1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Własny folder z plikami na serwerze FTP Click Shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika kggsm, 24 Luty 2017.

  1. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Witam.
    Potrzebuję wgrać klika własnych plików na serwer. Jest możliwość wgrania plików przez ftp ale jak później dostać się do tych plików z poziomu www?
    Kiedy wpisuję adres niestety pliki nie są widoczne? Jest jaki dodatkowy folder dla plików wgrywanych przez ftp w hosingu clickshop?
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @kggsm wszystko co wrzucasz na serwer WWW będzie dostępne z Internetu. (No dobra... prawie wszystko) ;)

    W skrócie:
    musisz wiedzieć gdzie wskazuje domena.
    Logujesz się do http://panel.home.pl wchodzisz w Usługi, wybierasz domenę i sprawdzasz jej konfigurację: klikasz na Konfiguracja usługi, następnie Konfiguracja domeny.
    Ja mam większość usług na Home.pl (wpis nie zawiera lokowania produktu i nie... nie zapłacili mi :p), domeny zwykle mam ustawione tak, że są przypięte do mojego serwera, mam "włączone przekierowanie na podkatalog z separacją serwisu" z przekierowaniem na katalog, przy czym katalog to nazwa domeny. Zapamiętaj co masz tu ustawione - do tego katalogu musisz wgrać pliki, które chcesz pobierać. Ale o tym zaraz.
    Jeśli masz "Brak przekierowania" to znaczy, że domena wskazuje na katalog główny serwera (a dokładniej na /public_html/).

    Teraz logujesz się na serwer FTP (np. Total Commander lub darmowym WinSCP)
    Wchodzisz do katalogu na który wskazuje domena.
    Wrzucasz plik. W uproszczeniu powiem Ci: nie używaj polskich znaków, znaków specjalnych czy spacji. lepsze są proste nazwy typu lork.zip.
    Wrzuciłeś plik? To wpisz teraz w przeglądarce http://TwojaDomena.pl/lork.zip - pobrało? :)
    U mnie działa :D

    Jeśli chcesz dla swoich klientów udostępnić listę plików w danym katalogu to przeczytaj to: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/ustawienia-listowania-zawartosci-katalogu-za-pomoca-htaccess/

    Miało być krótko... a wyszło.. jak wyszło...
     
    Mariusz lubi to.
  3. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Ale ja to wszystko wiem tylko w clickshop cały ruch jest przekierowany na folder sklepu, który nie jest widoczny...
    Znalazłem już odpowiedź. Trzeba przekierować subdomenę na odpowiedni katalog.
     
    Mariusz lubi to.
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @kggsm nie dostarczyłeś tych kluczowych informacji w pierwszym poście. Straciłem czas i nie pomogłem Ci. Grunt, że CI się udało.
     
  5. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Jakich informacji nie dostarczyłem? Post znajduje się na forum clickshop. Napisałem, że wiem jak wrzucić pliki tylko ich nie widać przez www. Nie wiem co w tym poście było niejasne.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    ...grunt, że sobie poradziłeś...
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Myślę ze zaszło drobne nieporozumienie i nie ma co tematu drążyć. Serwer FTP to jedno, a serwer FTP sklepu (stąd zapewne pytanie o ten temat w kategorii sklepu) to drugie. Faktycznie, dla Click Shop, ze względu na model świadczenia usługi SaaS, sklep jest priorytetem i każde wywołanie zasobów z FTP będzie realizowane poprzez skierowanie subdomeny na katalog z plikami (subdomeny lub innej domeny). Analogicznie dotyczy to uruchamiania stron WWW, a więc nie domenasklepu.pl/strona-www tylko przekierowanie nowej domeny lub subdomeny na nową stronę WWW.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    prosta sprawa, aby był podgląd przez http plików na serwerze ftp sklepowym, należy zrobić choćby subdomenę lub domenę na wybrany katalog.
    Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest wrzucanie plików bezpośrednio do sklepu, wtedy wszystko jest na domenie sklepu :)
     
  9. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Tak, tak tylko ja potrzebowałem tych plików do allegro a nie do sklepu, a w katalog sklepu nie da się tego wrzucić bo nie ma do niego dostępu. Przy logowaniu do ftpa tego nie widać...
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Da sie wrzucic przez sklep i uzywac przez allegro. Masz manager plikow gdzie mozesz wrzucic ile chcesz i uzywac jak chcesz.
     
  11. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    A gdzie on jest?
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Pliki graficzne --> Pliki użytkownika. Po załadowaniu pojawią się opcje, m.in. linki do plików itp.

    Wybór pomiędzy tym rozwiązaniem a standardowym FTP to już kwestia wygody tego jak zarządzasz plikami/linkami których chcesz użyć. Plus: linki do plików we własnej domenie, minus: zarządzanie tylko przez sklep.
     
  13. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Wszystko fajnie tylko nie wiem skąd wniosek, że miałem na myśli tylko pliki graficzne. Mimo wszystko dziękuje za pomoc.
     

Poleć forum znajomym