1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Wykonanie polecenia PHP wewnątrz pliku html

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika elemelek, 20 Styczeń 2017.

  1. elemelek

    elemelek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Chcę móc wykonać polecenie php wewnątrz pliku html (czyli bez zmiany rozszerzenia z .html na .php), czyli np:

    <html>
    <body>
    Dzisiaj jest <?php echo date('l, F jS, Y'); ?>.
    </body>
    </html>

    Generalnie można wymusić obsługę plików html jako php poprzez dodanie do pliku .htaccess lini:
    AddHandler application/x-httpd-php .html
    AddType application/x-httpd-php .php .html i tym pokrewnych.

    Z tym że to na home.pl nie działa. Z tego co wyczytałem, na home nie działa apache jako taki ale autorska wersja oprogramowania do obsługi serwera i nie uwzględnia ona addtype/addhandler dla php, dodatkowo od konsultantki dowiedziałem się że jest co prawda taka możliwość ale ona nie wie jaka, więc temat leci na forum.

    Czy ktoś spotkał się wcześniej z podobnym problemem i zna rozwiązanie?
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A ustawienie poprzez MimeType Ci nie pomoże?

    Osobiście wszystko wolę pisać w plikach .PHP.
     
  3. elemelek

    elemelek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    A jak się to ma do mojego problemu? Może jakiś przykład bo nie widzę tego.

    P.S. Niestety nie mogę naruszyć struktury plików.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    ja tak jak @casar - wolę pisać w PHP.

    @elemelek powiedz mi, czemu chcesz w HTMLu odpalać PHP? Nie możesz tego zmienić?
     
  5. elemelek

    elemelek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    @LorK, napisałem wczesniej: nie mogę naruszyć struktury plików. To dosyć skompilowane do wytłumaczenia i nie jest to też miejsce na rozpisywanie się o tym. Jeżeli pogooglacie sobie frazy typu: "use php in html", "embeed php in html", "run php script in html" to zobaczycie że da się poprzez addType i addHandler własnie, które to nie działa na home.pl (tzn, podobno działa ale nie powiedzą jak). Jak bym mógł przepisać wszystko do php to by nie było w ogóle tematu.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @elemelek czy problem nadal występuje? Czy udało Ci się go rozwiązać? Wystawiłem zgłoszenie do techników w sprawie "addType" oraz "addHandler" (QA-37269). Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam więcej informacji.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @elemelek "addType" oraz "addHandler" nie obsługujemy na ten moment.

    Jest za to inne rozwiązanie. Wystarczy odpowiedni .htaccess, w którym location będzie wskazywał na *.html i wymuszał używanie php na tych plikach.
    Kod:
    :Location *.html
    Use php5
    :Location
    Pozwolę sobie ustawić temat jako rozwiązany, w razie wątpliwości, proszę o odpowiedź.
     
  8. elemelek

    elemelek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek @Mariusz dziękuję za podsunięcie rozwiązania. Jak tylko przetestuję to dam znać.
     

Poleć forum znajomym