1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE SNI

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Mariusz, 28 Czerwiec 2016.

?

Potrzebna taka opcja?

  1. Tak

    8 głos(ów)
    100,0%
  2. Nie

    0 głos(ów)
    0,0%
  3. Nie mam zdania

    0 głos(ów)
    0,0%
  1. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W odpowiedzi na zgłoszenie użytkownika dot. wprowadzenia SNI (obsługi wielu certyfiktów) .

    Edit: Informujemy że SNI jest aktywne na usługach home.pl



    Też tak samo mam. Muszę dokupować serwer, aby mieć na każdej domenie.

    napiszę tylko lakonicznie, że wprowadzenie obsługi wielu certyfikatów SSL jest zaplanowane do wdrożenia, ale nie mogę podać Ci dokładnej daty, ponieważ wdrożenie jest powiązane z innym projektem i data wdrożenia jest zależna od powodzenia tego drugiego projektu.

    Gdy data wdrożenia będzie znana - z pewnością o tym poinformujemy.
     
    Last edited by a moderator: 21 Październik 2020
  2. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    Też jestem zainteresowany ;)
     
    Grzesiek lubi to.
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja bym wtedy może zainstalował do kilku domen certyfikaty, teraz nie mogę się zdecydować do której to zrobić i nie mam na żadnej :D
     
    Mariusz lubi to.
  4. m4ly

    m4ly Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Mariusz a to kwestia tygodni? miesięcy? czy może lat?
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Lat na pewno nie :) ale tak jak wspomniał Mariusz - rozwijamy projekty i czekamy na pierwsze efekty, czasem działa to szybciej (o wiele szybciej niż myślimy), a czasem wolniej (co nas denerwuje :)). Przykład tego, jak staramy się rozwijać hosting podaliśmy ostatnio na blogu - http://blog.home.pl/2016/08/hosting-w-home-pl-z-duza-aktualizacja/

    To była wielotygodniowa praca kilku osób, ale zrobiliśmy to hurtowo i nie żałujemy :) Mogę tylko napisać - równie lakonicznie - że to nie koniec niespodzianek.
     
    Mariusz lubi to.
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @m4ly @servicepl @TheL - otrzymałem potwierdzenie, że SNI może zostać wdrożone jeszcze w tym roku, ale z uwagi na możliwość delikatnych obsuw przez okres świąteczny, to najbardziej prawdopodobnym terminem jest początek 2017 roku.
     
    Last edited by a moderator: 14 Październik 2020
  7. marcinp

    marcinp Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam. Na jakim etapie jest możliwość dodania certyfikatu SSL do drugiej i kolejnej domeny? Posiadam u Was dwa sklepy. Obecnie jeden jest niezabezpieczony certyfikatem i google zawiesił mi niektóre formy reklamy. Nie mogę zbyt długo czekać.
     
  8. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @marcinp Temat SNI mocno przyspieszył, ale wprowadzenie tego w Q1 nie jest chyba realne. Rozumiem Twoje rozczarowanie, my również chcielibyśmy wprowadzić taką funkcjonalność jak najszybciej, ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu.
     
  9. m4ly

    m4ly Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    @Adam i jak tam nasz temat? :) przyspiszył jeszcze bardziej?
     
  10. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @m4ly Przyśpieszył bardzo mocno :) Prace nad tym są już właściwie na ukończeniu. Nie mogę jeszcze podać konkretnej daty wprowadzenia tej funkcji, ale to już ostatnia prosta i szlify. Jest spora szansa, że zadzieje się to jeszcze w tym miesiącu (ale proszę nie traktować tego wiążąco gdyż po drodze może się coś wydarzyć).
     
    Mariusz i m4ly lubią to.
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    I będzie bym na certyfikaty :D
     
  12. imcx22

    imcx22 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    No i jak tam, SNI? Czytam coś o końcu Marca, zbliża się koniec kwietnia, SNI nadal widzę w panelu administracyjnym serwera brak...

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
     
  13. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @imcx22 Dokładnie takie samo pytanie zadałem kierownikowi produktu w ostatni piątek i otrzymałem informację, że jest to już kwestia dni i termin tuż-przed-tuż-po majówce jest bardzo prawdopodobny. Dzisiaj wrócę z dokładniejszym info.
     
    imcx22 lubi to.
  14. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @imcx22 Nasz kierownik produktu potwierdza, że SNI dla wszystkich klientów to już kwestia kilku dni. Jest spora szansa (naprawdę spora), że to będzie ten tydzień...uffff :)
     
    imcx22 lubi to.
  15. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
  16. imcx22

    imcx22 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Za***iście, dziękuję.
     
  17. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Jednej istotnej informacji zabrakło w tym wątku - SNI pozwala na instalowanie wielu certyfikatów na jednym serwerze, ale tylko dla protokołu HTTP.
    Na portach poczty będzie działał jedynie certyfikat serwerowy - *.home.pl, więc nie można uzyskać szyfrowanej poczty na adresie serwera moja-domena.pl, kiedy mam dla niej certyfikat.

    To jest IMO dość spory minus, ale już dla samej koncepcji SNI, bo za wdrożenie oczywiście brawo.
     
    Mariusz lubi to.
  18. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Informacja prosto od kierownika produktu: SNI pozwala na działanie dla każdego protokołu. Jeżeli klient ma dwie domeny i ma dla obu aktywowanego SSLa, to jeżeli poda w konfiguracji pop3/imap/smtp nazwę domeny i włączy SSL - zadziała :) Jeżeli nie możesz aktywować szyfrowanego połączenia na poczcie - podaj nazwę aplikacji i nazwę serwera.
     
    imcx22 i Mariusz lubią to.
  19. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Kwestia się powoli wyjaśnia. Wygląda na to, że The Bat nie wspiera SNI i będzie działał tylko z adresem serwera.
     

Poleć forum znajomym