1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE dwie kolumny w kontaktach

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika majsteronline, 3 Lipiec 2017.

  1. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    Cześć,

    w zakładce kontakt chciałaby stworzyć dwie kolumny z kontaktami. Jeśli robię to poprzez tabelę, to w wersji RWD wygląda to masakrycznie.

    Jak mogę zrobić dwie kolumny z kontaktami, ale żeby na wszystkich urządzeniach wyglądało to super?
     
  2. Brzoza

    Brzoza Zaglądacz Beta-tester

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    5
    Możesz spróbować ustawić tabele na sztywno, podając parametr width oraz height w edycji kodu tabel, natomiast to też może nie wyglądać super. Szablon RWD powinien dopasować Ci elementy strony do ekranu, jeśli jakieś elementy na stronie mają ustawione parametry rozmiaru na sztywno, strona się dopasuje, ale ten element już nie. Masz jakieś zrzuty ekranu?
     
  3. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    @Brzoza niestety nie mam zrzutów, a teraz ustawiłam tak, że wszystko jest w jednej kolumnie. W wersji RWD wygląda jak dla mnie super. Niestety zbyt rozciągle na kompie.

    Jestem zbyt słaba w tych ustawieniach. Mógłbyś podpowiedzieć gdzie zmienić te wartości?
     
  4. Brzoza

    Brzoza Zaglądacz Beta-tester

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    5
    @majsteronline podaj proszę link do Twojego sklepu, ustawienia szerokości tabeli można ustawiać procentowo co będzie skutkować rozciągnięciem tabeli przy skalowaniu witryny do ekranu urządzenia na którym jest wyświetlana. W sklepie można to zrobić w taki sposób:
    Tworząc tabelę w edytorze

    [​IMG]

    Można przejść do edycji kodu

    [​IMG]

    Następnie w kodzie dopisujemy do wartości <td> jego szerokość np. <td width = 30%>

    [​IMG]

    Można też użyć opcji "Właściwości tabeli" jest tam edytor graficzny, wartości procentowe także działają pomimo tego że edytor nie wyświetla znaku "%".

    [​IMG]

    Tutaj niestety trzeba pokombinować z tymi wartościami i użyć metody prób i błędów.
     
    Mariusz lubi to.
  5. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    @Brzoza mój sklep to po prostu www.majsteronline.pl
    Trzecia opcja jest dla mnie najłatwiejsza, przynajmniej taką się wydaje.

    To co zaznaczyłam na czerwono - to mam wpisać takie wartości jak u Ciebie? tylko bawić się z procentami?

    U mnie występuje tylko wartość: height: 58px;
     

    Załączone pliki:

    • tabela.png
      tabela.png
      Rozmiar pliku:
      473,2 KB
      Wyświetleń:
      431
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jakie znowu tabele :D w życiu :D chyba że pozbywacie się responsywności :D
    choćby takie coś i już po problemie:
    Kod:
    .kostka {
    float:left;
    width:48%;
      min-width:400px;
    }
    
    a w podstronie robimy:
    Kod:
    <div class="kostka">jakiś tekst</div>
    <div class="kostka">jakiś tekst prawo</div>
    
    kon1.png

    i na mniejszym ekranie:
    kon2.png
     
  7. majsteronline

    majsteronline Kandydat

    Wiadomości:
    103
    Docenione treści:
    3
    @TheL dzięki. Proszę o podpowiedź, gdzie dokładnie to wstawić te kody?

    i na podstronie ten <jakiś tekst> to wpisuję co chciałabym, aby w kolumnie wystąpiło?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @majsteronline pierwszy kod wklejasz do Własny styl CSS, natomiast drugi kod wklejasz podczas edycji podstrony kontaktowej. Podczas edycji treści tej podstrony możesz wyłączyć edytor wizualny i wtedy zostanie wyświetlony cały kod podstrony, do którego będziesz mogła wkleić kod zaproponowany przez @TheL.

    Na podstronie w miejscu "jakiś tekst" należy wpisać swój własny tekst, który ma być wyświetlany w tym właśnie miejscu.
     

Poleć forum znajomym