1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Alternatywa dla Click Studio

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pilocik, 21 Wrzesień 2017.

  1. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    A wystarczyłoby przywrócić funkcjonalność ClickStudio, nawet w tak ograniczonym zakresie jak to działało.
    W wielu przypadkach to było przydatne.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Click Studio z tego co pamiętam, nadal działa. Natomiast z racji braku wsparcia dla aplikacji, posiada integracje, które albo doczekały się aktualizacji po stronie sklepu, albo dawno zostały zastąpione innymi. Więc Click Studio jest archaizmem. Ale generalnie mnogość rozwiązań dostępnych w sieci sprawia, że takie proste narzędzia czasami po prostu odchodzą w zapomnienie.
     
  3. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Skoro jest taka mnogość rozwiązań to podaj proszę tylko jedną, najprostszą aplikację, która zsynchronizuje stany magazynowe sklepu z GT, a jej uruchomienie nie będzie powodowało nerwicy i użycia słów ogólnie uznanych za wulgarne jak w przypadku CStudia
    Fajnie też by było gdyby nie kosztowała tyle co ClickShop
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Każdy integrator to wytrych. Oprogramowanie które uzyskuje prawa dostępu bazy twojego programu magazynowego. Ani to bezpieczne ani wygodne. Interpretator ma za zadanie przeczytać tabele i wysłać je do sklepu choć bardzo często interpretator zawodzi z powodu drobnych zmian znaków interpunkcyjnych w tabelach.
    aplikacje tego typu nie mają nic wspólnego z programem matką i niekoniecznie działają dobrze.
    Bo nie oszukujmy się, tylko autor wie jak najlepiej zbudować integracje API.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozwiązania można tworzyć od zera jak i korzystać z gotowych, akurat w tej kwestii my możemy jedynie przyjmować sugestie dot. rozwoju API i analogicznie pilnować jego działania zgłaszając uwagi. Oprogramowania nie polecamy (oficjalnie) żadnego, gdyż nie korzystamy z tego sami, a firmy je dostarczające mają własny support. W chwili obecnej, nad czym pracujemy, nie współpracujemy z żadną firmą (nie promujemy ich na stronie jako partnera czy dodatek). Przykładem aplikacji które najczęściej są wskazywane przez klientów, są chociażby rozwiązania od e-mo.

    Co do cen, oczywiście trudno mi się odnieść do tego jako pracownik firmy, ale prywatnie jako osoba zainteresowana budowaniem sklepów, wiem, że koszt uruchomienia sklepu bywa czasami najmniejszym kosztem. Dlatego sam polecam zawsze aby przeprowadzić dobrą analizę swoich potrzeb, i zdecydować do którego momentu korzystne jest korzystanie z gotowca, a kiedy warto pomyśleć o indywidualnym projekcie, który docelowo może kosztować tyle samo ale będzie posiadał wiele rozwiązań których inne platformy nie mają, kosztem oczywiście aktualizacji i bezpieczeństwa, o które trzeba będzie zadbać osobno. Projekt graficzny i integracje zewnętrzne to zawsze osobna "bajka" która w mniejszym lub większym stopniu będzie się komplikować w zależności od tego z jakiej platformy sklepu startujemy, a więc być może wystarczy po API przesłać dane, a może modyfikacji będzie trzeba poddać sam sklep lub docelowe narzędzie te dane odbierające.
     
  6. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Odkopię temat, gdyż właśnie na infolinii dowiedziałem się, że trwają prace nad alternatywą dla ClickStudio, ponoć ma to być wdrożona nawet w tym roku - czy można prosić o garść szczegółów ?
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Planujemy wdrożyć niezależne aplikacje do takich programów jak WF-Mag, Subiekt GT itp.
     
  8. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Tylko po co? nie rozumiem czemu miały by takie aplikacje służyć skoro wszystko można wysyłać poprzez API?
    Mój program magazynowy właśnie tak synchronizuje stany, tak samo robi to system zarządzania aukcjami Allegro i zamówieniami zewnętrznymi więc jakie jest uzasadnienie tych aplikacji?
     
  9. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @papux rozbicie integracji dla CMR umożliwi szybkie wprowadzanie poprawek jak coś zostanie zmienione po obu stronach (program CMR -> sklep).
     
