1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zdjęcia produktu - zmiana

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Yosemite, 8 Luty 2017.

  1. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Hej,
    Potrzebuję zmienić wielkość zdjęcia produktu generowanego przez ClikShop. Mianowicie, w tableofproduct.tpl mam taką linijkę kodu:

    Kod:
    {imageUrl type='productGfx' width=$skin_settings->img->medium height=$skin_settings->img->medium image=$product->mainImageName() overlay=1}"
    
    potrzebuję dojść do miejsca, gdzie mogę zdefiniować wielkość zdjęć (w tym wypadku parametr $skin_settings->img->medium). Z góry dzięki za pomoc lub jakąkolwiek wskazówkę, jak do tego dojść (nie jestem specjalnie obeznany ze smarty, ale jak dostane chociaż wskazówkę to już znajdę drogę).

    Pozdrawiam,
    Robert
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  3. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    @Mariusz dzięki za szybką odpowiedź. Niestety wskazany temat nie rozwiązuje mojej zagwozdki - to co potrzebuję, to gdzie mogę zmienić konkretne wartości liczbowe dla np. $skin_settings->img->medium (ponadto, potrzebuję zmienić wartość również dla small oraz big). Mam nadzieję, że @flex coś pomoże :)
     
  4. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    @Yosemite rozmiary miniatur są odgórnie narzucone $skin_settings->img->medium generuje miniature 300px na 300px. Możesz użyć $skin_settings->img->big co da Ci dostęp do miniatury 500 na 500.
    Jeżeli chcesz bardziej nietypowe rozmiary generować to możesz użyc wartości liczbowej np 100

    Jeżeli używasz wartości numerycznych to jest jeden problem który musisz rozwiazać. Np jak dasz wysokość i szerokość na 650px to system nie znajdzie takiej miniatury w plikach. Musisz więc najpierw wejści do edycji dowolnego stylu klasycznego. Tam można ustawiać ręcznie szerokość i wysokość generowanych miniatur. Jak sobie wygenerujesz ręcznie 650 na 650 to w Twoim szablonie RWD będzie już działał zapis 650

    Mam nadzieję, że nie zagmatwałem wyjaśnienia :)


    W edycji postu poprawiłem błąd dotyczaczący podawania wartości liczbowej rozmiaru zdjęcia
     
    Ostatnia modyfikacja: 8 Luty 2017
    Yosemite i Mariusz lubią to.
  5. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    @flex dzięki za odpowiedź, chyba zbliżam się do rozwiązania :) A czy możesz mi powiedzieć, gdzie dokładnie mogę ręcznie ustawić wielkości miniatur - nie mogę tego znaleźć?
     
  6. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    @Yosemite edytuj styl np: Lekki - czerwony przejdź na zakładkę "Lista produktów" i wpisz pozycje w polach Rozmiar zdjęcia
     
    Yosemite lubi to.
  7. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    @flex. Teraz widzę, niestety mój "kastomowy" szablon opiera się o duplikat RWD Clickshop i tutaj z tego co widzę nie można definiować wielkości miniatury. A czy w takim razie wiesz może jak pobrać oryginalny zdjęcie (w rozmiarze, w którym zostało przesłane przeze mnie na serwer)?
     
  8. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    @Yosemite to na czym opierasz szablon nie ma znacznenia ale rzeczywiście popełniłem błąd w poprzednich wyjaśnieniach. Jak podajesz wartosci liczbowe to dajesz samą liczbę czyli nie $skin_settings->img->650 tylko samo 650.
    Z tym ustawieniem rozmiaru w wersji klasycznej chodzi jedynie o to by system stworzył sobie odpowiednie miniatury bo inaczej w Twoim szablonie się do nich nie dobierzesz.
     
  9. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    @flex . Wygląda na to że jednak ma znaczenie- bo w tym szablonie nie ma możliwości miniatur zmiany wielkości - patrz screen w załączniku. Ale gdybym moógł wywołać oryginalny plik, który wgrałem na serwer coś a la img->original to już byłoby pięknie.
     

    Załączone pliki:

  10. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    @Yosemite ale Ty nie masz konfigurować wielkości w szablonie RWD tylko w lekkim czerwonym. Niezależnie od tego na jakiom szablonie później pracujesz. Dzięki temu że w czerwonym sobie to ustalisz to później system będzie miał już takie miniatury wygenerowane i będziesz mógł je użyć w innych szablonach.
    Czyli konfigurujesz miniatury w stylu Lekki czerwony a kod HTMl zmieniasz sobie na swojej kopi szablonu RWD.
     
    Mariusz i Yosemite lubią to.
  11. Yosemite

    Yosemite Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    @flex Ok teraz już rozumiem. Dzięki serdeczne za pomoc.
     
  12. neven.pl

    neven.pl Uczestnik

    Wiadomości:
    25
    Docenione treści:
    1
    @flex mógłbyś jeszcze mi pomóc w tym temacie bo mam z tym problem , wyzej opisane czynności nic nie powodują
     

Poleć forum znajomym