1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE skrzynka home phpmailer

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika ithat, 21 Listopad 2016.

  1. ithat

    ithat Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam pytanie odnośnie używania skrzynki home do wysyłania emalii z komputera lokalnego.(localhosta). Testuje skrypt i otrzymuje następujący błąd:
    Przy próbie używania biblioteki phpmailer otrzymuje komunikat:
    2016-11-21 13:42:46 Connection: opening to ssl://serwerXXXXX.home.pl:465, timeout=300, options=array ( ) 2016-11-21 13:42:46 Connection: Failed to connect to server. Error number 2. "Error notice: stream_socket_client(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known.
    2016-11-21 13:42:46 SMTP ERROR: Failed to connect to server: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. (0) 2016-11-21 13:42:46 SMTP connect() failed.
    Kod:
    $mail = new PHPMailer;
    $mail->isSMTP();
    $mail->Host = 'serwerxxxx.home.pl';
    $mail->SMTPAuth = true;
    $mail->SMTPSecure = 'ssl';
    $mail->Username = 'moja skrzynka';
    $mail->Password = 'moje hasło';
    $mail->Port = 465;
    $mail->CharSet = "UTF-8";
    $mail->SMTPDebug = 3;
    $adres = XXXXX;
    $adres2 = 'test@test.pl';
    $mail->setFrom($adres);
    $mail->addAddress($adres2);
    $mail->isHTML(true);
    $mail->Subject = 'Test';
    $mail->Body = 'Test';
    if(!$mail->send()) {
    echo 'Message could not be sent.';
    echo 'Mailer Error: ' . $mail->ErrorInfo;
    } else {
    echo 'Message has been sent';
    }

    Wygląda na to ze serwer odrzuca połączenie, skrypt testowałem na skrzynkach innych dostawców i działa bez zarzutu.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W pierwszej kolejności ustaw skrypt w taki sposób, aby wiadomości były wysyłane z adresu e-mail (from), który istnieje na tym samym serwerze, na którym znajduje się ten skrypt. Jeśli skrypt do wysyłania maili znajduje sie na serwerze o nazwie: serwer123456.home.pl, to upewnij się, że skrypt próbuje wysyłać te wiadomości z adresu e-mail, który faktycznie istnieje na tym serwerze.

    Więcej informacji na temat znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/formularz-kontaktowy-na-stronie-www-nie-wysyla-wiadomosci/
     
  3. ithat

    ithat Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Skrzynka mailowa istnieje na koncie, mogę się na nią zalogować przez panel. Tak wygląda całość, która zwraca Mailer, próbowałem też bez ssl na porcie 587, ten sam błąd. Skrypt wykonuje na lokalnym komputerze.

    2016-11-22 07:19:09 Connection: opening to ssl://serwer1xxxxx.home.pl:465, timeout=300, options=array ( ) 2016-11-22 07:19:09 Connection: Failed to connect to server. Error number 2. "Error notice: stream_socket_client(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. 2016-11-22 07:19:09 Connection: Failed to connect to server. Error number 2. "Error notice: stream_socket_client(): unable to connect to ssl://serwer1xxxxx.home.pl:465 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. ) 2016-11-22 07:19:09 SMTP ERROR: Failed to connect to server: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No such host is known. (0) 2016-11-22 07:19:09 SMTP connect() failed. https://github.com/PHPMailer/PHPMailer/wiki/Troubleshooting Message could not be sent.Mailer Error: SMTP connect() failed. https://github.com/PHPMailer/PHPMailer/wiki/Troubleshooting

    require 'lib/PHPMailer/PHPMailerAutoload.php';
    $mail = new PHPMailer;
    $mail->isSMTP();
    $mail->Host = 'serwer1xxxx.home.pl';
    $mail->SMTPAuth = true;
    $mail->Username = 'mojmail@';
    $mail->Password = 'pass';
    $mail->Port = 587;
    $mail->CharSet = "UTF-8";
    $mail->SMTPDebug = 3;
    $adres = 'mojmail@'';
    $adres2 = test@gmail.com';
    $mail->setFrom($adres);
    $mail->addAddress($adres2);
    $mail->isHTML(true);
    $mail->Subject = 'Test';
    $mail->Body = 'Test';
    if(!$mail->send()) {
    echo 'Message could not be sent.';
    echo 'Mailer Error: ' . $mail->ErrorInfo;
    } else {
    echo 'Message has been sent';
    }
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Listopad 2016
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @ithat podaj mi proszę w wiadomości prywatnej lokalizację na serwerze, gdzie znajduje się ten skrypt. Chętnie go sprawdzimy. Próbowałem go znaleźć na własną rękę, ale serwer FTP jest pusty ;)
     
  5. ithat

    ithat Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    Skrypt wykonuje na swoim prywatnym komputerze... gdzie mam zainstalowany serwer apache, i gdzie wykonuje ten skrypt korzystając z danych logowania do skrzynki home.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W takim przypadku nie będziemy w stanie Ci pomóc... nie znamy konfiguracji Twojego lokalnego serwera Apache. Jeśli wyślesz skrypt na serwer w home.pl i nadal nie będzie poprawnie działać, to podeślij nam tutaj adres do tego skryptu na serwerze w home.pl - wtedy go sprawdzimy.
     

Poleć forum znajomym