1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Szybkość działania Click Shopa - sugestie od Google

Dyskusja w 'Poradniki, gotowe rozwiązania' rozpoczęta przez użytkownika Dominik, 6 Sierpień 2015.

  1. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    nie ma idealnych stron, ja mam w teście gugla 92/100
    na podstawie firebuga, można określić co tam skopałeś na stronie

    największa wada twojej strony, za dużo requestów, bo 86 u mnie 21
    onload u ciebie 9.5s, pełna wersja 13s, u mnie 3.5s

    co mi dało lepsze wyniki?
    - używanie cloudflare i jego cache
    - minimalizowanie dodatkowych wywołań: wiele js, css, ikonek (hint. <map>)
    - używanie kompresji stratnej jpg, bezstratnej do ikonek z optymalizacją palety barw
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zwróć uwagę, że w przypadku omawianej strony, jest to sklep, oparty na silniku korzystającym z bazy danych. To znacząco zmienia spojrzenie na wyniki testu oraz na ich ocenę.
     
  3. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Nie było moim celem ocenianie nieudolności twórcy silnika. Tylko już gotowej strony, którą podał wątkotwórca.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Chwila, gdzie Ty masz takie czasy ?
    Kompresja stratna jpg jest okej ale nie zawsze, jak chcesz pokazać klientowi produkt to nie pokażesz go spikselowanego tylko w dobrej jakości, mnie akkurat tu nie dziwią grafiki nawet po 400KB w przypadku produktów w png. Można dążyć do minimalizacji wszystkiego i owszem da się to zrobić tak, że sklep będzie szybszy niż bardzo proste strony jednak sklep to sklep, jest dla ludzi, a nie tylko dla google i własnej satysfakcji, że szybko się wczytuje. Silnik sklepu w home jest akurat bardzo dobry w porównaniu do innych produktów na rynku, a mam spore porównanie. Wszystko zależy od nas co i jak na tym silniku będzie działało i co dawało klientom.
     
  5. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22

    Puszczanie pingów, czy badanie trasy tracertem nic nie da :) Test jest przeprowadzany między domeną klienta, a serwerem docelowym (wybranym z listy testu np. w pradze :) ), a nie między domeną klienta, a webpagetest :]

    Kolejna sprawa, to ping nie jest żadnym czasem odpowiedzi serwera, a czasem mierzonym od wysłania pakietu za pomocą protokołu ICMP, do jego powrotu. Może i dla was jest to to samo, dla mnie nie jest. Czas odpowiedzi serwera sugerowany przez Google, to czas mierzony od przyjęcia zapytania do jego odpowiedzi, a to dwie całkiem różne rzeczy hehe. Jeżeli serwer przyjął zapytanie, a odpowiedział np. po 2 sekundach dopiero na to zapytanie, to coś z tym serwerem jest nie tak, bo np. Load mu skoczył dość wysoko. To tylko przykład.

    Macie bardzo słabe połączenia z zagranicą, bo dla przykładu ładowanie jednej ze stron w Polsce (około 3,5mb) trwa 6s, Repeat View czyli ponowne załadowanie (strona cachowana) doładowanie 12KB danych - 0,9s. W rosji jest to już 19s. a Repeat View 9s. Z USA California łącze symetryczne światłowodowe - 10s i Repeat View 4s. to Normalnie masakra jakaś.

    Najbardziej badziewne małe hostingi w Polsce mają już lepsze połączenia. Inny przykład to ping. tracert pokazuje mi około 30ms, ale już na waszych routerach ping skacze do 56ms-60ms, czyli 2krotnie prawie. To połączenie za pośrednictwem TPSA z lubelskiego do was.

    Posiadamy konto z serwerem w tej najwyższej opcji, więc strach pomyśleć co przezywają wasi klienci nie biznesowi :]
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Wrzesień 2015
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    gielo gdzie Ty takie wyniki osiągnąłeś? sprawdziłem na fizycznych łączach symetrycznych w kilku krajach i nigdzie się tak nie wlekło :D Sprawdzałeś tracertem jak idziesz z tych serwerów masz tak wielkie wyniki? :D Takie testy które robisz są tylko i wyłącznie po to aby ludzie się denerwowali :) Chcesz połączenia klient - serwer, a jak je sobie wyobrażasz?, że wszystko jest ze sobą bezpośrednio spięte?
     
  7. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Działanie serwera wspomagaj rozwiązaniem typu: cloudflare
     
  8. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Już był w ogródku, już witał się z gąską...

    Założyłem konto, pozostało mi tulko podmienienie adresów dns i... zacząłem szukać. A to informacja, że przez 1,5 doby wyświetla się reklama home zamiast właściwej strony (http://www.webhostingtalk.pl/topic/36689-dnsy-w-homepl-przy-zmianie-dnsow-ich-reklama/), a to informacja, że po zmianie dnsów nie działa poczta (http://www.webhostingtalk.pl/topic/...-dont-relay-mail-in-reply-to-rcpt-to-command/).
     
