1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE jak podpiąć domenę na home.pl do strony na IMcreator (rekordy A oraz CNAME)

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika pawel.g, 5 Październik 2016.

  1. pawel.g

    pawel.g Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    witam serdecznie !!!
    prosze o pomoc z podpieciem mojej domeny na home.pl ze strona IMcreator. Probowalem kilku krotnie postepowac krok po kroku ze wskazaniami IM creator i nie wyszlo !!!
    Potrzebuje pomocy jak zrobic to krok po kroku bo siedze juz od kilku godzin i nic z tego !!!
    dziekuje serdecznie!!!
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powinieneś postąpić zgodnie z instrukcją zawartą pod tym adresem: http://support.imxprs.com/hc/en-us/articles/201981221-Connecting-an-Existing-Domain

    Opisuje ona jak dodać rekordy do domeny (A oraz CNAME). Po dodaniu odpowiednich rekordów, powinieneś mieć możliwość podpięcia nowej domeny do Twojej strony utworzonej w tym zewnętrznym serwisie.
    Kod:
    Add an empty (@) A record, with the value of 174.129.25.170
    
    Add a  'www' CNAME, with the value of imxprs.herokuapp.com

    Instrukcje jak dodawać nowe rekordy w Panelu home.pl znajdziesz pod tym adresem:
    Jako dodatkowe podpowiedzi: rekord A należy dodać za pomocą instrukcji z punktu drugiego, natomiast rekord CNAME możesz dodać korzystając z artykułu z punktu pierwszego. Dodatkowe informacje o rekordach znajdziesz w linku w punkcie trzecim :).

    Po wykonaniu zmian powinieneś poczekać na ich odświeżenie co może potrwać nawet kilka godzin.
     
  3. pawel.g

    pawel.g Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    ok !!! dzieki wielkie wkoncu dziala !!!!!!!!!!! :)
     
    Mariusz lubi to.
  4. Piotr1

    Piotr1 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Również chciałem podpiąć stronę z XPRS Site Builder (IMXPRS) do mojej domeny .pl na serwerze home.pl

    Zrobiłem dokładnie jak powyżej opisane, zmieniłem rekordy A i CNAME (w załączeniu zrzuty ekranu), odczekałem 24h na aktualizację, ale jak wpisuję w przeglądarce adres mojej domeny to cały czas pojawia mi się:

    Heroku | No such app
    There is no app configured at that hostname.
    Perhaps the app owner has renamed it, or you mistyped the URL.


    Co robię nie tak?
     

    Załączone pliki:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Rozmiar pliku:
      7,6 KB
      Wyświetleń:
      996
    • 2.jpg
      2.jpg
      Rozmiar pliku:
      12,2 KB
      Wyświetleń:
      666
    • 3.jpg
      3.jpg
      Rozmiar pliku:
      18,9 KB
      Wyświetleń:
      608
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  6. poczatkujacy

    poczatkujacy Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam mam podobny problem co @Piotr1 też czekałem i do teraz nie mogę się uporać z tym :-( alternatywnie ustawiłem przekierowanie 301 lecz strona nie jest dostępna pod adresem zakupionej domeny tylko darmowym z kreatora imcreator

    Dodatkowo jak chcę dodać nowy rekord:
     

    Załączone pliki:

    • a.png
      a.png
      Rozmiar pliku:
      30,3 KB
      Wyświetleń:
      1 278
    Ostatnia modyfikacja: 28 Marzec 2017
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Odnośnie dodawania rekordu A dla domeny głównej (np. twojadomena.pl), to należy taki rekord dodawać w innym miejscu. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-wartosci-pierwszego-domyslnego-rekordu-a-cname-mx-ns/

    Jeśli podczas konfiguracji przekierowania domeny wybrałeś opcję "Włącz przekierowanie na IP/host/URL" i wpisałeś link do Twojej strony na zewnętrznym serwerze, oznacza to, ze ustawiłeś tak zwane przekierowanie po ramce, które nie jest zalecane.

    Wybierz opcję "Włącz przekierowanie 301 na zewnętrzną domenę" i wpisz adres zewnętrznej domeny. Takie przekierowanie będzie lepiej widziane przez wyszukiwarki Google (chodzi o pozycjonowanie).
     
  8. poczatkujacy

    poczatkujacy Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Pod tym adresem znalazłem instrukcje co powinieneś zrobić: http://support.imxprs.com/hc/en-us/articles/201981221-Connecting-an-Existing-Domain

    Oznacza to, że powinieneś dodać dwa rekordy: jeden rekord A, który zostanie skierowany na adres IP: 174.129.25.170 oraz drugi rekord CNAME skierowany na host: imxprs.herokuapp.com

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/konfiguracja-wartosci-pierwszego-domyslnego-rekordu-a-cname-mx-ns/
    • podczas ustawiania rekordu A w polu "Włącz przekierowanie na IP/host/URL" wpisz adres IP według instrukcji czyli: 174.129.25.170
    • podczas edycji/tworzenia rekordu CNAME w polu "nazwa hosta" wpisz adres Twojej domeny z przedrostkiem www, czyli: "www.imperialforest.pl" i skieruj taki rekord na adres według instrukcji, czyli: imxprs.herokuapp.com
    Jeśli jest to nie jasne dla Ciebie, napisz do nas wiadomość e-mail: https://pomoc.home.pl/formularz-kontaktowy/ , po autoryzacji klienta, nasi konsultanci powinni Ci taką konfigurację dla domeny przygotować.
     

Poleć forum znajomym