1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Reguły wiadomości - kilka słów kluczowych?

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika przemk, 27 Styczeń 2017.

  1. przemk

    przemk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Dzień dobry,
    W przypadku gdy tworzę regułę wiadomości i chcę wpisać kilka słów kluczowych lub adresów w którymś z pól warunków to czy powinienem oddzielać je przecinkami, wpisywać w cudzysłowach, z maskami typu *? Szukałem takiej informacji w helpie, ale nic nie było na ten akurat temat.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/g...y-byly-one-stosowane-w-nowej-poczcie-home-pl/

    Ogólnie, co przed chwilą sprawdziłem, reguły wiadomości działają dla pojedynczych warunków (tzn. 1 warunek na jedno pole), a więc przykład:

    • możesz utworzyć regułę dla adresu e-mail (jednego w jednej regule) - wiadomości OD jan.kowalski@home.pl oznacz flagą,
    • możesz utworzyć regułę dla adresu e-mail i innego pola, np. temat zawiera - wiadomości OD jan.kowalski@home.pl, temat zawiera: zakupy, oznacz flagą. Jeśli jeden z warunków reguły nie będzie spełniony, reguła nie zadziała.
    Jeśli chodzi o pola typu adres e-mail, wpisujesz jeden adres na regułę
    Jeśli chodzi o pole np. temat zawiera, wpisujesz JEDNO SŁOWO lub JEDNĄ FRAZĘ, np. zakupy lub zrób zakupy. Jeśli ktoś napisze do Ciebie maila: jak idziesz to zrób duże zakupy, to fraza nie zostanie rozpoznana bo przeszkadza słowo duże.

    Nie mniej jednak nie zamykam tematu i w tej chwili przekazuję pytanie do kierownika produktu, bo wydaje mi się, że temat miał być aktualizowany.

    Odpowiadając na pytanie: nie ma opcji oddzielania niczego.

    FEEDBACK-1041
     
  3. przemk

    przemk Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Ok, dzięki za odpowiedź :) Generalnie rzecz biorąc fajnie by było móc stworzyć sobie np. jedną regułę na większą ilość contentu (powiedzmy grupę newsletterów o określonej treści) zamiast na każdy z osobna. Tak więc trzymam kciuki za ew. wdrożenie tego typu funkcji ;)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dostałem odpowiedź od kierownika produktu, że temat został zgłoszony dalej jako sugestia lub błąd (trudno to określić), nie mniej temat trafił już do właściwego działu i tym samym w miarę możliwości zostanie to wprowadzone. Mam zgłoszenie oznaczone do śledzenia, więc jak coś się dowiem więcej dam znać.
     

Poleć forum znajomym