1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Problem z przywróceniem kopii zapasowej PGSQL

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Jarek.z.Polski, 7 Sierpień 2017.

  1. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Właśnie przed chwilą dowiedziałem się iż nie ma możliwości w home.pl odtwarzania backupu baz PostgreSQL samodzielnie, tylko muszę za to zapłacić 25 zł. Funkcja pg_restore została zablokowana. Backup bazy nie przechodzi przez pgadmina (wilekość). Baza się posypała. Dzisiaj są wszyscy zajęci i odtworzą mi (nawet jak zapłacę) jutro.

    Fajnie płacić z hosting, robić sobie backupy i się dowiedzieć jak baza przestała istnieć iż może kiedyś ci ją ktoś odtworzy jak znajdzie czas (teraz nie mają) Najpierw jednak musisz jeszcze zapłacić za to.

    Mam klikanaście baz danych, właśnie się dowiedziałem iż we wszystkich backup jest wirtualny. Jak się stawia bazę na PostgreSQL to nie po to, aby czekać dniami na jej odtworzenie. Albo dostałem złe info, albo jest ktoś szalony. Może ktoś mi to wyjaśni lub poda procedurę samodzielnego odtworzenia bazy bez udziału administratora i oczekiwania do następnego dnia?

    PSQL zwraca błąd że mam custom-format i radzi pg_restore i nie odtworzy bazy.
    home.pl blokuje dostep do innych serwerów SQL więc nie mogę poztawić swojego SQL i dokonać tego gdzie indziej.
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Jarek.z.Polski Dziękuję za zgłoszenie. Odnosząc się do Twoich informacji porozumiałem się z kierownikiem produktu hosting w home.pl i uzyskałem informację, że backupy PGsql (ale również MySQL) przywracamy nawet w ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia. Absolutnie nie bierzemy pod uwagę czegoś takiego jak "przywrócenie bazy dzień później" gdyż nasz zespół techniczny pracuje przez całą dobę. Jeżeli otrzymałeś inną informację - prosimy o szczegóły w wiadomości prywatnej jak się kontaktowałeś z naszym biurem obsługi (telefon/czat/mail) i o której godzinie wraz z nazwą swojej usługi - postaramy się to sprawdzić. Jeżeli konsultant przekazał, że backup nie zostanie wykonany tego samego dnia, jak najbardziej przepraszam w imieniu firmy.

    W kwestii samego przywracania bazy, wykonywane jest to za pomocą standardowej procedury opisanej w dokumentacji: https://www.postgresql.org/docs/9.1/static/backup-dump.html#BACKUP-DUMP-RESTORE . Na hostingu korzystamy z PSQL i działa to również przez SSH od strony klienta.
     
  3. Jarek.z.Polski

    Jarek.z.Polski Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Mam zapis logu. Po kilkunastu minutach konsultacji o 1 w nocy dowiedziałem się iż teraz nie ma nikt czasu na przywrócenie bazy 3 GB. W sumie to nie ma znaczenia teraz. Musiałem ją podzielić po kilka tabel i wgrać na raty. Mamy XXI, środek Europy, najdroższego i podobno największego operatora hostingowego, wykupiony najdroższy pakiet hostingowy i pojawia się problem wgrania 3 GB bazy. To nie jest 3 TB, to jest 3 GB.
    Problemem nie jest to że nikt nie pomógł , ale to że nie ma lub zablokowana jest prosta procedura odtwarzania. Konsultatnt przekazal, ze zostanie to wykonane tego samego dnia, tylko po godzinie 8. Niestety o 8 to musiało juz dzialac, dlatego była praca w nocy.

    Backup na home.pl ma 3 dni. To za mało, wiec robię backupy samodzielnie, dlatego nie da się przywrocić ich w ciągu kilkunastu minut, bo wgrywanie ich na serwer trwa 3 godziny. I tutaj od razu zwracam uwage iż akurat tej bazy home nie robi backupów bo jest za duza (taki dostalem e-mail) więc muszę robić sam :(

    Polecenie psql dziala ale tylko na dumpie tekstowym z poleceniami (opcja -f P) a nie na dumpie jako copy (-f c) tego nie rozpoznaje niestety, wiec nie ma szans tego wykorzystać jak ma sie standardowego dumpa

    Ogólnie cala noc zmarnowana na kombinowanie jak obejść ograniczenia
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Jarek.z.Polski Czy możesz w wiadomości prywatnej podać nazwę swojej usługi?
     

Poleć forum znajomym