1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Migracja pomiędzy serwerami home.pl

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Visby, 19 Kwiecień 2018.

  1. Visby

    Visby Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Chcę przenieść z jednego serwera home.pl na drugi serwer home.pl całą stronę WWW, czyli Wordpressa, domenę, skrzynki e-mail łącznie z ich zawartością. W jakiej kolejności i w jaki sposób powinienem to zrobić?
    1. Programem FTP teoretycznie przerzuciłem wszystko pomiędzy serwerami tylko dziwne, że licznik zapełnienia serwera na to nie wskazuje. Z folderu "log" wyskakuje błąd. Ściągnąć na komputer potrafię te dane, ale wrzucić na nowy serwer już nie.
    2. Domenę teoretycznie, wiem jak zrobić. Na starym serwerze w przekierowaniu wpisać nazwę i hasło nowego serwera. Ale jak wtedy zamknę stary serwer to wszystko będzie ok?
    3. Skrzynki wydaje mi się że po usunięciu ze starego serwera będę mógł wprowadzić adresy pod nowym serwerem, tylko że nie wiem jak przenieść dane ze skrzynek?

    Z góry dzięki za pomoc.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jeśli nie zapoznałeś jeszcze się z tymi informacji, to polecam:

    Ad1.
    1. Przenosisz pliki stron między serwerami.
    2. Przenosisz bazy danych dla stron
    3. Modyfikujesz pliki konfiguracyjne np. wp-config.php dla WordPress (wpisujesz poprawne nazwy i hasła dostepu do bazy danych na nowym serwerze).

    Ad2.
    Po skierowaniu domeny na nowy serwer, będzie ona wyświetlała zawartość nowego serwera. Stary serwer dalej będzie działał, ale domena nie bedzie na niego kierowac.

    Ad3.
    Instrukcja jak przenosić skrzynki (przez funkcje konta zewnetrznego lub programy pocztowe) znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przeniesc-skrzynke-e-mail-z-innego-serwera-na-serwer-w-home-pl
     

Poleć forum znajomym