1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wykluczenie z Analytics

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Anka1000, 5 Grudzień 2016.

  1. Anka1000

    Anka1000 Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    4
    Chciałabym wykluczyć z raportu Analyticsa własny ruch.
    Problem z tym, że moje IP jest zmienne.

    Ma ktoś pomysł jak to zrobić i czy można coś zrobić? Nie mogę przebrnąć przez dokumentację Analyticsa.

    Pozdrawiam
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Anka1000 Wykluczenie własnego ruchu przy stałym adresie IP przy zastosowaniu filtrów predefiniowanych lub niestandardowych to banalnie prosta rzecz. W przypadku zmiennego adresu IP możesz skorzystać z instrukcji opisanej pod tym adresem: https://www.rmt.pl/blog/jak-w-google-analytics-wykluczyc-wlasny-ruch-przy-zmiennym-adresie-ip.html

    Słyszałem również o wtyczkach instalowanych w przeglądarkach, np. Chrome, które pomagały rozwiązać kwestie ze zmiennym adresem IP (najprawdopodobniej działają coś na zasadzie programu o nazwie No-IP jest to darmowy program, który nadaje dynamicznemu adresowi IP stały host).
     
  3. Anka1000

    Anka1000 Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    4
    @Mariusz czyli muszę gdzieś w kodzie pomieszać. Myślałam, że można tego uniknąć. Sprawdzę. Jakby co to będę pisać.
     
  4. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Google pozwala ustawiać filtry także na domeny, więc pomóc może serwis www.no-ip.com. Trzeba by przetestować ale według mnie nie powinno być problemów.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym