1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Brak zamówień z allegro

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika kggsm, 22 Marzec 2017.

  1. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Jeśli w integracji allegro mamy "Stwórz nowe aukcje w panelu" ustawione na "Nie" i pobierzemy aukcje (aukcje są widoczne clickshop) to zamówienia dla takich aukcji nie są pobierane.
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Oczywiście. Tak głupio działa integracja. Dopóki sklep nie będzie miał możliwości powiązania produktu z istniejącym w sklepie to nie pobierze aukcji.
    To ustrojstwo może wpędzić człowieka w niezłe tarapaty. Radze nie korzystać z integracji Allegro przez clickshop bo nigdy nie wiadomo ile i kiedy i czy w ogóle pobierze jakieś zamówienia.
     
  3. kggsm

    kggsm Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    3
    Nie używam tego do obsługi klientów tylko do aktualizacji stanów na magazynie. Nawet jak czegoś nie ściągnie to nie ma problemu bo na koniec dnia robię aktualizację wg. faktycznej sprzedaży z dnia. Do obsługi allegro mam inny świetny program, który zresztą pobiera mi również zamówienia z clickshop.

    Tak czy inaczej jest to bez sensu ponieważ nie wszystkie towary mają nazwy zgodne z allegro i robi się zamieszanie. Trzeba ukrywać towary. Nie wiem po co ta funkcja jest skoro wyłącza obsługę praktycznie obsługę allegro.
     
  4. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Musiałbyś podpiąć aukcje pod towar włączasz z poziomu clickshop jakiś produkt i po lewej stronie na dole masz aukcje tam musisz wpisać numer aukcji. Możliwe ze zadziałają stany. Ja już próbowałem to okiełznać na wszystkie sposoby w takiej samej sytuacji jak ty aby ściągało stany ze sklepu. Niestety stany ściągało nawet po 24h czasami wcale. Niezły miałem cyrk.

    Ps. wrzuć mi na priv nazwę tego programu którym obslugujesz Allegro. Ja ruwniez ciagle szukam optymalnego rozwiązania integralnego. Pozdro.
     
  5. Adriano

    Adriano Użytkownik

    Wiadomości:
    57
    Docenione treści:
    6
    kggsm też bardzo chętnie zapoznałbym się z apką którą ogarniasz allegro i clicka, mogę poprosić na priv ?
     
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Takie aplikacje nie istnieją. Trzeba je pisać od podstaw lub mieć program magazynowy z integracją.
     
  7. oscar2000

    oscar2000 Praktyk

    Wiadomości:
    33
    Docenione treści:
    2
    mylisz się jest aplikacja co łączy mi clickshopa + shopera + allegro różne konta z poziomu jej można wysyłać wszystkie powiadomienia email sms i statusy ze sklepów i integrować z każdymi kurierami dostępnymi na rynku nie jest darmowa podpowiem że jej koszt mies. 19 zł.
     
  8. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    No widzisz
    Widocznie jeszcze na niego nie trafiłem.
    Jedyne co mi przychodzi na mysl to easy uploader ale dla mnie bezużyteczny.
     
    Ostatnia modyfikacja: 7 Czerwiec 2017
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Odnośnie Allegro, to wskazana sytuacja polega na tym, że Allegro łączy aukcje i tym samym zamówienia po nazwie produktów (produkt w bazie sklepu musi być taki sam jak na aukcji, tzn. mieć identyczną nazwę).

    Jeśli nie ma opcji "Stwórz nowe aukcje w panelu" ustawionej na NIE, to wtedy Allegro pobiera aukcje przy imporcie... i co ważne sprawdza czy taki produkt istnieje w bazie sklepu. Jeśli go nie ma, to zamówienia nie będą wpływały, bo nie ma jak ich połączyć (tym bardziej, że opcja tworzenia produktów jest ustawiona na NIE).

    Jeśli produkty mają identyczną nazwę to je połączy.

    W takich sytuacjach sugerujemy prostą rzecz: wejść do edycji takiego produktu i w polu AUKCJE dopisać ID aukcji i będą zamówienia się poprawnie pobierały.

    Alternatywą może być zaznaczenie opcji "Stwórz (...)" na TAK, ale wtedy sklep sprawdzi czy produkt z aukcji jest w sklepie i jeśli ma inna nazwę, to utworzy go w bazie sklepu jako NOWY (uwaga! może narobić bałaganu przy dużej ilości importowanych aukcji z Allegro).
     

Poleć forum znajomym