  9. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    nie ma opcji przerwy w dzialaniu strony:
    dla jednych odwołania do strony idą po starych dnsach,
    dla tych co już wiedzą o nowych dnsach idą po nowych,

    chyba że ty coś zamotałeś, w strefie dns hostingu nic nie wolno zmieniać
    wyłącznie zmieniasz dnsy dla domeny w panelu domen
     
    Last edited by a moderator: 13 Wrzesień 2015
  10. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Ok, a co w takim razie zrobić z faktem, że cloudflare chce ode mnie zmiany dns i dns3 a dns2 każe wykasować, a home.pl się nie zgadza (wymaga wypełnienia pola dns2)
    ftp://furkidz.eu/7.png
    ftp://furkidz.eu/8.png
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Wrzesień 2015
  11. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    może musisz wypelnic pola po kolei a ostatnie puste
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Warunkiem poprawnego przekierowania domeny na zew. serwery DNS, jest podanie przynajmniej 2 nazw serwerów (2 wartości rekordu). Nie musisz sugerować się nazwami samych rekordów po stronie operatora docelowego, nasze serwery nazywają się dns.home.pl i dns2.home.pl i dns3.home.pl. Ważne jest jednak aby były to dwa kolejne pola, a nie tak wpisałeś, 1 i 3.

    @zlotowinfo polecasz jakieś rozwiązanie, z tego co piszesz jesteś obeznany z tematem, w związku z tym umieść pełną instrukcję postępowania z dalszą konfiguracją jak możesz.
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zmiana DNS oznacza "zmianę operatora serwera" co w praktyce propaguje się do 30h (serwery DNS zlokalizowane są globalne i odświeżają się zwykle po kolei). W praktyce osoba, która będzie chciała odwiedzić Twoją stronę, zostanie skierowana przez jeden z serwerów DNS. Jeśli trafi na taki, który odświeżył informację o zmianie rekordu NS, zostanie połączony z nowym serwerem. Jeśli nie, zostanie skierowany na stary serwer. Analogicznie z obsługą poczty. Dlatego zawsze polecamy na czas propagacji (30h) tworzyć np. konta pocztowe także na nowym serwerze, aby nie utracić poczty przychodzącej.

    Jeśli chodzi o dalszą konfigurację z wykorzystaniem tego rozwiązania, po zmianie DNS na inne, wparcie techniczne dostarcza Ci operator serwerów.

    W tym przypadku, wbrew opinii którą szczerzy zlotowinfo, operator domeny nie ma tu znaczenia. Propagacja jest zawsze taka sama. Nawet, osiągnięcie pełnej funkcjonalności z użyciem Cloudflare, wymaga od Ciebie podjęcia pewnych kroków jak przede wszystkim skierowanie domeny na ich serwery.
     
  14. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    Last edited by a moderator: 14 Wrzesień 2015
  15. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Zmiana serwerów DNS = do 30 godzin propagacji i z tym nie wygrasz. Nie ważne gdzie delegujesz, musisz liczyć się z przerwą.

    Tylko pełna delegacja na serwery DNS home.pl pozwala korzystać z poczty.
     
  16. blokada-konta1

    blokada-konta1 Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    1
    ileż trzeba mówić że nie ma żadnej przerwy
    1. dnsy operatora domeny mówią twojej przeglądarce strona jest na tym a na tym hostingu i tam czeka strefa dns
    2. dnsy cloudflare mówią twojej przeglądarce strona jest na tym a na tym hostingu i tam czeka strefa dns

    więc przeniesienie strony na cloudlfare nic kompletnie nie zmienia i nie powoduje żadnej przerwy w działaniu strony
    przetestowałem to na wielu domenach i hostingach z directadmin
     
  17. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli w czasie propagacji, Cloudflare automatycznie i prawidło wskazuje gdzie znajduje się serwer docelowy z którego będą pobierane dane, to tak, przerwy nie będzie. Z chwilą przekierowania przez nieodświeżony DNS, user zostanie połączony ze starą lokalizacją, jeśli trafi na odświeżony DNS, zostanie skierowany na nową lokalizację. Jeśli cloudflare w tym przypadku i tak przekieruje domene z powrotem na DNS home.pl i ten sam hosting, user odwiedzając stronę nie powinien odczuć żadnej różnicy.
     
  18. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Czekam na odpowiedź z cloudflare, czy mogę podmienić dns2 z dns3 - wolałbym tego nie robić w ciemno - gdyby jednak to nie działało, mógłbym stracić łącznie parę tysięcy odwiedzin i złotych...

    Podmieniłem serwery po kolei - na dns1 i dns2
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Wrzesień 2015
  19. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Nie mam zamiaru wywoływać zbędnego offtopa, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z istnienia DNSów dostawców internetu, które też się muszą odświeżyć, a są pierwszym węzłem do którego trafia zapytanie o adres strony. Niestety nie odświeżają się one w czasie rzeczywistym.
     
  20. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    No i efekty:
    http://www.webpagetest.org/result/150914_RE_HSN/

    Poprawione wszystkie wyniki, a ten, na którym mi najbardziej zależało, czyli document complete (czyli dla użytkownika praktycznie załadowana strona) szybciej 5x...
    Fully Loaded szybciej o 30%.

    Co ważne, w całej Europie wyniki podobne.

    No, dobra, po godzinie od przełączenia mam komunikat, że "Strona jest w przygotowaniu"
     
    Ostatnia modyfikacja: 14 Wrzesień 2015

Poleć forum znajomym