1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE > Ustawienia i Zmiany w wyglądzie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 4 Lipiec 2017.

  1. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    1. Gdzie w ustawieniach zmienić szerokość dodawanego okna z tekstem/html na stronie głównej ?
    2. Gdzie w ustawieniach zmienić szerokość dodawanego banera na stronie głównej ?
    3. Jak przenieść sekcje z paska u dołu strony "Zakupy" "Moje Konto" "Pomoc" do menu głównego u góry, tak aby wyświetlało pozostałe opcje po najechaniu myszką ?
    4. Gdzie w ustawieniach zlikwidować wyświetlanie linków na pasku u dołu strony ?
    5. Czy można pod paskiem menu u góry dodać zdjęcia kierujące do kategorii czy innych sekcji ? (taki zamiennik menu)
     
  2. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Czy ktos może na te pytania odpowiedzieć ?
    @Mariusz chociaż pierwsze dwa, jestes online?
     
    Ostatnia modyfikacja: 5 Lipiec 2017
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Tomek333 z uwagi na ilość poruszonych spraw, najszybciej będę mógł odpowiedzieć jutro z rana (numer sprawy: QA-42385). Proszę o cierpliwość.
     
    Tomek333 lubi to.
  4. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Ok poczekam
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Edycja szaty graficznej, pierwszy to moduł na stronie głównej dodany jest z tekstem, a drugi to slider/suwak.

    Konfiguracja -> Wygląd -> Aktywny styl graficzny -> Edycja zaawansowana, edycja plików, m.in. _slider.less

    Zawartość -> Nagłówek i stopka -> Nagłówek

    Samo rozwijanie można zastosować standardowo jedynie dla MENU

    Zawartość -> Nagłówek i stopka -> Nagłówek i tam jest widoczna opcja dodawania nowych linków. Proszę dodać link z całą kategorią produktową sklepu albo poszczególnymi kategoriami/podkategoriami.

    Pozostałe pozycje we własnym zakresie poprzez edycję szaty lub korzystając z usług współpracujących z nami firm, np. Gabiec
    Zawartość -> Nagłówek i stopka -> stopka
    i
    Konfiguracja -> Wygląd -> Aktywny styl graficzny -> Stopka
    Tak, poprzez dodanie modułu z banerami i pozniejsze ich podlinkowanie, tak wykonane są nasze szaty płatne, które można u nas zakupić.

    Konfiguracja -> Wygląd -> Aktywny styl graficzny -> Moduły -> Strona głowna - Nowy moduł
     
  6. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Mariusz

    Pytanie 1 - w module nie ma opcji ustawiania szerokosci dodanego okna z tekstem lub html
    Pytanie 2 - w module niema tej opcji a we wspomnianym pliku zmiana wartosci zaznaczonych strzałką nie zmienia szerokosci
    Czy zbyt duża szerkosć zdjęcia może to uniemożliwiać dlatego efektu nie widze ?
    upload_2017-7-7_14-11-3.png

    3. Chciałbym dodać 3 kategorie z dołu do menu "Zakupy" "Pomoc" "Moje Konto" jak to zrobić ?
    Ewentualnie jak dodać do menu jedną kategorie np. strony informacyjne (już nawet bez tego rozwijania niech będzie) ale tak aby po kliknięciu wyswietlało podstronę z tymi linkami typu częste pytania, jak kupować, formy płatnosci i reszta.

    upload_2017-7-7_14-18-37.png

    4. No jesli nie zrobie 3 punktu to nie ma sensu kasować tych linków.
    5.Tego nie mogę zrobić jesli nie zostanie rozwiązany punkt 1 bo inaczej będzie baner pod banerem a ja chce 3 banery w formie kwadratów w jednej lini. Czy po ustwanieniu takich banerów i po najechaniu myszką można dodać jakies rozwijane menu z podkategoriami ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 7 Lipiec 2017
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Ponowiłem zapytanie do naszego zespołu (numer sprawy: QA-42385). Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania.
     
  8. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Mariusz znów mam czekać, fachowcy z home.pl potrzebują kolejnych paru dni
    aby mi powiedzieć jak rozszerzyć czy pomniejszyć okno bannera ?
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Tomek333

    Ad 1, 2 oraz 5 > to pytania do grafików oraz webmasterów. Mogę zasugerować kontakt z firmami, z którymi współpracujemy, czyli: Flexcommerce (@flex) lub Gabiec (@gabiec.pl). Opisywane przez Ciebie zmiany wymagają analizy plików szablonu. Przykro nam bardzo, ale oczekujesz zbyt zaawansowanej pomocy przy grafice, przy której wsparcia nie świadczymy.

