1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Pole do wpisania liczby sztuk na liście kategorii/po wyszukiwaniu.

Dyskusja w 'Poradniki, gotowe rozwiązania' rozpoczęta przez użytkownika kggsm, 28 Luty 2017.

  1. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Witam.
    Potrzebuję pole do wpisania liczby sztuk na liście po wejściu w kategorię lub po wyszukiwaniu. Chodzi mi o okienko takie jak jest na liście produktu. Czytałem coś, że jest problem jeśli są warianty produktu ale u mnie tego nie będzie.

    Znalazłem już nazwę pliku z listą produktów: "tableofproducts.tpl". Potrzebuję jeszcze "dawcy" aby pobrać z niego kod tzn. nazwę pliku karty produktu.
    Mogę się pomęczyć sam lub jeśli jakaś dobra dusza wskaże kod do wklejenia było by miło.
    Mój szablon to RWD.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @kggsm spróbuj z tym plikiem:
    Kod:
    product/index.tpl 
     
  3. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Plik właściwy ale niestety pomimo wielu prób nie mogę do tego dojść jak wstawić pole do wpisywania liczby sztuk.
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Przyłączam się do pytania. Też próbuje rozszyfrować jak to dodać
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Podpowiesz mi do czego to ma służyć, jakiś przykład? Może znajdę rozwiązanie alternatywne. @kggsm
     
  7. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Chodzi o normalne pole do wpisania liczby sztuk na liście towarów lub po wyszukiwaniu. Teraz po kliknięciu "do koszyka" dodaje 1szt. a chodzi o to, żeby można było wpisać ilość tak jak jest to na karcie produktu.
     
  8. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Udało mi się to zrobić choć pewnie jest to niezgodne z wszelkimi zasadami...
    Dodałem linijkę w dwóch miejscach w pliku tableofproducts.tpl:
    Kod:
    <span class="number-wrap"><input name="quantity" size="1" value="1" type="text" /></span> {$product->unit->translation->name|escape}
    Linię należy wstawić po:
    Kod:
    <div class="shaded_inputwrap"><input name="quantity" value="{float precision=$QUANTITY_PRECISION value=1 trim=true}" type="text" class="short center"></div>
    Dodatkowo w oryginalnej linijce formularza zmieniłem "quantity" na "quan" aby się nie gryzło.

    Przypominam, że trzeba wstawić dwa razy w tym pliku ponieważ jedna dotyczy widoku listy a druga widoku siatki zdjęć.

    Prosiłbym o sprawdzenie jak to wygląda u was:
    https://hurtownia.kg-gsm.pl
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Marzec 2017
    Mariusz i Grzesiek lubią to.
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Hohohoh. Ja jestem pod wrażeniem!
     
  10. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    No wychodzi na to że byłem o krok od rozwiązania tego problemu. U mnie działa spoko tylko mam inną skórkę (sporo zmodyfikowaną) i musiałem poprzestawiać divy.
    Jednak problem został rozwiązany. Gratuluje wychwycenia tematu.
    Przyda się dla potomnych.
     
  11. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    @kggsm Ja również gratuluję, jednak nie do zastosowania dla produktów z wariantami.

    Regards
     
  12. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    @papux powyższe rozwiązanie działa wyłącznie w widoku kategorii. Co należy zrobić, aby powyższe rozwiązanie można było zastosować również w sekcji "Produkty powiązane"?

    Dzieki za info
    Regards
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @kggsm plik .tpl z produktami powiązanymi, wiesz który?
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Plik .tpl odpowiedzialny za produkty powiązane to:
    Kod:
    product/related.tpl
     
  15. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Czy kiedy już wiemy, który plik jest odpowiedzialny za produkty powiązane mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie co wstawić, aby pryz każdym z produktów powiązanych było pole z możliwością wpisania ilości?
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @kggsm @TheL może czujecie się na siłach, aby to przetestować? Może być to nawet ciekawe rozwiązanie.
     
  17. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Kod:
     <div class="quantity_wrap">
                                                                    <span class="quantity_name">{translate key="quantity"}</span>
                                                                    <span class="number-wrap">
                                                                        <input name="quantity" value="{float precision=$QUANTITY_PRECISION value=1 trim=true}" type="text" class="short inline">
                                                                    </span>
                                                                    <span class="unit">{$product->unit->translation->name|escape}</span>
                                                                    <input type="hidden" value="{$stock_id|escape}" name="stock_id">
                                                                    <input type="hidden" value="{$product->product->product_id}" name="product_id">
                                                                    <input type="hidden" value="1" name="nojs">
                                                                </div>
    Znalazłem taki kod, można go powielić na karcie produktu czego efektem będzie dodanie kolejnych pól ilość sztuk, ale nie działa z powiązanymi. Więc ja odpadam, może chłopaki coś wymyślą. @burtin pamiętaj jednak, że może się zdarzyć tak, że nikt tego nie robił i najlepszym wyjściem będzie po prostu zlecenie modyfikacji agencji interaktywnej. Takie "zagadki" to już jest zaawansowana edycja.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a dajcie screen o co dokładnie chodzi :)
     
  19. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Kolega @kggsm ma w swoim sklepie https://hurtownia.kg-gsm.pl/ wstawiony kod umożliwiający klientowi w widoku kategorii (bez otwierania karty produktu) dodanie produktu do koszyka z ilością większą niż 1:

    upload_2017-9-30_22-0-37.png
    pytanie brzmi:
    Mamy kod działający dla widoku kategorii, ale miło byłoby mieć taką możliwość również na karcie produktu ale przy artykułach powiązanych i z tym mamy problem. Reasumując: to samo co wyżej, ale w produktach powiązanych.

    Dziękuję
     
  20. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    @TheL masz może jakiś pomysł?
    Dzięki z góry
     

Poleć forum znajomym