1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Edycja elementów strony: zmiana koloru ceny produktów

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika fibera, 7 Lipiec 2015.

  1. fibera

    fibera Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam, w jaki sposób wprowadzić edycję wyglądu ceny produktu: kolor i wielkość czcionki
    1_w galerii na liście produktów (galeria wybrana jako domyślny widok),
    2_w szczegółach produktu?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Kod do wklejenia w Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS:

    Lista produktów:
    Kod:
    #box_productfull .basket .price em, {
      color: #ffff33;
      font-size: 1.1em;
      margin-bottom: 0.2em;
    }
    
    Karta produktu:
    Kod:
    .products.viewphot .product .price em{
      color: #ffff33;
      font-size: 1.1em;
      margin-bottom: 0.2em;
    }
    
     
  3. fibera

    fibera Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Super, o to chodziło! Bardzo dziękuję.
     
  4. Witam,
    nie chcę zakładać nowego, podobnego tematu więc podepnę się tutaj.

    Zależy mi, aby na 'Liście produktów' cena pod nazwą produktu wyświetlała się dokładnie w takiej postaci: cena od: xxxxxx zł. Teraz jest po prostu: xxxxxxx zł.
    Czy jest taka możliwość?
     
  5. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Wydaje mi się, że jak najbardziej można to zmienić. Musisz wykonać jednak edycję templatki o nazwie: 'tableofproducs.tpl'. Oczywiście uprzednio należy skopiować 'oryginał' skórki, bo to będzie edycja zaawansowana.

    Dalej w kodzie znajdujesz fragment:
    Kod:
    {if $product->specialOffer}
    <em class="color">{currency value=$product->defaultStock->getSpecialOfferPrice()}</em>
    <del>{currency value=$product->defaultStock->getPrice()}</del>
    {else}
    Cena od: <em>{currency value=$product->defaultStock->getPrice()}</em>
    Następnie przed tagiem, w środku którego jest 'currency value' wstawiasz "z palca" słowa "Cena od:" - jak w powyższym przykładzie. U mnie zadziałało. Analogicznie trzeba by było znaleźć "ofertę specjalną" - zdaje się, że to dwa wiersze wyżej, ale nie testowałem. Mam nadzieję, że to Ci pomoże :).

    Aha - u mnie to okolica 70 wiersza kodu.
     
    Grzesiek, Kamil oraz Mariusz lubią to.
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Potwierdzam, że edycja w taki sposób templatki da efekt jaki chcesz osiągnąć :D
     
  7. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Pytanie - czy efekt jak powyżej uda się uzyskać dla produktów TYLKO z konkretnej kategorii (a nie globalnie) ???

    Da się to zrobić przy użyciu jakiegoś "if-a" i zmiennej ???
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    powinno się dać zrobić funkcję jeżeli jeśli będziesz znał numer kategorii jednak to wg mnie jest nieoptymalne jeśli chodzi o czas w stosunku do ilości włożonej pracy, no chyba, że zrobimy dodatkowy styl główny numerowany numerem kategorii w templatce z automatu, a tylko w własnym stylu dodamy nazwy klas z numerkami.
     
  9. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Dzięki za odpowiedź. Przyznam, że myślałem zawsze, iż zmienne we wszystkich templatkach są globalne, tzn. zmienne z jednej templatki można spokojnie stosować w drugiej. Idąc tym tropem rozumowania chciałem do kodu jak powyżej dorzucić "if-a" związanego z kategoriami (templatka categories->list.tpl).
     
  10. Iwona

    Iwona Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    A ja chcę zmienić kolor czcionki ceny na liście produktów i w opisie szczegółowym. Wybieram Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS
    wklejam podane kody i nic się nie zmienia.
    Posiadam darmowy szablon AB026
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Szablon z którego korzystasz w swoim sklepie, to jeden z szablonów typu Lekki - Zielony, Czerwony itp. Podane wyżej oznaczenie musi być oznaczeniem wewnętrznym które sama nadałaś.

    Doprecyzuj proszę dokładnie co chcesz zmienić?

    Dla tych szablonów będzie wymagana zmiana zupełnie innego kodu, niż to czego dotyczy dyskusja. Zaraz coś wymyślimy.
     
  12. Iwona

    Iwona Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Tak, faktycznie to chyba szablon lekki czerwony :)
    Chcę dokonać zmiany polegającej na tym, żeby kolor ceny produktu był w innym kolorze np . czerwonym
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    A podasz link do strony?
     
  14. Iwona

    Iwona Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    www.lelushop.pl
    chodzi o to, że tak jak w Menu pozycje Nowości i Promocje są wyróżnione kolorem różowym, to żeby kwota za produkt też była w podobnym kolorze:)
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja niestety w tej chwili nie wyrobię się ze znalezieniem (może potem jak nikt nie znajdzie), ale trzeba szukać klasy price i pod nią em z ceną w edycji zaawansowanej plików tpl
     
  16. Iwona

    Iwona Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    W zaawansowanej- znalazłam:
    product/tableofproducts.tpl
    a w tym:

    <div class="price">
    <span class="price">{translate key="Price"}:</span>
    {if $product->specialOffer}
    <em class="color">{currency value=$product->defaultStock->getSpecialOfferPrice()}</em>

    czy to jest to?
    i co dalej?
     
  17. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Ja bym tutaj nie "szalał" z templatkami - tylko ograniczył się do odpowiedniej klasy CSS.

    Na "oryginalnym" szablonie "lekki czerwony" zadziała kod jak poniżej (wstawiony w polu Własny styl CSS):
    Kod:
    .price em {
    
      color: #C2437A !important;
    
    }

    Sprawdź proszę efekt. Daj znać czy działa i czy satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie. Twój szablon jest bowiem nieco 'indywidualny'.
     
    Mariusz lubi to.
  18. Iwona

    Iwona Bywalec

    Wiadomości:
    19
    Docenione treści:
    0
    Taaak! Nareszcie :) Jest super!
    Wielkie DZIĘKUJĘ!
     

Poleć forum znajomym