1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Nazwa i producenta i jego dane

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Trzy Marchewki, 9 Listopad 2017.

  1. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Jestem w trakcie kontroli Inspekcji Handlowej i nakazano mi uzupełnić dane, które według nich mają być koniecznie wyświetlane. Nie będę się wykłócał, czy mają rację i dlatego zwracam się o pomoc.
    Mianowicie oprócz nazwy producenta muszę podawać jeszcze jego pełną nazwę i adres.
    Obecnie w karcie produktu, pod napisem "Producent:" wyświetla się tylko jego logo.
    Jak można "zaczarować" sklep żeby pod tym logo pojawiły się wymagane dane?
    Dotychczas daleki byłem od grzebania w plikach .tpl, ale chyba bez tego się nie obejdzie.

    Podejrzewam, że w sekcji Asortyment --> Producenci najwygodniej byłoby wstawić dodatkowe pole formularza o nazwie "Pełna nazwa i adres producenta" oraz wyświetlić zawartość tego pola pod logo producenta. Drugie rozwiązanie, które mi się nasuwa to pole "Nazwa" zastąpić wcześniejszą propozycją, czyli "Pełna nazwa i adres producenta" i wyświetlić jego zawartość pod logo.
    Na szybko wymagane dane o producencie wpisałem w opisie produktu
    https://www.trzymarchewki.pl/pl/p/Napoj-ryzowy-Bio,-1-l-Natumi/252
    na samym dole. Nie jestem w stanie zrobić tych zmian w pozostałych produktach bo jest ich ok. 3 tys.

    Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie mojego problemu i wyników kontroli.
    Pozdrawiam.
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Nie chce być niemiły ale wypisałem ponad 4tys produktów w tydzień i też jestem zajętym człowiekiem.
    Powinieneś napisać tak:
    Jestem leniwy i nie mam czasu na pierdoły.

    Z całym szacunkiem ale czasami wypisanie tego do opisu załatwia sprawę raz na zawsze.
    Jak nie załadujesz zdjęcia to wyświetli ci to co wpisałeś w pole Nazwa i tam możesz umieścić te informacje.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A rozważałeś opcję eksportu danych do csv i uzupełnienia pola OPIS i ponownego importu? Excel w zasadzie sam przefiltruje CI dane na podstawie weryfikacji pola producent, co można by nawet wylistować/przefiltrować A-Z bez pisania reguły czy makro, no i pozostaje wstawić kod.

    Co do czarowania, generalnie mamy wielu producentów w sklepie tak? Czyli nie tylko dodać na sztywno ale trzeba by dodać warunek aby identyfikował sprzedawcę i wyświetlał dane. Na forum jedna tylko osoba miała taki sklep, z regułą która pokazywała koszty dostawy OD w zależności od ceny albo wagi produktu. Dużo roboty.

    Natomiast jeszcze prościej ale nie wiem czy to przejdzie może było by dodać moduł na karcie produktu, który zawierałby listę producentów. Na czas kontroli.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale po co tak :) robimy podstrony dla producentów i podajemy je w producentach. po kliknięciu na producenta zostaniemy przeninesieni do jego opisu. Nikt mi nie wmówi, że dane muszą być wpisane w produkcie, muszą być dostępne z jego poziomu.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wskazane rozwiązanie odnosi się do tego co zasugerowali użytkownikowi ludzie z kontroli. Zakładam, że woleli by to zobaczyć na własne oczy. Mi też się wydaje, że dążenie do takiego rozwiązania to nadinterpretacja przepisów.
     
  6. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Nie chciałbym dyskutować nad tym czy jest to nadinterpretacja przepisów. Kontrola instytucji państwowej stwierdziła, że ma być podana pełna nazwa producenta włącznie z adresem. Zauważyli w opisie produktu napis "Producent:", pod spodem jego ikonę i stwierdzili, że jest źle. Zaspokoiłem ich wpisem jak w pierwszym moim poście wpisując te dane w opisie produktu.
    Między innymi w sklepie ClickShop mamy do czynienia z relacyjnymi bazami danych, które mają to do siebie, że nie musimy za każdym razem wklepywać tych samych danych tylko odnosimy się do nich w każdym miejscu, w którym jest to potrzebne.

