1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Tekst w przycisku tylko malymi literami

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika burtin, 22 Lipiec 2017.

  1. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Witam!
    Właśnie przetłumaczyłem wszystkie 625 fraz na niemiecki i przy okazji zauważyłem, iż w niektórych przyciskach tekst wyświetlany jest tylko małymi literami. W języku polskim nie przeszkadzało mi to, ale w niemieckim już tak:
    do koszyka -> zum Warenkorb (w j. niemieckim wszystkie rzeczowniki pisze się dużą literą)

    Testowo wpisałem cały tekst dużymi literami, i tak wyświetla je jako małe...

    upload_2017-7-23_0-15-18.png

    upload_2017-7-23_0-14-29.png
    Czy to jest jakiś bug, czy może ja coś źle robię? A jak to jest u innych?

    Pozdro
    T
     
  2. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    dodam, ze w demo jest podobnie, wiec to chyba bug... czy może taka uroda :)

    upload_2017-7-23_8-33-28.png
    upload_2017-7-23_8-33-59.png
     
  3. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    We własnym stylu css wpisz:

    #box_productfull .basket .form-basket .button_wrap .addtobasket, #box_productfull .basket .form-basket .button_wrap .availability-notifier-btn {
    text-transform: none;
    }


    Zamieniając słowo none na jeden z poniższych przykładów:
    • none – (domyślna wartość)
    • lowercase – małe litery
    • uppercase – duże litery
    • capitalize – pierwsza litera każdego wyrazu zamieniona na dużą
     
    Mariusz i burtin lubią to.
  4. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Dziękuję za podpowiedź. Ale chciałbym tutaj prosić kogoś z Home.pl o informację, czy jest to działanie zamierzone czy też jakiś bug. To nie rozwiąże jednak problemu, kiedy chciałbym wpisać 2 słowa, np. "zum Warenkorb" z których drugie będzie napisane wielką literą.

    Powoli zaczyna mnie irytować ten system... Cały czas jakieś poprawki, łaty...
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Jest to raczej zamierzone działanie autora szablonu graficznego, z którego korzystasz. Najprawdopodobniej został on głównie przygotowany pod domyślny język polski oraz angielski. Jeśli chcesz zmienić zasadę "nadawania" wielkich i małych liter, skorzystaj proszę z edycji CSS, o której wspomniał powyżej użytkownik papux.
     
  6. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Autor chciał aby tekst w niektórych polach pokazywany był tylko małymi literami??? Dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat, które to pola?? Teraz mam "przelecieć" cały sklep i kombinować na wszystkie strony różnego rodzaju przypadki, aby znaleźć pola, w których tekst nie wyświetla się prawidłowo? Czy Wam się już w głowach poprzewracało??? Człowieku, wiesz ile roboty dokładacie ludziom??? Sklep w związku z tym nie nadaje się na rynki niemieckojęzyczne!

    Czy obsługa klienta Home.pl potrafi czytać ze zrozumieniem? >>> To nie rozwiąże jednak problemu, kiedy chciałbym wpisać 2 słowa, np. "zum Warenkorb" z których drugie będzie napisane wielką literą.

    PS: Obsługa klienta sama nie jest pewna swoich odpowiedzi. "Jest to raczej zamierzone działanie autora szablonu graficznego, z którego korzystasz. Najprawdopodobniej został on głównie przygotowany pod domyślny język polski oraz angielski." Takimi stwierdzeniami Home się tylko ośmiesza!

    Dlaczego oznaczyłeś temat jako rozwiązany, kiedy rozwiązany nie jest?
     
    Ostatnia modyfikacja: 24 Lipiec 2017
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Stwierdzam tylko fakty odnośnie stylu CSS, który został zastosowany przy wybranym szablonie. Proszę wybaczyć, ale nie jestem autorem CSS dla szablonów sklepu. Zgłosiłem kwestię odnośnie wskazanej właściwości kodu CSS: text-transform: lowercase; do kierownika produktu i sprawdzę co da się z tym zrobić (nie podaję numeru zgłoszenia, ponieważ zapytanie wysłałem w formie wiadomości e-mail, aby przyspieszyć otrzymanie informacji zwrotnej od kierownika).

    Temat został ustawiony jako rozwiązany, ponieważ rozwiązanie zostało podane w poprzedniej wiadomości. Z uwagi na pojawiające się wątpliwości, ponownie przywróciłem status tematu na "W trakcie". Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne od kierownika produktu odnośnie omawianej właściwości CSS.
     
  8. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Jako, że liczyć na obsługę klienta w tym temacie za bardzo nie mogłem, zacząłem grzebać sam. Szukałem rozwiązania kompleksowego, nie chciałem zmieniać tej wartości dla każdego pola, tu mimo wszystko podziękowania dla @papux.

    Nie wiem, czy dobrze to opiszę, ale wpisałem w CSSie na samej górze tam, gdzie są "generalne" zmiany dla całego sklepu

    text-transform: initial;

    i okazało się, że pomogło. zmieniłem to ustawienie dla całego sklepu. I teraz teksty w przyciskach ukazują się tak, jak zostało to wpisane we frazie.

    Dziwie się Mariuszowi z obsługi klienta, że nikt mu tego nie podpowiedział. Napisał, że zgłosił... Jest to następny powód aby zrezygnowac z click shopa.

    Regards
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @burtin cieszę się, że udało Ci się samodzielnie znaleźć rozwiązanie. Przyznam szczerze i nie będę owijał w bawełnę, że z uwagi na sezon urlopowy, konsultacje odnośnie Click Shopa są obecnie trochę utrudnione. Próbowałem znaleźć globalne rozwiązanie, które spowoduje zmianę we wszystkich frazach automatycznie, ale mnie uprzedziłeś. Przekażę instrukcje z Twojego ostatniego posta do odpowiednich osób. Pozwolę sobie teraz ustawić temat na forum jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym