1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Certyfikat na domenę innego usługodawcy podpiętą pod hosting home.pl

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika X9DESIGN, 17 Październik 2018.

  1. X9DESIGN

    X9DESIGN Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    4
    Witam.

    Domena jest wykupiona u innego usługodawcy. Wydelegowana na DNS home.pl i podpięta pod serwer w home.pl. W panelu innego usługodawcy jest dla domeny darmowy SSL ale przycisk "Pobierz certyfikat" jest nieklikalny.

    Wykupiłem też Certyfikat SSL w home.pl. Czy mogę dla tej omawianej wyżej domeny skorzystać z tego certyfikatu? Czy on zadziała jeśli aktywuję go na domenę, która nie jest wykupiona w home.pl chociaż na serwer home.pl wydelegowana i podpięta pod hosting?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Po wykupieniu certyfikatu SSL i jego wydaniu możesz dokonać instalacji na hostingu, do którego certyfikat jest podpięty. W zależności od rodzaju konta operacja może być wykonana po stronie klienta lub BOK. Najlepiej by bylo i najszybciej gdyby właściciel hostingu dokupił SSL dla Twojej domeny i zamówił to, to uprości procedurę. Ze względu jednak na fakt, że w chwili obecnej działamy na 2 panelach, dobrze by było gdybyś przedzwonił na BOK i konsultant sprawdzić o których kontach mowa, aby nie komplikować całego procesu.
     
  3. X9DESIGN

    X9DESIGN Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    4
    Certyfikat podpięty do hostingu? Na razie certyfikat w panelu home.pl widnieje jako "Oczekuje na aktywację". Mam wrażenie, że udzielona odpowiedź jest jakby odpowiedzią na pytanie, którego nie zadałem.

    Chce wiedzieć czy mogę skorzystać z certyfikatu SSL wykupionego w home.pl i przypisać (aktywować) go do domeny, która jest zarejestrowana u innego usługodawcy ale wydelegowana i podpięta pod hosting w home.pl. Boję się, że coś mogę namieszać, skoro domena zarejestrowana u innego usługodawcy automatycznie miała darmowy SSL, a ja po jakimś czasie wydelegowałem i podpiąłem ją na serwer w home.pl.
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Możesz skonfigurować certyfikat dla dowolnej domeny - czy jest kupiona w home.pl, czy jest wydelegowana do home.pl czy do innej firmy - nie ma to żadnego znaczenia. Najważniejsze jest :
    - wskazanie działającej domeny
    - potwierdzenie wiadomości wysyłanej na adres np. admin@nazwa_domeny.pl
    - zainstalowanie na serwerze, na który kieruje domena
     
    Ostatnia modyfikacja: 17 Październik 2018
    X9DESIGN lubi to.
  5. X9DESIGN

    X9DESIGN Bystrzak

    Wiadomości:
    63
    Docenione treści:
    4
    Dziękuję.
     
  6. emdoesz

    emdoesz Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Mam problem. Mój ssl nie działa, support nie odp, telefoniczny nie wiele pomógł. Link do "Certyfikat SSL został wydany" nie przyszdł. Pytanie czy jak kupie ssl gdzie indziej niż home, czy da się to jakoś szybko skonfigurować aby sklep dale mógł na siebie zarabiać?
     

Poleć forum znajomym