1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sprawdźcie błędy indeksowania po 5 stycznia 2017

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Pykon, 5 Luty 2017.

  1. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Drodzy,

    zajrzyjcie proszę na swoje Google Search Console w zakładkę Indeksowanie -> Błędy indeksowania. Dotąd mieliśmy tam odnotowane 10-15 błędów, ale od 5 stycznia 2017 liczba ta lawinowo rośnie, dziś mamy już 529 błędów 404, które dotyczą dziwnych URL-i click shopa. Takich, które informatyk nazwałby "robaczkami". Nie da się w nie wejść za pomocą nawigacji na stronie. Podejrzewam, że jest to wynik aktualizacji sklepu, bo nie dotykaliśmy jego konfiguracji od września.

    To istotne, bo znaczna liczba błędów 404 finalnie degraduje strony w wynikach wyszukiwania Google. Jeżeli zauważycie liniowy, zdecydowany przyrost błędów indeksowania swojego sklepu w Google Search Console, piszcie. Jeżeli nie - też piszcie, to będę chociaż wiedział, że to tylko u mnie. Mam nadzieję, że problem nie dotyczy wszystkich.

    Pozdrawiam,
    Michał
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Błędów brak. Kompletnie zero.
     
  3. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    To chociaż tyle - mam więc lokalną awarię. Obawiałem się że to jakaś odgórna, masowa zagłada sklepów.
     
  4. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Dzień dobry. Potwierdzam lawinowy przyrost błędów indeksowania w GSC na dziwne adresy, które pojawiły się znikąd. Właśnie głowimy się nad tym, skąd one się zaczęły brać po 5 stycznia, skoro adresy URLi nie były przez nas modyfikowana. Sprawa dotyczy adresów kategorii głównych sklepu. Prosimy o sprawdzenie tematu przez techników z Home, gdyż pozycja witryny oraz sprzedaż zaczyna spadać. Dziś GSC sam zwrócił nam uwagę mailowo na znaczny przyrost błędów 404 na stronie, więc sprawa pilna..
     
    Pykon lubi to.
  5. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    Po dokładnym sprawdzeniu rzeczywiście liczba błędów indeksowania wzrosła.
     
  6. Goldlux24

    Goldlux24 Bystrzak

    Wiadomości:
    66
    Docenione treści:
    18
    [​IMG]
     
    Pykon lubi to.
  7. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    U nas wygląda to tak:

    [​IMG]
     
  8. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    U nas podobnie. Do 06.01.2017 w miarę stałe 2 błędy, a po 06 zaczęła się powolna lawina i stale narasta...
    [​IMG]
     
  9. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Tak to wygląda w dłuższej perspektywie czasu.
    [​IMG]
     
  10. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    Czy ktoś z home.pl mógłby odnieść się do tematu? Przecież te błędy 404 degradują sklepy w SERP-ach, a w perspektywie niweczą pozycjonowanie i ograniczają ruch organiczny. To są wymierne, policzalne straty dla sklepów, odbudowa pozycji potrwa miesiące. Pomijając już fakt, że jak ktoś przypadkiem znajdzie gdzieś link do strony z błędem to pomyśli że w sklepie jest awaria. Liczba indeksowanych URL-i z błędami narasta w tempie 15-30 dziennie. Apeluję nieśmiało, żeby nadać tej sprawie należycie wysoki priorytet. To nieładnie, testować produkt na klientach - to nie jest darmowa wersja beta dla biznesowych kamikadze, płacimy za click shopa konkretne pieniądze. Czy z sumy naszych wpłat home.pl nie mogłoby założyć choć jednego testowego konta sklepu i robić solidne testy strony live przed wprowadzaniem poprawek? Google Search Console to nie są jakieś czary, ogarnie to nawet praktykant.
     
    eve lubi to.
  11. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Tak jak napisano powyżej, prosimy o pilną interwencję w temacie ze strony Home.pl. Wprowadzenie strony sklepu na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google tra całe miesiące i dużo kosztuje. Straty związane ze spadkiem pozycji w wyszukiwarkach będą odbijały się czkawką jeszcze długo i nikt nam tej straty w żaden sposób nie zrekompensuje. Prosimy o pilne, priorytetowe zajęcie się tematem.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sprawdzamy temat, wrócę tutaj, gdy uzyskam jakiekolwiek informacje zwrotne.
     
  13. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Dziękujemy za reakcje, czekamy na informację.
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że zrzuty ekranów wraz z nazwami waszych sklepów zostały przekazane do przeanalizowania przez osoby zajmujące się rozwojem sklepu Click Shop. Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam informacje z tym związane.

    Przy okazji proszę kolejne osoby (jeśli takie są), które również zauważyły takie same objawy w błędach indeksowania, aby podsyłały mi nazwy swoich sklepów w wiadomości prywatnej, abym mógł je również dołączyć do zgłoszenia.
     
  15. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Czyli pojawiło się światełko w tunelu. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki analizy.
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @eve @Goldlux24 @Pykon mam do was prośbę. Czy możecie wyeksportować listę adresów z błędami 404 w waszych panelach Google? Byłbym wdzięczny, jeśli prześlecie mi je w wiadomościach prywatnych tutaj na forum.
     
    eve lubi to.
  17. eve

    eve Nowicjusz

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    1
    Wysłane, proszę o weryfikację, czy doszła wiadomość.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Aż sprawdziłem kilka sklepów i nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było przez ostatni rok.
     
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Mogę na wstępie powiedzieć, że zgłaszane niedogodności z błędami 404 dotyczą głównie adresów produktów, które już nie istnieją w sklepie (np. zostały usunięte), otrzymaliśmy parę zgłoszeń na ten temat. Sprawdzamy to, muszę się wstrzymać przed podaniem następnych informacji. Jak uzyskam info od programistów, którzy to sprawdzają, natychmiast wam tutaj o tym napiszę.
     
    eve lubi to.
  20. Pykon

    Pykon Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    5
    No tak jakby... Nie do końca, chyba że to są adresy usuniętego produktu (co jest możliwe do przeoczenia przy takim nieintuicyjnym wyglądzie adresów):

    /pl/c/Systemy-klimatyzacji-komercyjnej-do-sklepu,-biura,-firmy,-restauracji/203/%7Bpage%7D/phot/3/4200/priceto

    /pl/c/Klimatyzatory-scienne-w-zestawach-SPLIT/184/%7Bpage%7D/phot/1/2700/priceto/3600/f_producer_8

    /pl/c/Klimatyzatory-GREE/163/3/full/pricefrom/11700/priceto

    /koszt-dostawy

    Takie cuda ma zaindeksowane gógiel z adnotacją "strona nie istnieje", oczywiście wkleiłem je bez domeny.

    Zakładając, że są to kombinacje filtrowania po cenie i producencie, to czy nie powinny one ze względów SEO być na stałe zablokowane dla botów?

    PS. U nas już 591 błędów 404 i ciągle rośnie :)

    [​IMG]
     

Poleć forum znajomym