  10. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    i pewnie na planowaniu się skończyło ?
    Zaczynam mieć wrażenie, że nic sobie z klientów nie robicie, mamicie tylko ogólnikami że wkrótce, że prace trwają, że planujemy, że wdrożymy itp itd - lanie wody
    Niedawno przedłużałem wasze usługi i też usłyszałem, że już wkrótce, że niebawem - i co ?
     
  11. oscar2000

    oscar2000 Praktyk

    Wiadomości:
    33
    Docenione treści:
    2
    dlatego też posiadam już 3 sklepy na stoperze bo u nich wszystko jest pierwsze a reszta na końcu dostaje ochłapy został mi jeden na clickshopie zakończy się i przewale na shopera , 5 lat bujania się np. z wariantami tekstowymi , tematów było wiele ale to historia .
     
  12. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Już są problemy z s2s od e-mo bo api shopera ma pewne błędy. Pewnie celowe po to żeby wyeliminować s2s i wdrożyć swoją płatną aplikację która będzie miała polowe funkcji i wiecznie nie rozwiązane problemy. Już teraz są problemy z promocjami z sibiek gt przez api. Do tego problemy z aktualizacją produktów przy zalogowanym do panelu użytkownika. Tak działa nowe API shopera i clickshopa.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
     
  13. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @doohoo jakie masz niedogodności z aktualizacją produktów po stronie zaplecza sklepu ?
    @pilocik sprawa stworzenia integratora do Subiekta jest nadal w trakcie realizacji nie zapomnieliśmy o niej tylko potrzebujemy więcej czasu.
     
  14. pilocik

    pilocik Uczestnik

    Wiadomości:
    26
    Docenione treści:
    0
    Oczywiście nie dowiemy się ile to jest "więcej czasu" ?

    To że ClickStudio nie dołącza zdjęć do nowych produktów przy imporcie z GT do CS już zdążyłem przeboleć, po imporcie muszę ręcznie powstawiać fotki do produktów, ale to, że synchronizacja stanów jest losowa i wybiórcza to już do zaakceptowania nie jest.
    Przykładowo: mam kategorię w której jest 40 produktów, wszystkie mam na stanie w GT ale po synchronizacji jeszcze nigdy nie miałem stanów we wszystkich towarach - dlaczego ? Rotacja w tych towarach jest duża, ale jeszcze NIGDY się nie zdarzyło bym któregoś nie miał na stanie, tymczasem dzwoni klient, że chce kupić a na stronie widzi "niedostępny" - to wkurza
    Aby było jeszcze śmieszniej to synchronizacja ustawia stany całkowicie losowo, po każdej synchronizacji stany wyglądają inaczej
     
  15. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @pilocik na ten moment nie jesteśmy w stanie podać konkretnego terminu wdrożenia aplikacji łączącej sklep z Subiektem. Natomiast aplikacja Click Studio nie jest już wspierana przez programistów, dlatego może ona już nie działać poprawnie z naszymi sklepami. Platforma sklepu jest cały czas rozwijana wraz z API, a Click Studio już nie dlatego nie mamy możliwości jego poprawnego działania. Jak tylko poznamy przybliżony termin wdrożenia nowej aplikacji będę informował w tym wątku.
     
  16. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Dzisiaj została wprowadzoan aplikacja, która umożliwia połączenie SubiektaGT obustronnie z naszą platformą. Aplikacja jest dostępna tylko dla naszej nowej platformy, jak ktoś jest posiada starą naszą platformę (sklep + serwer www w pakiecie) może zgłosić się do mnie na PW w celu migracji na nowe zasoby.

    Koszty aplikacji Synchronizator Subiekt GT są następujące :
    Instalacja: 400,00 zł (jednorazowa opłata)
    Abonament: 600,00 zł za 12 miesiący
     
  17. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Jakiś okres testowy czy znowu testujemy aplikację w ciemno?
    Gdzie można znaleźć pełną instrukcję i opis funkcji ?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
     
  18. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @doohoo mówimy tutaj o wysokich kwotach aby w ciemno zakupić taką aplikację, oczywiście można ją przetestować na okres testowy. W celu uzyskania dostępu do okresu testowego należy skontaktować się z firmą LEO pod adresem email "zamowienia@leo.pl"
     
  19. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Czy apka obsługuje promocje? Bo wiem że w nowym api jest problem.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
     
  20. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @doohoo możesz określić o jakie konkretnie elementy chodzi ? (tworzenie, edycja promocji lub synchronizacja cen)
     

Poleć forum znajomym