1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Thunderbird z CardDAV na Home.pl

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 9 Październik 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Witam,

    czy komuś udało się ustawić Thunderbird z CardDAV na Home.pl?
    Dokumentacja w Home.pl przedstawia jedynie konfigurację na Apple.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli dobrze pamiętam, za obsługe CardDav w Thunderbird odpowiadał dodatek: Lightning ale jeśli wpiszesz carddav to widzę że są też inne wtyczki. Reszta konfiguracji analogiczna, sprawdź, jeśli będzie jakiś problem postaram się pomóc.

    Zapiszę sobie na liście to do aby przygotować tą dokumentację na www.pomoc.home.pl
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Grzesiek a to powiedz mi kiedy napiszesz o tym na pomoc.home.pl? :) Mi się nie udało ustawić wtyczek by działały z kontami na home.pl.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W skrócie podpowiem tak: na www.poczta.home.pl --> kalendarz --> klikasz w wybrany kalendarz i pojawia się przycisk menu na prawo od niego, tam klikasz Właściwości. Z tego miejsca uzyskujesz link caldav do kalendarza.

    W thunderbirdzie Wydarzenia i Kalendarze --> Kalendarze --> Utwórzy nowy kalendarz --> CalDav --> wprowadzasz link.

    Jeśli w wyniku pracy Thunderbirda system poprosi Cię o dane dostępowe do konta DAV to podajesz login w postaci nazwa_konta@1234567 (znajdziesz je po zalogowaniu na www.poczta.home.pl, w górnym rogu ekranu: zalogowany jako, no i hasło oczywiście do skrzynki e-mail. Synchro działa w obie strony.

    Sprawdzę zaraz jak to działa na koncie bez licencji OX, powinno być ok. Co do książki adresowej, in progress.
     
  5. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Chodziło mi o CardDAV a nie o CalDAV. Z tym drugim sobie radzę.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK pamiętam, że w przypadku Thunderbirda trzeba korzystać z wtyczek. Pamiętam również, że wtyczki do Thunderbirda nie miały dużej ilości pozytywnych ocen wśród użytkowników https://addons.mozilla.org

    Sprawdziłem przed chwilą i znalazłem dwa wyniki, których nie widziałem wcześniej:
    Sprawdzałeś te wtyczki? Konfiguracja protokołu CardDAV dla skrzynki e-mail w programie pocztowym Thunderbird wymaga podania tych samych danych konfiguracyjnych, które należało podać podczas konfiguracji CardDAV na iPadzie.

    Informacje o konfiguracji CardDAV w programie pocztowym na systemie iOS: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/j...ktow-w-programie-pocztowym-za-pomoca-carddav/
     
  7. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    nie, ja dotarłem do innych wtyczek. Te które ja znalazłem nie miały jakiś specjalnie złych opinii.
    sprawdzę to... ale chwilowo mam urwanie głowy.
     
  8. vonmlody

    vonmlody Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    Odświeżę temat, bo na ten moment nie udało mi się uzyskać dostępu do carddav w thunderbird.

    Zainstalowałem dodatek cardbook - ten najwyżej oceniony w galerii dodatków.
    Dodaję nową książkę zdalną.

    Login skopiowany z zakładki portal po zalogowaniu.
    Adres serwera w postaci dav.poczta.home.pl nie działa. Przechwytywanie1.PNG

    po dodaniu http:// albo https:// zaczyna mielić ale i tak jest niepowodzenie

    Przechwytywanie2.PNG

    Czy udało się komuś poprawnie to skonfigurować? Może jakiś inny sprawdzony dodatek?
    Niby w oulooku to działa. Ale jak dla mnie sam program pocztowy jest zbyt przeładowany, interfejs thunderbirda bardziej mi odpowiada.

    Pozdrawiam!
    Marcin
     
  9. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    raczej nie będzie to "dav.poczta.home.pl" - spróbuj "nazwaserwera.home.pl".
    Nazwę użytkownika też jakiegoś dziwnego podajesz.

    > Czy udało się komuś poprawnie to skonfigurować?

    sprawdzam. Jak wytrzymasz z tydzień to pochwalę się wynikami

    > Może jakiś inny sprawdzony dodatek?

    Kolega napisał do developera i coś tam mają poprawić w jednej wtyczce. Jak przejdą testy na home.pl to dam znać. Żadna z powyższych wtyczek nie działa poprawnie.

    > Niby w oulooku to działa.

    pochwal się jak to zrobiłeś. Przyda się potomnym.

    > Ale jak dla mnie sam program pocztowy jest zbyt przeładowany, interfejs thunderbirda bardziej mi odpowiada.

    a jak dla mnie Thunderbird to jakaś bida :p Kwestia wymagań ;)
     
  10. vonmlody

    vonmlody Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    2
    @LorK Serwer i resztę danych brałem z poradnika home.pl

    Przechwytywanie3.PNG

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/j...aktow-w-programie-pocztowym-za-pomoca-carddav

    Będę kombinował z Outlookiem, dam znać jak coś ogarnę.

    BTW: Jaki program do poczty polecasz. Pytanie o tyle istotne że testy programów czy rankingi dotyczą głównie użytku prywatnego. Ja korzystam codziennie z kilku kont. Jestem właścicielem kilku marek zupełnie niezwiązanych ze sobą. Istotne dla mnie zatem jest to, żebym mógł mieć łatwy dostęp do poszczególnych skrzynek, rozgraniczenia książek adresowych itp. Myślałem o GSuite, ale nie potrzebuję chyba aż tak wiele.
     
  11. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Outlook 2016

    Kontakty dla marek można oddzielić - np. tworząc kilka książek adresowych. Ewentualnie bardziej zaawansowane rzeczy typu "kategorie".

    Powyższe rzeczy Thunderbird też spokojnie ogarnia.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @vonmlody home.pl wspiera konfigurację CardDAV w oficjalnym oprogramowaniu do obsługi poczty dla urządzeń Apple oraz dla wtyczki OXTender dla oprogramowania MS Outlook.

    W przypadku niedogodności występujących podczas konfiguracji CardDAV w innych aplikacjach, prosimy o kontaktowanie się z autorem tego oprogramowania.

    Prywatnie również próbowałem skorzystać z CardDAV na Thunderbirdzie, ale na żadnej wtyczce mi się to nie udało. Nawet przy tych z największą ilością gwiazdek (ocen). W pewnym momencie się poddałem i skorzystałem z OXTender dla oprogramowania MS Outlook.
     
  13. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz, developer wtyczki twierdzi co następuje:

    Czy możecie to zweryfikować / poprawić?

    Wg. https://tools.ietf.org/html/rfc6352#section-5.2 "czegoś" brakuje w tej odpowiedzi.
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK dziękuję za informacje, wysłałem zapytanie w tej sprawie do naszych administratorów, numer sprawy: QA-53166. Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  15. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Mariusz czy wiadomo już coś w tej sprawie?
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @LorK musimy jeszcze niestety poczekać, proszę jeszcze o cierpliwość. Obserwuję wystawione zgłoszenie, dam znać jak tylko będzie feedback. Numer zgłoszenia się zmienił na: OXMNT-302
     
  17. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przygotowujemy aktualizację webmaila, która powinna to rozwiązać, jeżeli po aktualizacji błąd z carddav będzie występował dalej, to nie zostawimy tego i rozwiążemy to nadając wysoki priorytet.
     
  19. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    czekam na info :)
     
  20. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96

Poleć forum znajomym