1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Za długi czas odpowiedzi serwera

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 29 Maj 2017.

  1. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Witam
    Od ponad 2 tygodni w każdym tescie wykazuje za długi czas odpowiedzi serwera ponad 0,5 sekundy
    Jak go skrócić ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tomek, na sam czas odpowiedzi większego wpływu nie masz, skup się na innych elementach insightsa
     
    Tomek333 lubi to.
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Sugestie Insighta są bardzo restrykcyjne, gdyż podążają za trendami Googla, a ten preferuje strony statyczne (aby sie o tym przekonać wystarczy poczytać o zaleceniach SEO). W przypadku sklepów sugerowanie się "czasem odpowiedzi serwera" jest bardzo nie na rękę dla samego sklepu. Lepiej zmierzyć faktyczne procesy zachodzące na stronie na https://tools.pingdom.com - dostaniesz pełny spis plików oraz skryptów, oraz odpowiedzi serwera + DNS + SSL i zobaczysz, co rzeczywiście zajmuje najwięcej czasu przeglądarce.

    To na co warto zwrócić uwagę to:
    - ile % całej zawartości ładowanej do przeglądarki to skrypty JS
    - czy skrypty te pochodzą z samego sklepu czy są ładowane z zewnątrz (np. pluginy FB, Google Maps, galerie z Instagrama
    - czy jest jakakolwiek możliwość optymalizacji grafik
    - ile % zapytań to requesty do zewnętrznych serwerów

    Szukanie "wąskiego gardła" w sytuacji gdy chcemy obniżyć czas odpowiedzi serwera z 0.5 do 0.3 sekundy to zmarnowany czas. Moim zdaniem dopiero wynik powyżej 1-2 sekund mógłby mnie zmotywować do działania w tym zakresie. Jeżeli twój sklep odpowiada w pół sekundy to jest to dobry wynik i powinieneś w Pingdomie dostać "Grade" na poziomie B/C (A jest tylko dla stron statycznych:)).
     
    Tomek333 lubi to.
  5. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    W takim razie mam problem, :)

    upload_2017-6-21_15-25-41.png


    Wie ktos jak te błędy naprawić ?
    upload_2017-6-21_15-24-48.png




    upload_2017-6-21_15-23-59.png

    upload_2017-6-21_15-22-58.png
     
  6. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Nie masz problemu, gdyż opóźnienia powodują skrypty zewnętrzne. To efekt korzystania z dobrodziejstw Googla, w tym mapek - tego typu skrypty nie mają ustawionych parametrów cache, gdyż są dynamiczne. Ogólny performance grade masz na poziomie B, a to po prostu dobry wynik jak na sklep internetowy. Odpal sobie dowolny, popularny sklep typu emag i zobacz jak - mimo serwerów dedykowanych - prezentuje się u nich proces ładowania strony, w tym czas i liczba skryptów.

    Swoją drogą, po co Ci mapka google na stronie głównej?
     
  7. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Znasz narzędzie które pokaże mi ile i jakie skrypty mam na stronie ?
    Dlaczego na głównej, bo w sekcji kontakt nie dało się dodać a potem przyszedł pomysł że może taka mapa pomoże w lepszych pozycjach w wynikach. :)

    Thel podał mi rozwiązanie na usunięcie paska górnego ale nie wiem gdzie to zmienić może pomożesz ?
    https://forum.home.pl/threads/zmiany-w-gornym-pasku.2099/
     
    Ostatnia modyfikacja: 21 Czerwiec 2017
  8. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Tomek333 Najlepszym narzędziem w mojej opinii jest moduł Firebug do Firefoxa - dzięki niemu możesz na bieżąco sprawdzać np. zewnętrzne połączenia jakie wykonuje Twoja strona z innym serwerem i nanosić "tymczasowe" zmiany w kodzie strony (bez efektu końcowego na serwerze ze stroną, będzie to tylko zmiana w obrębie zapisanej treści w przeglądarce).
    Mapka na stronie głównej to dla mnie mocno kontrowersyjna sprawa z kilku powodów:)
    1. Jej wpływ na pozycjonowanie jest zapewne znikome (gdyby było inaczej - każdy sklep miałby taki element na głównej:))
    2. Wydłuża ona ładowanie witryny głównej, co za tym idzie - psujesz klientowi pierwsze wrażenie :)
    3. SEO wciąż jednak stawia na treści statyczne, które są stałe w czasie i tutaj poszedłbym raczej w dodanie elementów związanych z tekstem. Mogą to być np. wpisy z bloga sklepowego. Mapa Google to dla mnie abstrakcja na stronie głównej :) Biorąc pod uwage dostosowanie strony do urządzeń mobilnych wyrzuciłbym całkowicie mapę - nie dość że sklep przyśpieszy to jeszcze lepiej będzie wyglądać na smartfonie.
    4. Ogólnie rzecz biorąc widzę, że dążysz do totalnej doskonałości w działaniu sklepu pod SEO :) dlatego mogę Ci jedynie zalecić zastosowanie metody: NEVER SACRIFICE USER FOR SEO.

