1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Kurs HTML - odsyłacze do poczty

Dyskusja w 'Kursy i poradniki - twórczość własna' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 14 Maj 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W kursie, dot. tworzenia odsyłaczy (hiperłączy) do stron internetowych pokazaliśmy, jak łatwo dodać link do treści swojej strony czy np. podpisu w mailu. Ten sam znacznik, może także zostać użyty, do wysyłania wiadomości e-mail na wskazany adres poczty elektronicznej.

    Wysyła za pomocą znacznika odsyłacza, powoduje uruchomienia domyślnej aplikacji pocztowej, zainstalowanej na komputerze użytkownika oraz wysłanie wiadomości e-mail. Warto pamiętać, że nie zawsze użytkownicy komputerów, korzystają z aplikacji do obsługi poczty. W tej sytuacji, kliknięcie utworzonego odsyłacza, może nie wywołać żadnej akcji.

    W dalszej części kursów, postaramy się przybliżyć także temat formularzy kontaktowych na stronach WWW, które nie tylko są użyteczne i eliminują w/w problem, ale także chronią nasz adres e-mail przed spamem.

    Odsyłacze do poczty zapewniają stały kontakt z odwiedzającymi Twoją stronę użytkownikami i coraz częściej sprawdzają się, szczególnie w mobilnej wersji przeglądarek, np. na telefonie, tablecie, gdzie jednym kliknięciem, od razu użytkownik strony może wysłać do Ciebie wiadomość.

    Znacznikiem odpowiedzialnym za wysłanie wiadomości e-mail jest: <a>...</a>
    Aby link był użyteczny, tj. możliwy do kliknięcia i wywołania akcji, używamy go w postaci:
    <a href="mailto:jan@kowalski.pl">opis</a>

    Przykład 1.
    Wstawianie odsyłacza do poczty:

    <a href="mailto:jan@kowalski.pl>jan@kowalski.pl</a>
    jan@kowalski.pl

    Przykład 2. Wstawianie odsyłacza do poczty z własnym opisem:

    <a href="mailto:jan@kowalski.pl>Kliknij tutaj</a>, aby wysłać do mnie wiadomość.

    Kliknij tutaj, aby wysłać wiadomość do mnie.

    Dodatkowo, możemy także zautomatyzować proces uzupełniania pola Temat oraz Treść wiadomości. W ten sposób po kliknięciu odsyłacza i uruchomieniu aplikacji pocztowej, użytkownik otrzyma uzupełnioną wiadomość gotową do edycji lub wysyłki.

    Przykład 3. Wstawianie odsyłacza do poczty z dodaniem tematu wiadomości:

    <a href="mailto:kowalski@xxx.com.pl?subject=testowa">Kliknij tutaj</a>, aby wysłać do mnie wiadomość.

    Kliknij tutaj, aby wysłać wiadomość do mnie.

    Przykład 4. Wstawienie odsyłacza do poczty z dodaniem tematu i treści wiadomości:

    <a href="mailto:jan@kowalski.pl?subject=testowa&body=tresc">Kliknij tutaj</a>, aby wysłać wiadomość.

    Kliknij tutaj, aby wysłać wiadomość do mnie.

    Więcej informacji o formatowaniu tekstu, znajdziesz w artykule pomocy dostępnym pod adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/formatowanie-tekstu/
     

Poleć forum znajomym