1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Parametry bezpieczeństwa serwerów Business Cloud

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Verix.pl, 27 Grudzień 2016.

  1. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/parametry-bezpieczenstwa-serwerow-home-pl/

    Widzę, że jest tu aktualizacja strony.
    Nie widzę jednak jednego z parametrów który wcześniej był tu uwidoczniony:

    Maksymalna liczba jednoczesnych połączeń HTTP
    dla mniejszych serwerów było to 500 dla większych 5000 o ile dobrze pamiętam.

    Jak ta wartość wygląda obecnie dla STARTER i SERVER i dlaczego została ukryta?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pytasz, zgłaszam, czekam - sprawdzimy czy coś się zmieniło czy zostało b/z. FEEDBACK-1010
     
  3. schlesiener

    schlesiener Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    2
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    https://home.pl/hosting#www
    Poprawiłem artykuł. Aktualne limity prezentują się zgodnie z tabelą z ofertą, a więc dla BCU jest 1TB przestrzeni FTP w + ekstra 400 MB na pocztę e-mail. Każde rozszerzenie PRO daje dodatkowo: 500 GB WWW + 200 GB POCZTA
     
  5. schlesiener

    schlesiener Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    2
    Ok, dziękuję. Tu również limit 200 GB na pocztę e-mail do zaktualizowania na 400 GB:
    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-moge-zmienic-typ-uslugi/

    Cena 1x rozszerzenia dla BCU jak rozumiem tak jak dotychczas 300 zł netto? I jeszcze dla upewnienia się - po stronie klienta nic się nie zmienia przy zmianie ze starej oferty na obecne BCU, żadnych przerw, migracji, itp.?
     
    Mariusz lubi to.
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informacje we wskazanym artykule zostały zaktualizowane.

    Roczna cena usługi po zamówieniu rozszerzenia PRO wzrasta o 300 PLN netto, analogicznie jeśli zamówimy 2PRO będzie to dodatkowe 600 PLN netto do abonamentu.
     
  7. dianet

    dianet Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Pytanie :
    kupiłem serwer Unlimited 1 TB www / 400 GB poczta , więc dlaczego jak mam limit do 5 TB transferu miesięcznie nie mogę swobodnie wgrywać plików tylko zaczynacie mi ograniczać połączenie do 10 Mbps.
    Rozumiem poprzednie lejki były dla oferty bez limitu pojemności ale teraz mam limit 1 TB i nie mogę z niego korzystać swobodnie ?
    Rozumiem iz jest to hosting współdzielony ale ja nawet nie mogłem przenieś plików .
     
  8. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @dianet Przepustowość serwera zmienia się zgodnie z parametrami tej usługi dla zajętości konta:
    • do 250GB pojemności: bez limitu
    • od 251GB do 500GB: 10Mbps
    • od 501GB do 750GB: 1Mbps
    • powyżej 750GB: 100Kbps
    Dotyczy to wyłącznie quoty na FTP, więc poczta nie jest tutaj wliczana do tej puli. Jeżeli prędkość przesyłu plików została zmniejszona do 10Mbps to wynika to z zajętości na Twoim koncie, a nie wykorzystanym transferze. Parametr ten został wprowadzony w celu zapewnienia stabilności działania usługi oraz łącza dla wszystkich klientów na jednej maszynie, co w przypadku platformy współdzielonej jest kluczowe.
     
    Mariusz lubi to.
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Limit prędkości włączany jest w przypadku przekroczenia zajętości serwera FTP – np. po przekroczeniu 250GB zajętości, prędkość transferu DO serwera (upload) spada do 10Mbps.

    5TB to RUCH generowany w obrębie serwera (www/poczta), w takim wypadku prędkość pobierania danych z serwera spada do 1Mbps i wraca w kolejnym miesiącu.

    edit: ups, zdublowałem swoją odpowiedź z Adamem, ale mam nadzieję, że dzięki temu wszystko skrupulatnie Tobie wyjaśniliśmy :)
     

Poleć forum znajomym