    Najlepsze SEO to takie, przy którym użytkownik czuje się na Twojej stronie wygodnie, nie jest przytłoczony dziwnymi elementami, wszystko jest dla niego czytelne i logiczne (czyt. pojawienie się mapki dojazdu do firmy na stronie głównej nie jest dla wszystkich logiczne gdy robią zakupy). Dlatego też powinieneś zadbać o to, aby pierwsza strona była maksymalnie sprzedażowa i czytelna ;)

    Odnośnie rady, którą podał @TheL to zakładam, że chodziło mu o modyfikację CSS więc kod musisz wkleić w menu "Własny CSS".
     
  9. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Adam
    Przetestuje firebuga
    Mapa do wizytówki z Moja Firma wydawało mi się że pomoże w seo ale w lokalnych wynikach tylko, wyobrażałem sobie że robot może zczytywać tą informacje a następnie przy wyszukiwaniu lokalnym moją stronę podsuwać szukającemu :)
    Ale poszedłem za twoją radą i skasowałem tą mapę, zmieniłem też wpis z html na tekstowy .

    Mam pytanie jak zwężyć to okno z tekstem ?
    Po usunięciu paska jak dodać linki rejestracja i zaloguj na pasek menu kategorii lub tło nagłówka?
    Czy da się wydłużyć/ustawić gdzies w kodzie dłuższy czas ?
    upload_2017-6-22_14-40-51.png


    Oraz jak z tym sobie poradzić ? :)

    upload_2017-6-22_14-42-3.png
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Czerwiec 2017
  10. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Tomek333 Nie poradzisz sobie z tym, gdyż są to zewnętrzne elementy - Google sam musiałby ustawić dla nich "keszowanie" a tego nie zrobi (i Ty też nie). Dlaczego? Dlatego, że to JS'y, które badają ruch na Twojej stronie i aby analityka działała - musi być dynamiczna :) Zignoruj najlepiej te 2 wskazówki, bo nic z nimi nie zrobisz. Zobacz, jak bardzo takimi szczegółami przejmuje się Onet.pl:
    [​IMG]
     
  11. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    To ten drugi zrzut też od Google, myslałem że to od Clickshopa .
    Nie pozostaje nic innego jak pominąć to :)

    Na te pytania znasz może odpowiedź ? :)
    Mam pytanie jak zwężyć to okno z tekstem ?
    Po usunięciu paska login-bar jak dodać linki rejestracja i zaloguj na pasek menu kategorii lub tło nagłówka?
     
  12. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @TheL powinien wiedzieć ;)
     
  13. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Ale czy ty wiesz ? :D
     
  14. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Niestety nie ;)
     
  15. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Adam To proszę wskaż mi osobę z home która mi w tym pomoże ale dzis nie za pare dni ? :) :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Czerwiec 2017
  16. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Adam A może znasz rozwiązanie na ten problem ? :)

    upload_2017-6-22_16-34-13.png
     
    Ostatnia modyfikacja: 22 Czerwiec 2017
  17. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Niestety, nie mam takiej możliwości. Podejrzewam że @Grzesiek oraz @Mariusz także mogą nie wiedzieć :) Pamiętaj, że edycja wizualna CSS nie jest objęta wsparciem technicznym - do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza w zakresie tworzenia stron WWW.

    Odnośnie błędu z delegacją - gdzie weryfikowałeś serwery DNS?
     
  18. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Adam domene mam na nazwa i tam wpisywałem te dnsy podane na stronie informacyjnej home
    Nie mogę znaleźć opcji gdzie się zmieniało ilosć pokazywanych produktów na stronie, pamiętam wybierało się ilema być w jednej lini 1, 2 czy 3 produkty ?

    Ok ty nie masz Grzesiek i Mariusz, do kogo mam się zwrócić ? :)
     
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przygotowanie opisu rozwiązań dla wskazanych przez Ciebie pozycji mogłoby wyglądać jak praca magisterska jak nie doktorska... według mnie odpowiedź Adama odnośnie tego tematu wyczerpuje ten temat.

    W przypadku skórki klasycznej możesz te opcje zmienić w: Konfiguracja -> Wygląd -> Galeria -> Edycja szaty klasycznej i następnie zależy od miejsca -> Strona główna lub strona/lista kategorii.

    Natomiast w przypadku skórki RWD nie ma takiej możliwości zmiany.

    W tym przypadku sugeruję spróbować wpisać poprawny adres, czyli: dns2.home.pl. Adres serwera DNS podany na zrzucie ekranu jest błędny.
     
    Tomek333 lubi to.
  20. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Problem z dns rozwiązany
    Przykład ze stroną onet nie trafiony, czy autor widział wielkosć strony która jest 1700% cieższa a mimo to się wczytuje dwa razy szybciej jak sklepy od home. Chciałbym przy takiej wadze jak Onet mieć taki czas wczytywania :)
     

Poleć forum znajomym