1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Słaba pozycja w Google mojej strony

Dyskusja w 'Firma w Internecie' rozpoczęta przez użytkownika Redo, 2 Grudzień 2018.

  1. Redo

    Redo Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie. Posiadam forum na silniku XenForo od 5 dni. Tematyka ogrodnicza, i mam naprawdę słabą pozycję w Google. Jestem dopiero na 8 stronie pod frazą Forum o Roślinach. Co mam zrobić aby poprawić pozycję?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zachęcam Cię do zapoznania się z naszą ofertą: https://home.pl/reklama-internetowa/ w tym oferta SEO.

    Generalnie najprościej będzie mi zasugerować Ci coś prywatnie, daj sobie chwilę czasu na to aby serwis wzbudził zainteresowanie. Domyślam się, że wrzucasz tam "posty" i odpowiedzi i to zapewne jest najtańsza i najlepsza opcja jego pozycjonowania, darmowego. Na pewno warto sprawdzić takie narzędzie jak Planner słów kluczowych Google aby wyszukiwać popularne frazy i na ich bazie tworzyć posty, których treść będzie pozycjonowała całe forum. Analogicznie dodawanie przypiętych postów/poradników. Tak przynajmniej spróbowałbym zrobić ja sam. Nie wiem jaką popularnością cieszą się fora, ale poza profilem/stroną forum, zadbałbym też o grupę dyskusyjną w social media. Samemu wrzucając linki do wybranych postów na takie grupy i zachęcając do wyrażenia opinii. Oczywiście w granicach rozsądku i zgodnie z etyką w Internecie. W końcu mówimy o przekierowaniu ruchu. Zadbaj jednak o zawartość strony. Odpisując jako administrator a także z własnych kont, staraj się pisać pełnymi zdaniami. Dbaj o logiczne odpowiedzi, dodawaj słowa kluczowe, używaj kluczowych fraz.

    Zamiast: podlej go zimą, odpowiedz: Kaktusy amerykańskie podlewaj zimą. Podlewając kaktusy zadbaj o pokojową temperaturę wody. Kaktusy amerykańskie nie lubią niskich temperatur.

    Płatna oferta o której wspomniałem na początku z pewnością pozwoli Ci na start z zupełnie innej strony, a więc reklamujesz forum, niezależnie od tego co na nim już jest. Pytanie czy nie jest za mało aby mówić o skutecznej reklamie.
     

Poleć forum znajomym