    Ad 3,4 > Możesz to zrobić w opcji menu: Zawartość -> Nagłówek i stopka -> Stopka -> Dodaj grupę linków
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jeśłi chodzi o szerokość samego wstawianego modułu, to przy dodawaniu modułu możesz podać jego id, dzięki temu we własnym stylu możesz użyć:
    Kod:
    #podanyid {
    width:100px;
    }
    
    jeśli nie zadziała to dodaj wymiar jako np:
    Kod:
    width:200px !important;
    
     
    Mariusz lubi to.
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    na upartego można i slider przyciąć do wymaganej wysokości :)
    Kod:
    .box-slider {
      height:50px !important;
    }
    
    ale slider to jest kwestia obrazka, on się ustawi wielkościowo do największego jaki został dodany.
     
    Mariusz lubi to.
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    kontrolery dla slidera możesz całkiem wyłączyć, ale nic Ci to nie da
    Kod:
    .box-slider .pageslider .ps-arrow-left.ps-arrow-left, .box-slider .pageslider .ps-arrow-right.ps-arrow-left {
      display:none;
    }
    .box-slider .pageslider .ps-arrow-left.ps-arrow-right, .box-slider .pageslider .ps-arrow-right.ps-arrow-right {
      display:none;
    }
    .box-slider .slider-nav {
      display:none;
    }
    
     
    Mariusz lubi to.
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Każdy element menu górnego czy dolnego ma swój id i dzięki zastosowaniu ::after lub ::before możemy wpływać na to jak się dany element zachowa.

    np dodając:
    Kod:
    #footlink16:before {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #footlink17:before {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #footlink18:before {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #footlink19:before {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    do stopki dodasz obrazki:
    stopka.png
     
    Mariusz lubi to.
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jak dodamy:
    Kod:
    .menu .innermenu .menu-list {
        height: auto;
    }
    #headlink6:after {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #headlink1:after {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #headlink8:after {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    #headlink9:after {
     content:url('obrazek.jpg')
    }
    
    to możemy nawet mieć tak wielkie obrazki :D
    wszystko kwestia zabawy :D
    gora.png
     
    Mariusz lubi to.
  15. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL Przede wszystkim dzięki za pomoc i starania, jestes swiatełkiem w tunelu na tym forum.
    Jednak niestety w moim przypadku podane kody niżej nie działają jak je wstawiam w HTML ID, w module slider nie ma w ogóle tej opcji ID

    slider - wysokosć można ustawić w ustawieniach ale rozumiem cie że jak ustawie małe obrazki to on się dopasuje na szerokosć sam? - spróbuje dam znać

    menu - owszem jest ta opcja tu Zawartość -> Nagłówek i stopka -> Stopka
    Jednak interesujących mnie kategorii Zakupy Pomoc Moje Konto nie da się przeniesć i nie można ich spiąć w jedną kategorie i rozwijane menu z resztą
    Jedyne na co wpadłem to przypisanie jednego z dostępnych a następnie umieszczenie na tej podstronie informacji z wszystkich podstron menu lub linki do tych podstron , kasując widocznosć na dole.

    Czy można dodać jakiegos ahref do Zakupy Pomoc Moje Konto tak aby to było klikalne i przenosiło na wybraną podstronę ?

    Bardzo mi się podoba ta opcja z obrazkami, czy można ją zastosować u góry strony zamiast menu w belce ?

    Panie @Mariuszu jesli pytania o szerokosć slidera czy obrazka to zaawansowane pytania i zmiany do których potrzeba wynajmować firmę zewnętrzną, to naprawde nie mam więcej pytan i żałuje że w ogóle panu je zadawałem . Dobrze że macie Thela, powinniscie go po stopach całować :)
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Po pierwsze to ja nie pracuję w home :) jedyne co mam z nimi wspólnego to wykupione usługi u nich :D

    Tak, slider dostosuje się do najmniejszego obrazka.

    Przy sliderze nie ma potrzeby używania id ponieważ za slider odpowiada klasa .box-slider

    Można w tplach dodać linki do menu jakie chcesz :D

    Obrazki można zastosować gdzie się chce, ja podałem tylko przykład :)
     
    Tomek333 lubi to.
  17. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Dzięki @TheL za odpowiedzi - proszę odblokuj pw lub wyslij mi jakis kontakt
    Powinni cie zatrudnić moim prywatnym zdaniem, bo robisz tu najlepszą robotę
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Można do mnie napisać pw :D
     

Poleć forum znajomym