1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zmiana wersji PHP na serwerze na nowszą

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika YacaZG, 16 Lipiec 2017.

  1. YacaZG

    YacaZG Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    1
    Cześć,

    na serwerze mam kilkanaście stron, opartych o różne cms.
    Niestety serwer ma ciągle ustawione PHP 5.2

    Jak sprawdzić czy po zmianie php strony się nie wysypują?
    A jak po zmianie się wysypią, to czy po przełączeniu znów na PHP 5.2 będą działać poprawnie?
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @YacaZG Na hostingu w home.pl masz sporą dowolność w ustawianiu PHP - od 5.2 do 7.0 . Zmianę interpretera możesz wykonać na 2 sposoby:
    - globalnie dla całego serwera w panelu hostingu - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/edycja-preferencji-dla-uslugi
    - indywidualnie dla wybranej strony poprzez edycję pliku .htaccess - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/ustawienie-interpretera-skryptow-za-pomoca-htaccess (tutaj jednak dana domena np. strona12345.pl musi być przekierowana z separacją na dany katalog)

    Odnośnie drugiego pytania (A jak po zmianie się wysypią, to czy po przełączeniu znów na PHP 5.2 będą działać poprawnie?) - na 99,9999% wszystko będzie ok, bo zmiana interpretera PHP nie powoduje zmian w zawartości skryptów. Te 0,0001% ryzyka musisz jednak brać pod uwagę :) Od siebie dodam, że zmieniałem na hostingach wszelakich wersję PHP wielokrotnie i nie miałem z tym problemów.
     
  3. YacaZG

    YacaZG Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    1
    Dzięki za odpowiedź.

    Podoba mi się tyn pomysł z .htaccess

    Czy dla CMS wordpress poprawne będzie:

    :Location /*.(php|php4|php5)
    Use php56
    :Location

    zalezy mi na php 5.6
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @YacaZG W przypadku Wordpressa w zupełności wystarczy:

    :Location /*.php
    Use php56
    :Location

    przy czym pamiętaj, że w zależności od stosowanego motywu, pluginów Wordpress może wymagać przekierowania domeny bez separacji na katalog, a zgodnie ze wcześniejsza moją poradą htaccess będzie działać wyłącznie przy domenie przekierowanej z separacją.
     
  5. YacaZG

    YacaZG Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    1
    A może lepszym pomysłem będzie zmiana wersji php w panelu hostingu a na niektórych stronach gdzie są starsze CMS typu CMS made Simple użyje

    :Location /*.php
    Use php52
    :Location

    aby zostać w niższej wersji

    Zdecydowana większość stron są oparte na Wordpress.

    Czy to nie lepszy pomysł?
     
  6. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @YacaZG Jeżeli większość stron stoi na CMS Wordpress to zdecydowanie lepiej ustawić PHP 5.6/7 w panelu serwera, a dla pozostałych stron zrobić .htaccessy z PHP 5.2 + separacja domen :) Rzeczywiście skróci Ci to trochę roboty.
     

Poleć forum znajomym