1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Boty w click shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika prospeed, 12 Lipiec 2017.

  1. prospeed

    prospeed Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    3
    Od kilku dni codziennie mam po 2-5 opinie dodawane przez bota. W sklepie nie były robione żadne zmiany. Jak się ew pozbyć tego spamu ?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @prospeed w sklepie Click Shop możesz włączyć reCaptchę (czyli funkcję zabezpieczającą przed dodawaniem podobnych wpisów przez boty). Możesz ja włączyć w panelu sklepu w opcji menu: Konfiguracja -> Administracja, system -> Bezpieczeństwo. Jeśli najedziesz kursorem myszki na ikonę znaku zapytania, wyświetlona zostanie podpowiedź z dokładnymi informacjami co powinieneś jeszcze zrobić, aby reCaptchę włączyć. Podczas włączania reCaptchy zaznacz, że ma zostać ona aktywowana przy komentarzach produktu (możesz również ją włączyć w innych miejscach sklepu).

    Włączenie reCaptchy powinno spowodować, że wpisy od botów przestaną się pojawiać w Twoim sklepie.
     
    prospeed lubi to.
  3. prospeed

    prospeed Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    3
    Dzięki, teraz czekam na efekty :)
     
  4. prospeed

    prospeed Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    3
    Jeszcze pytanie czy w sklepie Click Shop funkcja reCaptchę po włączeniu i wpisaniu keys i wyboru miejsca działania działa z automatu czy muszę sam zintegrować ze sklepem.
    Jeśli sam to proszę o wskazówkę gdzie znajdę plik formularza opinie produktu abym wkleił fragment wygenerowanego kodu przez google na jego końcu.
    Bo wg tej instrukcji https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/formularz-recaptcha wszystko powinno być gotowe.
     
    Ostatnia modyfikacja: 13 Lipiec 2017
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Kod powinien zostać dodany automatycznie do integracji własnych w sklepie. Rozumiem, że skonfigurowałeś reCaptche i funkcja przepisywania kodu z obrazka nadal nie jest wyświetlana? Jeśli tak, to proszę wyślij do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy - https://home.pl/formularz-email (wiadomość zostanie przekierowana do specjalisty ds. Click Shop w celu sprawdzenia, możesz powołać się na utworzony temat na forum).
     
    prospeed lubi to.
  6. prospeed

    prospeed Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    3
    Wszytsko się wyjaśniło. Przy wyborze typu reCAPTCHA (widoczny – reCAPTCHA V2, niewidoczny – Invisible reCAPTCHA) jeśli wybierzemy niewidoczny działa on w tle i sam wykrywa boty i nie ma obrazka i ja taki wybrałem, takie rozwiązanie sugeruje pomoc home.pl. Natomiast przy wyborze widoczny wtedy będzie obrazek. Gdzieś mi świtało że jak niewidoczny to działa w tle ale kto nie pyta ten nie wie :)
    Temat wyjaśniony - jak na razie boty nie dodają opini do produktów :)
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym