1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Homebiuro NIP europejski

Dyskusja w 'Usługi dodatkowe oraz panel administracyjny' rozpoczęta przez użytkownika blurit, 28 Styczeń 2016.

  1. blurit

    blurit Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Cześć,
    Mam duuuuży problem. W homebiuro nie mam możliwości ustawienie NIP z niemiec, ani NIP europejski.
    Czy da się to jakoś obejść ?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Rozumiem, że rozmawiamy o dodawaniu innego numeru NIP niż z Polski podczas dodawania nowego klienta/kontrahenta w homebiuro?

    Jak najbardziej powinieneś mieć możliwość wpisania innego numeru NIP niż nasz krajowy. Podczas dodawania kontrahenta, najpierw wybierz kraj, po czym rozpocznij dodawanie jego numeru NIP z innego kraju. Po wybraniu odpowiedniego kraju kontrahenta, zniknie walidacja w polu numer NIP - oznacza to, że system nie będzie sprawdzał poprawności wpisanego numeru NIP zgodnie z zasadami tworzenia numerów NIP w Polsce.
     
  3. BzyQ78

    BzyQ78 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Ale brak możliwości dodania przedrostka PL przed swoim nipem dla kontrahentów zagranicznych.
     
  4. biomm

    biomm Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Dokładnie ten sam problem - nie ma możliwości dodania "PL" przed swoim NIPem (oczywiscie dla tych, którzy maja wpis do rejestru EU-VAT) oraz nie pojawia sie w adresie "Polska" lub "Poland" tak jak kraj kontrahenta zagranicznego . Z pozoru sprawa blacha ALE z "PL"ka wiąże się poprawność wystawienia i naliczenia VATu na fakturze (!!) a to już poważny problem. A dla mnie, i pewnie dla innych też, krytycznie ważny przyczynek do używania lub nie pakietu "homebiuro".
     
  5. BzyQ78

    BzyQ78 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Chyba dalej nic się nie dzieje w tym temacie, w takim razie jak mam wystawić fakturę dla zagranicznego nabywcy z "PL" przed moim NIPem?
    Może ktoś mi pomoże bo dla homebiuro to jest chyba za trudne.
     
  6. PaulinaZ

    PaulinaZ eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    22
    Docenione treści:
    0
    Przedrostek dodaje się automatycznie, jeżeli dla przynajmniej jednej pozycji na fakturze wybrana jest "europejska" stawka podatku: np. "UE", "WDT" lub "stawka MOSS".
     

Poleć forum znajomym