    Po moich dotychczasowych przemyśleniach uważam, że tam gdzie wpisuję lub edytuję producenta powinno znaleźć się dodatkowe pole pozwalające wpisać jego pełną nazwę i powiedzmy jego adres (wymagany nadinterpretacją przepisów). Na pewno takie rozwiązanie wymaga zmian w kodzie samego sklepu. Ponieważ nie mamy do tego dostępu, więc wymyśliłem coś innego. Przeglądałem pliki w edycji zaawansowanej i przypuszczam, że za wyświetlanie danych o producencie odpowiedzialny jest "Producers/box.tpl". Przypuszczam, że za wyświetlenie informacji jest odpowiedzialny poniższy fragment:

    {foreach from=$boxNs->$box_id->list item=producer_name key=producer_id}
    <option value="{$boxNs->$box_id->prod_links->$producer_id}">{$producer_name|escape}</option>
    {/foreach}

    Gdybym w nazwie producenta wpisał wszystkie jego dane to pod ikoną producenta wystarczyłoby jedynie wyświetlić to pole. Myślę, że wystarczy wpisać odpowiednie instrukcje w miejscu tak jak poniżej:

    {foreach from=$boxNs->$box_id->list item=producer_name key=producer_id}
    <option value="{$boxNs->$box_id->prod_links->$producer_id}">{$producer_name|escape}</option>
    <miejsce na wyświetlenie pola "Nazwa:">
    {/foreach}

    Są to jedynie moje przemyślenia i mogę się mylić. Innego prostego rozwiązania nie widzę.
    Jestem daleki od jakichkolwiek modyfikacji takich plików (.tpl), ponieważ są one wyjęte spod gwarancji i mogą wystąpić problemy po ich aktualizacji. No cóż, ale jakoś chcę rozwiązać ten problem.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    wystawiłem na to zgłoszenie, temat do konsultacji: ECOM-143
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdziliśmy to w ramach zgłoszenia ECOM-143 i niestety nie jest to takie proste, aby wyświetlić te dane pod produktem, sklep musi je mieć skąd pobrać (a w module producenci można obecnie dodać tylko jego nazwę i logo). Wysłaliśmy sugestie do zespołu zajmującego się rozwojem naszego sklepu internetowego. Wrócimy tutaj do tematu na forum, gdy będziemy mieli jakiekolwiek informacje na temat aktualizacji tego zgłoszenia.
     
  9. e-bestaplus.pl

    e-bestaplus.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    4
    Podepnę się do tematu, chyba bez sensu zakładać nowy wątek.

    Pod logo producenta w karcie produktu można podpiąć stronę z jego opisem, optymalnie jednak byłoby żeby pod tą stroną klient mógł od razu zobaczyć produkty tego producenta dostępne w ofercie. Czy da się to jakoś zrobić?

    W tej chwili mam to schematycznie tak: karta produktu->opis producenta->strona z produktami - to o jeden klik za dużo, chciałbym aby 2 kroki/strony od końca były połączone w jedną.
     
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @e-bestaplus.pl niestety na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Wprowadzenie określonej funkcji nie jest kwestią wprowadzenia jej na konkretnym sklepie, ale na całej platformie Clickshop i jest to zależne od ilości zapytań klientów. Nie będziemy ukrywać, że jesteś pierwszą osobą od dłuższego czasu, która takie zapytanie skierowała. Obecnie tej funkcji nie planujemy, ale nie wykluczamy, że pojawi się w przyszłości.
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozwiązaniem alternatywnym było by dodanie nowych stron informacyjnych (nie muszą być widoczne na pasku nawigacji), ale można do nich linkować, zarówno z jednej zbiorczej strony czy z opisu produktu. Analogicznie link do listy produktów producenta. Dodając produkty do sklepu można by dokleić kawałek kodu i zmieniać jedynie odnośniki.
     
  12. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    No tak, zawsze to jest jakieś rozwiązanie, ale znowu na okółkę. Ciekawe jak to rozwiązuje konkurencja i czy w ogóle rozwiązuje ten problem. Odwiedziłem już jedną taką platformę sklepową i powoli nabieram jakiegoś poglądu na tą sprawę. Czekam nadal z cierpliwością na ostateczne rozwiązanie kwestii zgłoszenia ECOM-143.
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że sugestia została odrzucona przez programistów z uwagi na to, że zgłosił to tylko jeden klient od momentu utworzenia tematu na forum w listopadzie 2017.
     

Poleć forum znajomym