1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Google merchant center kilka problemów

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 26 Wrzesień 2016.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Może ktoś miał podobny problem z plikiem danych:
    1. Brak zalecanego atrybutu: google product category
    Tu nie potrafię znaleźć rozwiązania jak przydzielić kategorię google

    2. Tytuł produktu, zamiast tytułu w jednej kolumnie rozdziela mi na kilka kolumn, tu wygląda jakby przecinek rozdzielał (możliwe, że przecinek jest znakiem kolejnej kolumny w pliku) i skąd się biorą &quot czyli cudzysłowie czyżby obejmowały tytuł? w takim razie znikają przecinki w tytule?
    &quot Produkt O nazwie innej&quot
    nazwa produktu była w stylu: Produkt, O nazwie, innej

    3. Tymczasowe odrzucenia pozycji na skutek nieprawidłowej dostępności - tego nie potrafię zrozumieć

    4. Brakujące mikrodane dotyczące stanu - dziwne bo mam (W magazynie, in stock)

    Macie jakiś pomysł?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    TheL lubi to.
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ok to 2 ostatnie punkty mamy załatwione, zgadza się z tym co przytoczyłeś :) jeszcze 2 pierwsze :D
     
  4. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Cześć TheL,
    1. Asortyment --> kategorie - i przypisujesz dla całej kategorii (każdą z osobna)
    2. nie wiem
    3.4. Taka uwaga, statusy "w przedsprzedaży" czy "na zamówienie" mają w mikrodanych przypisane out of stock - musiałem ręcznie zmienić. Zgłosiłem to kiedyś p. Przemkowi, ale chyba jeszcze nie poprawili.
     
    TheL lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dzieki :)
    czy przypisanie kategorii coś realnie daje?
    Gdzie ustalamy typ produktu? Bo mi w żaden sposób nie pasuje do kategorii w sklepie :)
    Czy też w każdej pojedynczej kategorii masz wszystkie produkty?
     
  6. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    1. Mogę tylko się domyślać, bo oczywiście Gugiel jest bardzo enigmatyczny - chociaż odniosłem wrażenie, że dużo więcej moich reklam merchanta się wyświetla (a są skuteczne).
    2. Rozwiń. Co masz na myśli (typ produktu)?
    3. Ustalałem kategorie dla każdej najniższej podkategorii
     
  7. doleq

    doleq Zawodowiec

    Wiadomości:
    86
    Docenione treści:
    7
    U mnie pojawił się problem ze stanem magazynowym w wielu produktach. W sklepie stan i ustawienia są prawidłowe.
    Dotyczy to min wszystkich produktów z kategorii https://sklep.dolejsz.pl/stojaki-do-rozwijania

    @TheL jak to rozwiązałeś?


    "W nawiązaniu do zgłoszenia uprzejmie informuję, że diagnostyka merchant dla produktu o id 1411 podpowiada Panu informację o braku danych strukturalnych dla dostępności na witrynie. O ile w pliku produtkowym dostępność została zmieniona tak w na witrynie znaczniki danych strukturalnych są nieprawidłowe, dlatego też w sekcji "działania" na koncie merchant mamy informację:
    "Dodaj prawidłowe znaczniki danych strukturalnych w kodzie strony docelowej". Więcej informacji jak wdrożyć poprawne mikrodane znajdzie Pan w naszym centrum pomocy:


    Zrzut ekranu 2019-02-25 o 15.40.37.png
     
  8. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @doleq sprawdź plik XML z merchant'a jakie wartości są w nim podane. Bo przechodząc do sklepu i sprawdzając produkt o id 1411 na pierwszy rzut oka wszystko wyglą da ok, nie sprawdzę czy kategoria ma powiązanie z google .
     

Poleć forum znajomym