1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Joomla - zbyt wiele przekierowań

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika Lukos06, 9 Lipiec 2018.

  1. Lukos06

    Lukos06 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Witam serdecznie,
    tworzę stronę WWW używając najnowszej wersji Joomla (3.8.10) i nie jest to mój pierwszy raz. Niestety, po raz pierwszy spotkałem się z tego typu problemem i nie mogę sobie z nim sam poradzić. Wybierając z menu na stronie inna zakładkę wyskakuje błąd:
    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS
    i komunikat:
    Ta strona nie działa
    Strona xxx spowodowała zbyt wiele przekierowań.
    Usuń pliki cookie.
    Oczywiście usunięcie ciasteczek nic nie dało, zmiana przeglądarki (oraz sprzętu) również. Dodam, że zakładki nie przekierowywały poprawnie już po samej instalacji najnowszej Joomli. Myślałem, że pomoże zmiana nazwy htaccess.txt na .htaccess oraz włączenie prostych adresów i przepisywanie URL. Nic tym nie wskórałem. Wyczytałem w sieci rozwiązanie, by zmienić:
    $sef="1" na $sef="0"
    w pliku configuration.php. To rozwiązanie pomogło jedynie połowicznie, gdyż fakt, zakładki przekierowywały do innych podstron, jednak linki były długie i w ogóle nie zawierały ustawionych przeze mnie aliasów, a podświetlona była jedynie zakładka strony głównej, mimo, że byłem na innej podstronie. Ponadto, stworzenie innego menu również nie naprawiło błędu.
    Czy możliwe, że ma to związek z certyfikatem SSL? Czy z Joomlą lub serwerem na home.pl?
    Czy ktoś miał już taki problem lub wie jak go rozwiązać?
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    raczej nie

    tak

    ja jeszcze nie...
    pokaż co nawywijałeś w htaccess i w configuration.php
     
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Dodaj sobie do któregoś plików PHP witryny (np. index.php lub configuration.php za znacznikiem <?php)
    PHP:
    $_SERVER['HTTPS']='on';
     
    Lukos06 lubi to.
  4. Lukos06

    Lukos06 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Działa!
    Bardzo dziękuję, casar!
    Plik .htaccess chyba nie był tutaj winny, bo podmieniłem na całkiem nowy, domyślny jaki jest w instalatorze Joomla i też nic to nie pomogło.
    Problem rozwiązany :)
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym