1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Strona z opiniami o produktach

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika zhekaxxs, 22 Czerwiec 2017.

  1. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
    Witam.

    Bardzo potrzebuję mieć osobną stronę gdzie będą wyświetlane wszystkie opinii o produktach sortowane za datą. Może być w formacie jak lista katalogu, tylko zamiast opisu produktu po prawej stronie od zdjęcia rozmieścić opinię.
    Czy jest taka możliwość? Czy możecie podać kawałek kodu dla takiej strony? :)

    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
     
  2. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Ja bym potrzebował adres url bezposrednio do zakładki opinie, jest to możliwe ? Przez jego brak nie można dodać tych danych strukturalnych ? Ewentualnie można zrobić tak aby opinie były w tej samej zakładce co opis ?
     
  3. zhekaxxs

    zhekaxxs Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    2
    Jeszcze nie stworzyłem tej strony, dla tego że nie ma takiej opcji w click shop, myślałem że dodam do menu stronę tekstową, w niej dodam kod do generacji listy opinij produktów. Czy może jest jakaś inna opcja? )
     
  4. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Niestety nie znam i też chętnie poczekam na odpowiedź home :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-1170 zgłosiłem pomysł jako sugestię, bo faktycznie nie ma takiego rozwiązania. Sugerowałbym jednak sprawdzić opinie użytkowników czy agencji, czy takie rozwiązania faktycznie się sprawdzają na sklepach internetowych.

    Dlaczego o tym piszę? Jeśli przyjrzymy się tzw. UX (User experience, UX (ang. doświadczenie użytkownika) – całość wrażeń, jakich doświadcza użytkownik podczas korzystania z produktu interaktywnego.) to może okazać się, że klient sklepu internetowego co robi? Szuka produktu. Znajduje produkt, jego opis, cenę, chce kupić produkt lub poznać sklep. Nie zna produktu więc poznaje opinie o nim. Wydaje się że tworząc mapę UX, najprościej będzie dodawać opinie przy produkcie a więc: Szukanie --> produkt --> opinie --> zakup

    Tworzenie osobnej witryny z opiniami wydaje się mało użyteczne, a nawet jeśli miało by to wyglądać solidnie, to trzeba by stworzyć filtr, w którym albo poznamy opinię dla produktów danej kategorii, albo samego, konkretnego produktu czyli... patrz wyżej: Szukaj --> produkt --> opinie --> zakup.

    @Tomek333 to samo dotyczy modyfikacji jakie chciałeś Ty wdrożyć w ostatnim czasie. To czego oczekuje Google, to jedno, a to czego oczekują użytkownicy to drugie. Jeśli jednak klient trafi na stronę, naszym zadaniem jest dać mu jak najszybszy dostęp do produktu, opcji jego zakupu i opłacenia. I takie założenie realizuje m.in. bazowy szablon, który poddajemy dalszym modyfikacjom. Proces wyboru i zakupu powinien być prosty.

    Wpiszcie w Google: UX sklepy internetowe i sprawdźcie sami. Czasami nie potrzeba wielu zmian, aby spełnić oczekiwania klienta.

    Nie mniej, jak napisałem na początku, sugestia zgłoszona.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W ramach zgłoszenia o numerze: FEEDBACK-1170 otrzymałem informacje, że wskazana sugestia została odrzucona. Nie będziemy wprowadzać opisywanych tutaj zmian.
     
  7. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    A nie możecie zrobić tak jak w shoperze opinie pod opisem zamiast dodatkowej zakładki ?
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale chwila, to możesz sobie zrobić sam wyłącz tylko widok zakładek i masz opinie pod produktem. Na upartego z zakładek możesz wyciągnąć to w tplu, ale to nieco poważniejsza sprawa.
     
    Tomek333 lubi to.
  9. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL I to jest jakies rozwiązanie, mogłes od razu napisać gdzie to zmienić :)
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wygląd>>Aktywny styl graficzny>>Szczegóły produktu>>Widok z zakładkami ma być na nie :D
     
    Tomek333 lubi to.

Poleć forum znajomym