aż 240 sztuk. Poprawiliśmy m.in. logowanie do kolejnej skrzynki po wcześniejszym wylogowaniu z innego adresu. Oprócz tego postaraliśmy się, aby po usunięciu wiadomości z listy kolejna nie zaznaczała się automatycznie (także po przejściu z innej zakładki).

    Pytaliście nas wielokrotnie o wydajność samej aplikacji - kiedy zostanie poprawiona szybkość działania, a także logowanie. W tym momencie jest to dla nas kluczowy aspekt, nad którym pracujemy. Mamy nadzieję, że kolejna aktualizacja przyniesie dużą poprawę.

    Chcielibyśmy również podziękować Wam za wiele cennych wskazówek, jakie otrzymaliśmy na różnych kanałach (Facebook, Twitter, forum, infolinia, maile, chat). Wszelkie głosy krytyczne, jak i pozytywne zostały przez nas przeanalizowane.
     
  3. dsg.data

    dsg.data Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Czyli rozumiem, że na razie jeszcze wyszukiwarki z takimi funkcjami jak w starej poczcie nie będzie ?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @dsg.data zgodnie z informacjami które przekazaliśmy kilka miesięcy temu, stara poczta nie jest i nie będzie już rozwijana. Docelowo, na przestrzeni najbliższych miesięcy, zostanie wyłączona. Mechanizm o który oparty jest ten klient poczty nie pozwala na dalsze jego rozwijanie w zakresie, w jakim wymagają tego obecne standardy i trendy aplikacji web (obsługiwanych z poziomu przeglądarki, nie mylić z klientem stacjonarnym, instalowanym lokalnie na komputerze).
     
  5. dsg.data

    dsg.data Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    1
    Chm... A co to ma wspólnego z moim pytaniem?
    Czyzby te trendy i nowe technologie nie pozwalały na uruchomienie wyszukiwarki jaka była w starej "nie trendy" poczcie?
     
    Ostatnia modyfikacja: 23 Marzec 2016
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przepraszam, mój błąd i niedopatrzenie. Na liście którą posiadam nie mam szczegółów dot. wyszukiwarki, dlatego na to pytanie odpowiem Ci niestety dopiero w dniu jutrzejszym lub będziesz mógł to sprawdzić po aktualizacji.
     
  7. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    coś mnie ominęło :)
    albo nie widzę zmian w swojej poczcie z aktualizacji która była zapowiadana :eek:
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Verix.pl aktualizacja ruszyła zgodnie z planem, ale jak to bywa w świecie maszyn część "składników" wymaga ręcznej obsługi. Ze względu na to że jest to narzędzie pracy klientów, Wasze, nie będziemy ryzykowali np. niedostępnością aplikacji. Działamy.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Skąd wiemy, że mamy zaktualizowaną wersję? jaki jest jej numer? ja mam w tej chwili 7.6.2 Rev39
     
  10. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Ja bym po tym sprawdzał
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jak pewnie już wiecie z Facebooka, aktualizacja została na chwilę obecną wstrzymana. Nie będziemy ryzykowali odcięciem od poczty. Razem z twórcami i programistami OX dopracujemy szczegóły i wrócimy z tematem, to zapewne kwestia kilku dni. Idą święta, a sama paczka aktualizacji jest gotowa.
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Właśnie zobaczyłem aktualizację. Jest gorzej niż było :) dlaczego nadal nie mam widocznego maila a piotr+domena.nazwaserwera@numerki (w nagłówku) ?
    Panel poczty działa jeszcze wolniej :D (chyba, że tu mam jakiś wolny internet aktualnie:) )
     
  13. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    aktualnie hoooooommmmmmeeeee.pl działa trochę jak ślimak :)

    a tak już na poważnie - po co komu ten pasek i na co jest taki wielki (wysoki ?) czy nie szkoda miejsca ??? obszar roboczy jest przez to mniejszy i dużo niżej.
    Czcionka się też zmieniła, ale niestety nie na lepsze jest nieprzyjazna dla oka - strasznie dziwnie wyglądają teraz maile.
     
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dopiero zauważyłem jak napisałeś, że ten pasek zajmuje tak dużo ekranu, a czcionka to myślałem, że mi się nacisnęło ctrl - :D
     
  15. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    no i narazie bardzo często przy operacjach kasowania czy przenoszenia maili:
    Błąd
    Na serwerze wystąpił błąd, który uniemożliwił realizację żądania.
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zapraszam do zgłaszania wszelkich zaobserwowanych niedogodności jak i uwag.

    Prywatnie, testuję pocztę od samego rana i w moim odczuciu (zwykłe łącze od wiodącego dostawcy Internetu, nie firmowe) poczta działa wyśmienicie, biorąc pod uwagę że są godziny szczytu. Nie mniej porównamy wyniki z tymi osiąganymi wcześniej.

    EDIT: Adaś na FB właśnie poinformował o pierwszym ataku DDoS w kierunku naszych maszyn, więc widać mogłeś mieć rację z wolnym działaniem. Odfiltrowane i monitorujemy.

    Co do błędów, jeszcze nie miałem okazji żadnego zaobserwować - zgłaszam.
    Wysokość górnej belki - zgłaszam
    Czcionka... - co się zmieniło? Czcionka jest ta sama.

    Co do informacji o logowaniu do konta, ten temat przekazałem sam jako jedna z pierwszych sugestii do zmiany, przy czym OX podczas konfiguracji Cloud Email Xchange wymaga od nas takiej postaci adresu, stąd nazwa robocza a nie rzeczywista jak miała miejsce w starej poczcie - zgłaszam.

    Czekam na więcej.
     
  17. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Czcionka wygląda na mniejszą, trudno to określić, po prostu wygląda inaczej.
     
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na pewno zmieniła się odległość między wierszami w kilku miejscach.

    Struktura katalogów jest lepiej widoczna. Zmienił się wygląd sekcji Ustawienia.
     
  19. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Atak odparty. Było ciężko, bo to był rekordowy ruch skierowany w naszą stronę w historii firmy. Teraz już powinno być wszystko ok :)

    @TheL o nazwie systemowej w panelu pisaliśmy wcześniej (patrz 2 post:)). Nie martw się, niebawem będzie tam widoczny pełen adres email.
     
  20. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Wygląda inaczej :) trudno określić co dokładnie ale:

    pierwsze co widzę to w oknie wiadomości (.mail-detail .content.plain-text) pojawił się styl white-space: pre-wrap; - to powoduje dziwne rozstrzelenie niektórych słów.

    natomiast w (.mail-detail .content) jest font: normal 13px/normal "Helvetica Neue",Helvetica,Arial,sans-serif - to powoduje zbytnie zagęszczenie linii tesktu.

    13px/18px (zamiana normal na 18px {line-height}) powoduje większe odstępy między liniami + wyłączenie pew-wrap i tekst maila wydaję się bliższy temu co było wcześniej.

    Napewno jest o dużo wygodniej to czytać.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym