1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przypisanie domeny do strony w Wordpressie

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika mark014, 31 Październik 2017.

  1. mark014

    mark014 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzień Dobry

    Mam problem z przypisaniem domeny do serwera na home.pl, która ma adres "ems.tytuldomeny.pl". Pojawia się błąd:
    Domena: Aby przypisać domenę do serwera, wydeleguj ją wcześniej u swojego operatora.

    Co mam w tym przypadku zrobić? Na co zwrócić uwagę?
     

    Załączone pliki:

  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Nie w ten sposób. Ponieważ domenę masz już na DNS home.pl musisz użyć przycisku Subdomeny > klik .
     
  3. mark014

    mark014 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Chcę przypisać domenę "ems.meteoprognoza.pl" z zewnątrz (nie jest zarejestrowana w home.pl).

    W instrukcji mam podane: "na liście usług odnajdź nazwę serwera i kliknij znak “PLUSA”, który znajduje się obok jego nazwy."
    Nie widzę jednak tego plusa. Coś jest nie tak z oddelegowaniem na serwer DNS home.pl?
     

    Załączone pliki:

  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Powinieneś mieć widoczną domenę meteoprognoza.pl jeśli jest poprawnie wydelegowana i z jej poziomu należałoby tworzyć subdomenę. Z informacji jakie są w DNSach jest ona zaparkowana na serwerach home.pl, ale może nie być przypisana poprawnie - to może sprawdzić jedynie BOK - skontaktuj się z nimi np. przez formularz.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No tak, DNS domeny kierują do nas. Rozumiem więc że jesteś właścicielem domeny ems.meteoprognoza.pl a nie meteoprognoza.pl, prawda? Czyli właściciel tej domeny ma po prostu wykupioną domenę u nas, stąd pokrywa się konfiguracja.

    To co napisał Casar jest poprawne, natomiast jeśli jest tak jak ja napisałem, to bez pomocy właściciela domeny tego nie zrobisz. Generalnie w tej sytuacji nie jesteś właścicielem samej domeny, co subdomeny. Domena jest zarejestrowana u nas na DANE X, a ty masz serwer na dane Y. Standardowa procedura w tej sytuacji to nie przypisywanie domeny z zewnątrz (domena jest u nas, chociaż masz prawo o tym nie wiedzieć) tylko DODAJ SUBDOMENE w panelu domeny meteoprognoza.pl

    Admin domeny meteoprognoza.pl tworząc subdomenę ems.meteoprognoza.pl podaje nazwę i hasło do serwera do którego ma być przypisana. Ponieważ i jego i Twoja usługa są u nas, więc on to robi w swoim panelu. korzysta z tej instrukcji: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/nowa-subdomena
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @mark014 czy udało Ci się rozwiązać sprawę? Skontaktowałeś się z naszym Biurem Obsługi Klienta?

    Póki co ustawiam temat na forum jako rozwiązany, ponieważ widzę, że wskazana subdomena została już poprawnie utworzona i przypisana do wyświetlania strony WWW.
     

Poleć forum znajomym