1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Drop database a lista baz na serwerze

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 30 Sierpień 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam,

    utworzyłem sobie bazę, z poziomu SSH wpisałem:
    Kod:
    mysqladmin -f -uxxxxx_xxxxxx18 -pXXXXXXX drop xxxxx_xxxxxx18
    Dostałem:

    Kod:
    Database "xxxxx_xxxxxx18" dropped
    Zaglądam na listę baz a baza nadal widnieje na liście.

    uruchamiam ponownie

    Kod:
    mysqladmin -f -uxxxxx_xxxxxx18 -pXXXXXXX drop xxxxx_xxxxxx18
    Dostałem:

    Kod:
    mysqladmin: DROP DATABASE 09788536_0000018 failed;
    error: 'Can't drop database '09788536_0000018'; database doesn't exist'
    ale w Panelu nadal ją widzę.

    Połączone z #JAVB-37876-397

    Miły Pan na infolinii powiedział mi, że nie da się usunąć bazy danych z poziomu skryptu. Zakładam, że chodziło o PHPMyAdmin, który faktycznie krzyczy, że opcja DROP jest wyłączona dla baz. Teraz nie wiem czy to niewiedza technika z infolinii czy ekran baz danych się nie odświeża tak często.
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Po wykonaniu DROP na bazie, baza nadal istnieje na liście w panel.home.pl
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK dziękuję za informacje, proszę jeszcze o cierpliwość, sprawdzam opisane przez Ciebie kwestie u naszych techników (numer zgłoszenia: FEEDBACK-1273).
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK co prawda komunikat z poziomu SSH informujący o tym, że baza została "dropped" jest trochę mylący, bo baza w sumie zostaje, ponieważ użytkownik bazy oraz information_schema nie są usuwane, ale koniec końców jest to poprawne zachowanie. Information_schema oraz użytkownik bazy usuwane są tylko z poziomu Panelu home.pl.

    Stworzenie bazy danych w Panelu home.pl powoduje, że zakładany jest użytkownik w MySQL + zakładana jest pusta baza danych + nadawane są uprawnienia założonemu użytkownikowi tylko do tej bazy.

    Dropując bazę danych przez SSH dropujemy tylko bazę danych - użytkownik oraz information_schema zostają, a Panel home.pl nie widzi zmian, że baza została usunięta. Jest to spowodowane tym, że dropując bazę danych przez SSH nie masz uprawnień do dropnięcia użytkownika oraz "information_schema". Po takim dropnięciu będziesz mógł się zalogować do takiej bazy danych, ale zamiast bazy będzie dostępna tylko "information_schema". Zalogować się do takiej bazy możesz, bo uprzednie dropnięcie bazy nie powoduje skasowania usera.

    Przyczyną dlaczego podczas dropnięcia bazy za pomocą SSH nie powoduje jej całkowitego usunięcia jest dosyć prosta, ale nie mogę przekazać szczegółów dlaczego tak to skonfigurowaliśmy. Z poziomu SSH nie masz uprawnień do usunięcia usera oraz "information_schema". Komunikacja podczas usuwania działa tylko "w jedną stronę", czyli jeśli usuniesz z poziomu Panelu home.pl bazę, to całość zostanie skasowana, jesli natomiast usuniesz przez SSH to nie wszystko jest usuwane. Jest to przemyślane zachowanie, ale więcej szczegółów nie mogę zdradzić.

    Podsumowując, w takich sytuacjach sugerujemy usuwać bazy danych za pośrednictwem Panelu home.pl, co powoduje usunięcie wszystkich elementów związanych z bazą danych (baza, information_schema oraz użytkownik bazy danych).
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    cala sytuacja była raczej przypadkowa a nie celowa. Dziękuję za konkretną odpowiedź.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym