1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z stroną www - Wordpress

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika krzychu, 22 Maj 2017.

  1. krzychu

    krzychu Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    1
    Witam,

    mam problem ze stroną opartą na silniku Wordpressa, od kilku dni zamiast strony wyświetla się komunikat:

    "500 Internal Error The server encountered an internal error and could not complete your request."

    żadne aktualizacje nie były robione na stronie, bardzo proszę o pomoc co w takiej sytuacji zrobić???

    strona: www.pttk.brzegdolny.pl
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Czy jesteś administratorem całego serwera czy jedynie zajmujesz się tym jednym serwisem WWW? W sprawie pojawiających się błędów 500 prowadzona już była korespondencja z użytkownikiem zgłaszającym problem. Jeśli zajmujesz się tylko tym jednym serwisem WWW, sugerowałbym kontakt bezpośrednio z osobą zarządzającą całą usługą.

    Tu na forum, bez autoryzacji do całego konta nie będę mógł udzielić Ci więcej informacji.
     
  3. krzychu

    krzychu Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    1
    Niestety ja zajmuję się tylko tą konkretną stroną, niestety osoba zarządzająca twierdzi że nic nie robiła i to nie do niej :/ sugeruje postawienie strony od nowa - masakra!!!
    Czyli na pomoc wskazówki z Waszej strony nie ma co liczyć???
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności spróbowałbym włączyć logowanie błędów PHP do pliku. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wlaczyc-logowanie-bledow-php-do-pliku

    Jeśli błąd 500 jest spowodowany błędami PHP, to dzięki temu będziesz mógł poznać więcej informacji o przyczynie występowania błędu 500.
     
    krzychu lubi to.
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @krzychu to nie jest kwestia braku wskazówek, co możliwości udzielenia Ci wsparcia raz: bez autoryzacji (na forum nie autoryzujemy klientów, tym samym nie możemy wykonać pewnych operacji które wiązały by się z ingerencją w konto), dwa w sposób nie kolidujący z działaniami właściciela usługi. Stąd też moje pytanie na początku, post wyżej.

    Moja podpowiedź, abyś skontaktował się z właścicielem, gdyż wydaje mi się że temat błędu 500 nie dotyczy jedynie Twojej strony WWW co być może całej usługi. Oczywiście jeśli nie były wprowadzane żadne zmiany przed i po wystąpieniu błęu 500, daje to tylko przypuszczenie, że to nie problem Twojej strony a może innych stron serwera, które generują występowanie błędu 500. Jesteśmy cały czas w kontakcie, więc jak coś, niech administrator odezwie się do BOK.
     
    krzychu lubi to.
  6. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @krzychu Postawienie strony od nowa nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie poznasz źródła problemu z komunikatem błędu. Wskazówka od @Mariusz jest trafna - najlepiej włączyć logowanie do błędów PHP i sprawdzić, który skrypt strony powoduje niedogodności, a następnie to naprawić. Co z tego, że postawisz stronę od nowa jak za 2-3 miesiące błąd powróci?

    Jeżeli to Wordpress, to powodów może być wiele - mogła nawalić w tym przypadku nawet jedna wtyczka lub jedna linijka kodu w szablonie. Pamiętać należy o jednym - Wordpress to tylko (i aż) aplikacja CMS, która podobnie jak inne aplikacje może działać błędnie na dowolnym serwerze. Wystarczy zła konfiguracja, źle napisana wtyczka, aktualizacja skryptów i całość przestaje działać.
     
    krzychu lubi to.
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak jak wyżej napisano, ciężko zdiagnozować problem bez kilku czynności sprawdzających. Wystarczy drobna zmiana ustawień wordpressa i można sobie zaszkodzić. Polecam:
    wyłączyć wszystkie wtyczki i włączać je po kolei, włączyć/wyłączyć kompresję, zmienić wersję php na najnowszą.
     
    krzychu lubi to.
  8. krzychu

    krzychu Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    1
    No i problem udało się rozwiązać bez pomocy właściciela usługi! Problemem była jedna wtyczka tylko nie wiem z kąt się wzięła i kto ją zainstalował, wystarczyło wyłączyć wszystkie wtyczki i sprawdzić czy strona zadziała no i się udało :).
    Dobrze, że nie dałem się namówić na stawianie strony od nowa! Jeszcze raz wielkie dzięki!
     
    Mariusz lubi to.
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Niewykluczone że sam wordpress zaktualizował się a jedna z wtyczek nie i nie działała jak trzeba. @TheL dzięki za słuszną uwagę i rozwiązanie.
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Czasami szablony instalują dodatkowe wtyczki. Czasami wtyczka w jednej wersji działa poprawnie w kolejnej już nie.
    Home nie odpowiada za działanie samego Wordpressa, to my musimy tego pilnować :)
     

Poleć forum znajomym